Czarne echo

Okładka książki Czarne echo Michael Connelly
Okładka książki Czarne echo
Michael Connelly Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Harry Bosch (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Harry Bosch (tom 1)
The Black Echo
Sonia Draga
2017-05-31
1995-01-01
Bogumiła Nawrot, Marcin Łakomski
Bogumiła Nawrot Marcin Łakomski literatura amerykańska zbrodnia Los Angeles

Gdy przeszłość puka do drzwi

Początkowo bardzo mnie nużyła, ale pod koniec akcja się ożywiła, co uratowało całość, ciekawa

Przyjemny kryminał. Bardzo przypomina późniejsze książki Chrisa Cartera

Przyjemny kryminał. Bardzo przypomina późniejsze książki Chrisa Cartera

1962

Przyznam się szczerze, że po "Ołowianym wyroku" (tomie drugim przygód prawnika z Lincolna) nie miałam zamiaru sięgać po serię z Harrym Boschem. Tamta książka skutecznie obrzydziła mi pobocznego wówczas policjanta i postanowiłam trzymać się serialowego wizerunku Boscha.

No ale przypadkowo zaczęłam oglądać serial "Bosch" i okazał się on na tyle dobry, bym postanowiła dać książkowemu Boschowi drugą szansę. Stąd "Czarne echo" na mojej czytelniczej liście.

Niestety ponownie się zawiodłam. "Czarne echo" byłoby rezultatem dobrego rzemiosła, gdyby było o połowę krótsze i gdyby Connelly nie chciał mieć wielkiego, finałowego pojedynku. A tak momentami jest nudne, rozciągnięte, czasem pozbawione sensu, a czasem jest fajnym kryminałem.

W "Czarnym echu" są ciekawe tropy i motywy, które zachwyciły mnie w serialu. Jest skorumpowana, popełniająca błąd za błędem, policja. Jest przemoc i problemy społeczne, które nakręcają się wzajemnie. Są szarości, głupota i bezmyślne zło.

Choć tom pierwszy mnie nie zachwycił (szczerze mówiąc, był przeciętny),to postanowiłam dać tej serii szansę. Może całość się rozkręci, może Connelly z biegiem czasu rozwinął swój warsztat. Zobaczymy.

Rasowy kryminał a nie jakaś skandynawska paplanina. Dla fanów serialu Amazon prime pozycja obowiązkowa.

Całkiem przyjemna, z ciekawą historią i nawet zaskakującym zakończeniem.

Całkiem przyjemna, z ciekawą historią i nawet zaskakującym zakończeniem.

Sięgając po „Czarne echo” otwierajce cykl powieściowy o Harrym Boschu, który nie sprzedaje elektronarzędzi firmy Bosch, lecz jest detektywem z Los Angeles specjalizującym się w zabójstwach i innych poważnych przestępstwach, miałem nadzieję na coś dobrego, choć ten tytuł... Okazało się, że tytuł, gdy już się wie o co chodzi, to jak najbardziej OK, a sama powieśc super. Klasyczny kryminał, nowoczesna odmiana policyjnej powieści detektywistycznej, wzbogacony o wątek OMC miłosny poprowadzony lekko i zgrabnie. Konstrukcja dzieła dość tradycyjna, aczkolwiek z dość oryginalnym przełamaniem schematu w połowie fabuły. Postacie, w tym protagonista, wykreowane z wyczuciem oraz oryginalnością i czyta się to świetnie. W dodatku nasi rodzimi śledczy, o konsultantach filmowych i serialowych nie wspominając, mogliby się z „Czarnego echa” tego i owego nauczyć. Czego więcej chcieć? Gorąco polecam i zamierzam znajomość z Connellym oraz Boschem kontynuować

Proszę zwrócić uwagę że to jest I tom . I warto wciągnąć się w następne🙂

Proszę zwrócić uwagę że to jest I tom . I warto wciągnąć się w następne🙂

Uwielbiam Boscha w serialowej odsłonie, zupełnie umknęło mi i zarazem przypadkiem dowiedziałam się, że jest cała seria książek o nim. Przez sentyment przeczytam. Pierwszy tom, ciekawy, fajnie poprowadzone wątki. Mam jedno zastrzeżenie, które zauważam w wielu pierwszych tomach serii - "złolem" musi być ktoś znany bohaterowi..... Poza tym nie mam uwag, podobało mi się, a możliwość ponownego spotkania z bohaterami bezcenna.

Bardzo dobry kryminał, wciągająca historia. Podoba mi się główny bohater, więc sięgnę po kolejne tomy.

• Kryminał
  • Kryminały