Kup teraz - 19 ofert w cenie od 6.99 zł do 34.90 zł

Czarny manuskrypt

Krzysztof Bochus Wydawnictwo: Muza Cykl: Christian Abell (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Muza
literatura polska
Christian Abell (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
literatura polska

Bardzo ciekawa historia kryminalna, której akcja toczy się w Prusach Wschodnich. Jestem zachwycona i z pewnością sięgnę po kolejne tomy.

Bochus wyrasta na mojego "nowego ulubionego" autora kryminałów. Duet Abell - Kukullka jest świetny.

Bardzo dobry kryminał retro. Ma wszystko to, co lubię: spójną, intrygująca fabułę, pełnokrwistych bohaterów z niezapomnianym radcą Abellem na czele, a przede wszystkim niezwykle sugestywnie oddany klimat małego miasteczka w Prusach Zachodnich, w którym aż kipi od podskórnych tajemnic i namiętności. Doskonale opowiedziana historia, przez autora, który ma kulturę słowa i...

Bardzo mroczny, stylowy, wysmakowany kryminał w stylu noir. Takie książki czyta się z przyjemnością, mając poczucie obcowania z literaturą naprawdę wysokiej próby. Radca Abell prowadzi śledztwo w swoim rodzinnym Marienwerder, tropy zbrodni wiodą w rożnych kierunkach, a prawda i rozwiązanie zagadki okażą się wręcz rewolucyjne. To trzeba przeczytać!

Mam trochę problem z tą książką. Bo z jednej strony fajnie, że Kwidzyn, że zamki krzyżackie. To i umiejscowienie akcji w latach 30. XX wieku nadaje klimatu, brzmi jak podkładka pod naprawdę dobrą historię. Zresztą sam początek - dwa tajemnicze morderstwa księży - to jest też coś intrygującego. Do tego fabuła potrafi być wciągająca. Ale przy tym wylewa się strumień banału i...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dobrze się czyta! Jest coś dla fanów tajemnic przeszłości i dla tych, którzy lubią kryminały w stylu retro.

Na szczególną uwagę zasługuje tu ciekawe tło historyczne. Ale i pod innymi względami nie znajduję tu nic, czego powieść mogłaby się wstydzić.

Kryminał retro wysokiej próby. Ma wszystko: klimat, barwne postacie, ciekawą fabułę, odrobinę erotyki i namiętności. A przede wszystkim ukazuje świat którego już nie ma - dawnych Prus Wschodnich i atmosferę małego miasteczka skrywającego swoje mroczne tajemnice. Wyborna lektura!

Jest w tej książce wątek, który sprawił, że nie mogłam skończyć bez obrzydzenia i zastanawiania się, co autor musi mieć w głowie. Jeden z głównych bohaterów, wachmistrz, osoba chropowata, ale przedstawiona jako raczej "pozytywna", rozpoznaje w przesłuchiwanej kobiecie, obecnie żonie dość wysokiego rangą urzędnika, byłą prostytutkę. Kiedyś zapłacić za noc z nią, chociaż do...

Chociaż podejrzanego wytypowałem dość wcześnie, a główny bohater nie zdobył mojej sympatii (przegrywa z kretesem ze swoim wachmistrzem), to książka ma w sobie coś ciekawego.

Przyjazna narracja (czasami aż przesadnie tłumaczy fakty), niezłe połączenie nastroju epoki, historycznych informacji i opisu śledztwa to bez wątpienia atuty tej książki.

• 2021
  • Kryminał