Kup teraz - 2 oferty w cenie od 16.00 zł do 16.47 zł

A jej oczy były niebieskie

Lisa Hågensen Wydawnictwo: Czarna Owca Seria: Czarna seria kryminał, sensacja, thriller
Hennes ögon blå
Monika Chruściel, Monika Kłos
Czarna Owca
czary debiut literacki gwałt literatura skandynawska literatura szwedzka nienawiść oskarżenie strach thriller tortury ucieczka XVII w. zemsta zło
Hennes ögon blå
kryminał, sensacja, thriller
Monika Chruściel, Monika Kłos
Czarna seria

Trochę dziwna, mroczna, akcja toczy się współcześnie przeplatana z 1670 rokiem.

Bardzo ciekawa pozycja. Dwie historie, dwie opisane w bardzo dziwny sposób, jedna zaczyna się jakby od środka a druga opowiadana jest od końca 🙄 ale wciągnęła mnie jak nic.. Inna niż wszystkie, które czytałam do tej pory.. Mamy tu historie z 1671 roku, która ma wpływ na wydarzenia w 2011, w którym toczy się akcja książki. Mnie ujęła. Polecam 😁

Autorka umiejętnie dozuje napięcie, niecierpliwie śledzimy rozwój dynamicznej akcji, porywa nas nie tylko nurt bieżących wydarzeń, ale również retrospekcje podane w ciekawym stylu. Zagadkowe aluzje, mroczne fantazje, dziwne zaginięcia, niewyjaśnione śmierci, dziwne zachowania ludzi, tajemniczy las i zdarzenia. Książkę czyta się szybko, trochę te retrospekcje mnie męczyły,...

Mam mieszane uczucia. Liczyłam na mroczną, pełną tajemnic historię, a otrzymałam miałką opowiastkę.

Główna bohaterka jest postacią niesamowicie irytującą. Bardzo nieporadną, wiecznie narzekającą, użalającą się nad sobą. Nie sposób jej polubić.

"A jej oczy były niebieskie" napisana jest prostym językiem, momentami zbyt prostym. Pierwsza część książki jest po prostu nudna....

O ile treść była całkiem przyjemna, zakończenie zepsuło dobre wrażenie

Irytująca bohaterka i dużo bzdur. Dodatkowo bardzo niedbała redakcja.

Książka mnie wciągnęła, ale rozczarowało mnie zakończenie. Mimo wszystko polecam jako lżejszą lekturę bo czytało się lekko i przyjemnie.

Dawno tak nie wciągnęła mnie żadna książka, że z przejęciem czytałam kolejne strony by dowiedzieć się co wydarzy się dalej i jakie tajemnice skrywają następne kartki.

Powieścią jestem zachwycona! Pochłonęłam ją w ciągu dwóch dni, tak ciężko było mi ją odłożyć. Jest to jedna z tych powieści o których nie można zapomnieć. Pomysł na fabułę świetny, dopracowana precyzyjnie. Bohaterowie, idealnie wykreowani, dynamiczni. Charaktery pasujące jak najbardziej do danej postaci. Mistrzowskie wykonanie! Duży plus również za humor. Może nie występuje...

Na początku byłam zachwycona, akcja ładnie wprowadzona, dużo bohaterów ale każdy przedstawiony, więc nie dało się pogubić, bohaterka trochę głupia jak w kiepskim holywoodzkim horrorze, ale no wybaczam. Jednak im bliżej końca tym dziwniej, ostatnie strony już jakby pisane na szybko, byle tylko się zmieścić w określonej liczbie stron, końcówka jest TRAGICZNA. Dialogi tak samo...

• 2018
  • Audiobook