Niebiosa mogą runąć

Burda Publishing Polska
2017-05-10
2017-05-10
Robert P. Lipski
detektyw kryminał mistyfikacja niebezpieczeństwo samotność sensacja seryjny zabójca śledztwo wyścig z czasem zdrada

Miałam nadzieję, że po drugiej części (Skradzione życie),która mówiąc wprost była słabsza od pierwszej, ta pozycja będzie o wiele lepsza. I taka była. Pomimo że dwie strony walczące w sądzie miały swoje racje i wiadomo, że tylko jedna mogła wygrać, to tak naprawdę kibicowałam każdej z nich. Do samego końca czekałam w napięciu jak to się skończy. Bardzo szybko się czyta :)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ogólnie przyjemna lektura.
Zastanowiło mnie, jak w rzeczywistości wygląda proces sądowy - czy obrona i oskarżenia faktycznie muszą informować siebie nawzajem o istotnych aspektach sprawy?
z chęcią przeczytam poprzednie części (bo z bólem przyznaję że dowiedziałam się o nich dopiero po przeczytaniu tej ).

Biedna Emma - żyć ze świadomością, że własny ojciec zabił matkę.
Przynajmniej Max ma szansę się dowiedzieć co stało się z Jenni.

Ogólnie przyjemna lektura.

Biedna Emma - żyć ze świadomością, że własny ojciec zabił...

Ciekawa książka. Opis mnie nie zainspirował za bardzo ale całość jak najbardziej warta polecenia.
Książka prawnicza opisująca losy dwóch przyjaciół- detektywa i prawnika, którzy w sądzie w sprawie o zabójstwo stoją po przeciwnych stronach 'barykady'. Jak to wpłynie na ich przyjaźń? Czy granica zostanie przekroczona? W końcu wypowiedzianych słów, dokonanych czynów nie da się cofnąć... Ich przyjaźń zostanie wystawiona na próbę.
Książka wciąga aż do ostatniej strony, prawie do końca nie wiemy czy oskarżony o morderstwo jest winny czy nie. Zakończenie szokujące.

Bardzo dobra książka prawnicza. Może książka nie ma fajerwerków ale człowiek się zastanawia czy oskarżony jest winny czy nie? i jak wpłynie to na przyjaźń dwóch osób które stoją po przeciwnych stronach w sądzie.

Dobry kryminał prawniczy...świetnie zarysowane postacie...intryga...szkoda,że zaczęłam od ostatniej książki z serii ;)

Dobra konstrukcja i ciekawie poprowadzone wątki. Momentami zaskakujące rozwiązania co dodaje tej opowieści fajnych smaczków. Czyta się szybko z dużym zainteresowaniem. Końcówkę łyknęłam błyskawicznie. Żadnych rozwlekłości, fajerwerków też nie było. Dobry thriller do poczytania. Zakończenie trochę pozostawiające do życzenia, mam nadzieję, że będzie kolejna część i wszelkie wątpliwości zostaną rozwiane. Na pewno skuszę się na inną pozycję tego autora, czego i Wam życzę.

Bardzo drewniane. Od czytania bolą zęby.

Bardzo drewniane. Od czytania bolą zęby.

Bardzo dobra książka prawnicza. Dwie strony barykady. Kto ma rację? Oskarżenie czy Obrona? Dobrze się czyta.

"Wierzę, że Ben Pruitt zabił żonę. Wierzę, że to cwany sukinsyn. I nie wierzę, żeby eksperci badający jego komputer mogli dostarczyć nam coś, czego on sam nie chciałby nam pokazać".

Jeśli szukacie prawniczego thrillera, odrzućcie na bok wszelkie mrozopodróby i weźcie do ręki tę książkę Eskensa. Oto przed wami bardzo przyjemna i wciągająca książka z pogranicza kryminału oraz wspomnianego przeze mnie prawniczego dreszczowca.

Max wielokrotnie wdawał się w sądowe spory z Benem Pruittem. Ma o swoim rywalu jednoznacznie negatywne zdanie. Czytelnik, patrząc na sytuację przez pryzmat doświadczeń Maxa, siłą rzeczy wychodzi od pewnego sposobu myślenia, aby później ów pogląd na sytuację weryfikować wraz z rozwojem akcji i zbieraniem dowodów.

Tu pojawia się istotny plus tej książki! Znajdziemy tu opisy miejsc zbrodni i dokładne relacje z autopsji zwłok. Bohaterowie przedstawią nam swój sposób wnioskowania oraz dochodzenia do hipotez. Powieść stanowi zatem doskonały materiał do amatorskiej śledczej analizy. Dzięki takiemu konstruowaniu akcji w trakcie lektury zmieniamy zdanie na temat winy i odpowiedzialności co najmniej kilkakrotnie, uruchamiamy emocje, wyraźnie sympatyzując z bohaterami lub - względem innych - czując niechęć i nie akceptując pewnych zagrywek. Emocje towarzyszą, tak bohaterom, jak i czytelnikowi, także na sali sądowej.

Same postaci wykreowane przez Eskensa nie są oczywiste. Ich motywacje bywają dyskusyjne, decyzje kontrowersyjne, a postawy nie pozostawiają nas bez refleksji Oto dowód na to, że kryminał nie musi być mało ambitnym zabijaczem czasu.

W książce Eskensa rzeczy nie są oczywiste i ewidentne. Zakończenie zaskakuje, choć jest logicznie związane z treścią całości, o czym możemy się przekonać, czytając książkę ponownie. Rzadko decyduję się na takie zabiegu, a tutaj warto. Bardzo przyzwoita książka dla miłośników gatunku i nie tylko dla takich właśnie. Myślę sobie, że „Niebiosa mogą runąć” to bardzo dobra pozycja do rozpoczęcia swojej przygody z tego typu powieściami.

Genialna, genialna, genialna...
Znowu zarwałam noc.

Genialna, genialna, genialna...
Znowu zarwałam noc.

• E-booki
  • 2017
  • Allen Eskens

Dodaj cytat z książki Niebiosa mogą runąć