Jak kamień w wodę

Okładka książki Jak kamień w wodę
Hanna Greń Wydawnictwo: Replika Cykl: Polowanie na Pliszkę (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Polowanie na Pliszkę (tom 1)
Replika
2017-01-01
2017-01-01

Bardzo dobra książka.

Bardzo dobra książka.

Dobre tempo, łatwa w czytaniu. Wciągnęła mnie. Polecam

Dobre tempo, łatwa w czytaniu. Wciągnęła mnie. Polecam

Drugi kryminał Hanny Greń, który przeczytałam. Świetny. Polecam.
Tym razem jest to opowieść o Kornelii, która miała pecha już na starcie, bo urodziła się w rodzinie, w której rodzice pozbawieni byli jakichkolwiek uczuć. Nie kochali swojej córki. Cokolwiek by nie zrobiła, nie wzbudzało to ich emocji. A gdy już osiągnęła pełnoletniość prawie wystawili ją za próg.
Na szczęście w szkole poznała Joannę, z którą się zaprzyjaźniła. Cóż z tego, gdy mając lat 19 los zabrał jej przyjaciółkę. W dodatku w tym samym dniu została prawi zgwałcona. To zdarzenie zdominowało resztę jej życia...
A dalej? No cóż... Trzeba samemu przeczytać. Polecam serdecznie. Rasowy kryminał. Trudno się oderwać!

Drugi kryminał Hanny Greń, który przeczytałam. Świetny. Polecam.
Na...

Na początku było całkiem sympatycznie, ale im dalej tym się coraz bardziej sypało. Bohaterowie nie przyciągali, sprawa kryminalna bez ładu i składu, a zakończenie tak naciągane, żeby tylko sięgnąć po kolejny tom.
Niestety Pani Autorko, ja się nie nabiorę drugi raz.

Niestety Pani Autorko, ja się nie nabiorę drugi raz.

Moje pierwsze spotkanie z książką pani Hanny.
Lektura lekka, łatwa i miło się czyta.
Szybciutko.
Taka książka na jeden wieczór.
W dwóch tomach.
Poboczny wątek o powstańcach zakręcił łezkę w oku.
Miałam odczucie czestej zmiany tempa.
Jakby ktoś zabrał mi pilota od dvd i przewijał w niezapowiadzianych momentach x16 x4 x32...
To spowodowało, że pozostalo we mnie wrażenie, iż tę cała historię z Pliszką poznałam powierzchownie.
Polecam dla tych co maja czas.
Uwaga.
Może jakaś inna książka pani Hanny jest godna polecenia?

Moje pierwsze spotkanie z książką pani Hanny.
Lektura lekka, łatwa i miło się czyta.
Szybciutko.
Taka książka na jeden wieczór.
W dwóch tomach.
Poboczny wątek o powstańcach zakręcił łezkę w oku.
Miałam odczucie czestej zmiany tempa.
To spowodowało, że pozostalo we mnie...

Wciągająca,zaskakująca i znakomita książka czytało się mi z wielką radością i przyjemnością.

Ckliwa i słodka. Pomysł jest, z wykonaniem gorzej. Z góry wiadomo, że Kornelia żyje. Intryga jest tak grubymi nićmi szyta, że aż boli. Chyba moje ostatnie spotkanie z prozą pani Greń.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Świetna książka !
Czyta się jednym tchem. Akcja dynamiczna, bez zbędnych opisów.
Główna bohaterka bardzo inteligenta dziewczyna, z cięta riposta. Genialnie się czyta jej dialogi 😉 czasem można się dzięki temu pośmiać.
Kornelia nie ma zbyt dobrych relacji z rodzicami, a przez rówieśników ma przypiętą łatkę dziewczyny lekkich obyczajów. W pewnym momencie w klubie zaczepia ją chłopak i próbuje jej zrobić krzywdę. Dziewczynie ciężko jest udowodnić jego wine. Dlaczego? Doczytajcie sami 😉
W swoim życiu spotyka też dobre osoby, ale za miłość musi niestety ponieść wysoką cene.
Świetnie ukazany też jest tu wątek zaufania. Ogólnie wg mnie książka blisko życia.
Polecam bardzo tą pozycję.
Szkoda tylko zakończenia, bo smutne.

Świetna książka !
Czyta się jednym tchem. Akcja dynamiczna, bez zbędnych opisów.

1989

Zapowiadało się dobrze. Nawet bardzo dobrze, zważając na wysoką ogólną ocenę. Niestety, im bliżej zakończenia, tym większy był mój zawód. Spodziewałam się powieści kryminalnej, a otrzymałam niezbyt udaną hybrydę kryminału i romansu, gdzie z czasem ten drugi wyszedł na pierwszy plan i niemal całkowicie przytłoczył fabułę. Całość stała się przez to nie tylko mało wiarygodna, ale też zwyczajnie nieciekawa. Ciężko bowiem wciągnąć się w akcję, kiedy co chwilę przerywana jest przepychankami bohaterów, które w założeniu mają pokazać ich trudną relację, w praktyce zaś mamy dwoje dorosłych ludzi, którzy sami nie wiedzą czego chcą i zachowują się jak para rozchwianych emocjonalnie nastolatków. I nie przyczepiam się samego pomysłu. Po prostu można było to zrobić lepiej, a tu dostajemy słabo rozwinięty wątek kryminalny, nudnych, jednowymiarowych bohaterów i wymuszone wątki. Nie wspominając o zakończeniu, które choć zaskakujące, również okazało się mało przekonujące.
Lubię kryminały, lubię romanse, jednak od książki, która pretenduje do bycia czymś więcej, niż harlequinem oczekuję więcej.

Świetny styl. Bardzo szybko czyta się książę. Wciągnęła mnie od pierwszych stron i ciężko było mi ją odłożyć.