Garść popiołu

Wojciech Wójcik Wydawnictwo: Zysk i S-ka kryminał, sensacja, thriller
Zysk i S-ka
2016-06-28
2016-06-28

Gdyby skrócić o połowę to wyszłaby dość ciekawa historia. A tak wlecze się niemiłosiernie i poraża naiwnymi rozwiązaniami, super bohaterem i tępymi do bólu pozostałymi bohaterami.

Wielowątkowa powieść kryminalna połączona ze tajemnicą sprzed lat. Rzetelnie poprowadzona fabuła, chociaż momentami nieco przegadana i ckliwa. Całość spójna.

Wysłuchałem trochę za długiej (19 godz. 30 min.),choć z grubsza ciekawej historii. Z grubsza, bo w szczegółach, zarówno tekstowo jak i sytuacyjnie, momentami była mało realna.
Od początku też drażnił mnie czytający Konrad Biel, którego głos jest zbyt niski, a z interpretacją też było średnio.
Nie przekreślam autora, bo akurat trafiłem na najsłabiej ocenianą książkę, według "Lubimy czytać".

Ebook.Byłem w Tatrach i Mielniku. Reszta ,taka sobie .

Ebook.Byłem w Tatrach i Mielniku. Reszta ,taka sobie .

Kto by pomyślał, że nauczyciele to tacy skryci ludzie. Mają swoje tajemnice, kłopoty, zmagają się z problemami. Bardzo dobrze poprowadzona akcja książki, która wcale się nie nudzi. Człowiek chce poznać prawdę na każde zadane w tej książce pytanie. I na koniec otrzymuje taką możliwość.

Autor dziękuję żonie i córeczce, ale niestety jest szowinistą. Wszystkie występujące kobiety to płaczące istoty, ocierające łzy. Zarówno policjantka, jak i dziennikarka oraz nauczycielka. Ciekawa fabuła dużo traci na tym fakcie.

Polecam!

Polecam!

Twórczość Wojciecha Wójcika chyba mi się przejadła. Niby nowa historia, a wszystko na jedno kopyto.
Trudno mi traktować tę historię na poważnie, bo momentami było tak niewiarygodnie, że aż śmiesznie. Dodatkowa gratka dla mnie jako nauczyciela, to opis środowiska nauczycielskiego. Też wyszło śmiesznie. Bohater ma 174 centymetrów wzrostu i wg autora (o czym przypomina do znudzenia) jest mikrusem. OK!
Bohater to prawdziwy MacGyver, dlatego fabuła obfituje w burzliwe wydarzenia, liczne bijatyki i zwroty akcji. Odnajdzie się w tym każdy, ponieważ bohater zawsze wszystko dokładnie tłumaczy, nawet rodzaj i sposób wyprowadzenia zadawanego ciosu - i to podczas bójki ;)
Po pewnym czasie już nic mnie nie dziwiło.

Dużo wątków, dość zagmatwana i kilka nieścisłości.

Dużo wątków, dość zagmatwana i kilka nieścisłości.

Morderstwa wśród nauczycieli, których motywy sięgają w przeszłość... Podobało mi się, mimo kilku niedopatrzeń, niech wspomnę jedynie, że odpowiednikiem stopnia kapitana w wojsku jest stopień nadkomisarza w Policji, a nie podinspektora. Nierzeczywiste tez jest, że cywil kieruje śledztwem (technik kryminalistyki zdaje mu relację z ustaleń na miejscu zdarzenia :). Bardzo zajmujące zakończenie. Polecam, bo dobrze się czytało!

• Biblioteka
  • Sensacja

Dodaj cytat z książki Garść popiołu