Cztery sztandary, jeden adres. Historie ze Spisza

Wydawnictwo Literackie
Słowacja Spisz portret regionu stosunki sąsiedzkie kraina siedmiu kultur gazda
literatura faktu
Słowacja Spisz portret regionu stosunki sąsiedzkie kraina siedmiu kultur gazda

Okładka książki Pismo. Magazyn opinii, nr 7 (31) / lipiec 2020 Janina Bąk, Iga Chmielewska, Ewa Drygalska, Agnieszka Grzybek, Urszula Jabłońska, Kamila Kielar, Barbara Klicka, Julian Kornhauser, Anna Korsak-Mikulska, Jarosław Mikołajewski, Łukasz Pilip, Patrycja Pustkowiak, Marta Rybicka, Agata Skrzypczyk, Beata Sosnowska, David Szalay, Miłosz Szymański, Alek Tarkowski, Marcin Wicha, Małgorzata Winkowska, Ludwika Włodek, Julia Zabrodzka
7,4
Pismo. Magazyn... Janina Bąk, Iga Chm...
Okładka książki Wierzymy  w  wolność Sylwia Chutnik, Inga Iwasiów, Wojciech Tochman, Ludwika Włodek
7,0
Wierzymy w w... Sylwia Chutnik, Ing...
Okładka książki Pismo. Magazyn opinii, nr 4 (16) / kwiecień 2019 Sowa Barbara, Adam Bodnar, Emma Brockers, Magdalena Kicińska, Tomasz Kontny, Przemysław Kozłowski, Magdalena Lemańska, Ida Linde, Renata Lis, Małgorzata Majewska, Jakub Małecki, Paweł Pieniążek, Kaja Puto, Maciej Robert, Adrian Stachowski, Marek Szymaniak, Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki, Marcin Wicha, Agnieszka Wolny-Hamkało, Ludwika Włodek, Marta Zabłocka
7,8
Pismo. Magazyn... Sowa Barbara, Adam ...

Na półkach: , , , ,

Bohaterowie: Spiszacy czujący się Polakami, Słowakami, Rusinami

Czas i miejsce: skrawek ziemi u podnóży Tatr, nie Podhale, nie Orawa, Polska i Słowacja - Spisz od początków do dzisiaj

Konstrukcja: historie ludzi, którzy na przestrzeni lat ze swoich życiorysów, aktów urodzenia i świadectw szkolnych stworzyli czasoprzestrzeń geograficzną jaką jest Spisz

Zalecenia/Uwagi:...

Wspaniała książka, choć nie taka łatwa w odbiorze. Mnóstwo osób interesujących się górami wie dużo o Tatrach, a nie ma pojęcia, gdzie zaczyna się Spisz, nie wspominając nawet o burzliwych dziejach tej krainy. Warto przeczytać, choćby po to, by lepiej zrozumieć i pełniej odbierać górskie klimaty. No i Ludwika Włodek świetnie pisze.

• 2020
  • Polska