Epidemia

Okładka książki Epidemia Alex Kava
Okładka książki Epidemia
Alex Kava Wydawnictwo: HarperCollins Polska Cykl: Ryder Creed (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Ryder Creed (tom 3)
Reckless Creed
HarperCollins Polska
2017-03-15
2017-03-15
2016-09-27
Katarzyna Ciążyńska

Niezła książka ale czytałam lepsze tej autorki. Bohaterka nie absorbuje tak czytelnika jak powinna, będąc główną postacią. Wiele się dzieje bez jej udziału.

Bardzo dobrze się czyta, trzyma w napięciu. Może za szybko się dzieje na końcu książki, ale i tak sprawiła mi dużą przyjemność. Główni bohaterowie nie zawiedli. Ciekawie i miło :)

Alex Kava
"Instynkt łowcy"
"Złowrogie niebo"
"W mroku lasu"
"Czerwony śnieg"
Druga seria tego autora, jaką czytałam. Bardzo dobra. Nie dość, że całkiem niezły kryminał - każda powieść to osobne śledztwo - to w każdej książce występują pieski tropiące.
Bardzo dobrze się to czytało.
Siódmy tom zakończył się dość cukierkowo, podsumowująco. Aż myślałam, że to ostatni, ale widzę, ze w USA jest kolejny - "Midnight Creed" ;)
Bardzo polecam cały cykl

"Instynkt łowcy"
"Złowrogie niebo"
"W mroku lasu"
"Czerwony śnieg"
Bardzo dobrze się to czytało.
Siódmy tom zakończył się dość...

82/52/2023

82/52/2023

Szybko się czyta, ogromny plus za zamieszczenie wielu faktów, często też trafnych spekulacji. Bardzo ciekawie podjęty temat psów tropiących i ich szkolenia. Treść daje do myślenia i przy okazji uczy. Fabuła spowita wieloma ciekawostkami, rzetelnie napisana. Subiektywnie napiszę, że lubię jak w książce nie leję się wody, a relacje bohaterów (adekwatnie do opisywanych sytuacji i zajmowanych posesji bohaterów) są oficjalne - a tak właśnie wygląda "Epidemia". Brak niepotrzebnych głębokich uczuć, choć lubię romanse.

[...]
Po napisaniu mniej więcej jednej trzeciej powieści coś jeszcze mnie uderzyło. Psy potrafią wyczuć węchem raka i cukrzycę, a także bakterię Clostridium difficile, nie zarażając się tymi chorobami. Ale czy są w stanie wykryć ptasią grypę i przy okazji się nią nie zarazić? Nagle udzieliła mi się panika Creeda. I to jedno pytanie kazało mi wrócić do poszukiwań i dociekań, które by na nie odpowiedziały. Wciąż nie jestem pewna, czy znalazłam odpowiedź.

Już po samym tytule można wnosić co znajduje się w treści książki. Oczywiście jak przy całym tym cyklu najciekawszy dla mnie jest wątek poświęcony pracy psów tropiących, ich szkolenie oraz praca treserów.
Świetna książka. POLECAM !

[...]

Bardzo lubię styl pisania Alex Kavy, bo nie rozpisuje się niepotrzebnie. Tematyka książki bardzo na czasie.

taka sobie..

taka sobie..

Dobrze się czytało, ale było trochę mało ciekawych rozdziałów. Temat epidemii na czasie i można być tym zmęczonym. To jednak fikcja i warto przeczytać.

Kolejna bardzo fajna książka o przygodach Rydera :) czytało się lekko i przyjemnie, polecam.

• Alex Kava
  • Thriller/sensacja/kryminał