Jak kamień w wodę

Hanna Greń Wydawnictwo: Replika Cykl: Polowanie na Pliszkę (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
2020-10-27
2017-01-01
Replika
literatura polska
Polowanie na Pliszkę (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
2020-10-27
literatura polska

Kornelia to młoda kobieta, która w dniu swoich urodzin zostaje zgwałcona przez policjanta. Jednak organy ścigania nie dają wiary zeznaniom głównej bohaterki, bowiem już od młodych lat cieszyła się dość niepochlebną opinią w zakresie kontaktów z mężczyznami. W efekcie końcowym śledztwo zostaje umorzone, a Kornelia przeprowadza się do Bielska-Białej. Po pewnym czasie zaczyna...

Wiecie, że cykl Polowanie na Pliszkę był moim pierwszym spotkaniem z twórczością Hanny Greń? Miałam co prawda książki tej autorki na oku od jakiegoś czasu, ale jakoś się nie złożyło, by po nie sięgnąć. I nadszedł ten dzień – w moje ręce trafiły aż dwie książki! Bardzo przypadł mi do gustu styl pisania autorki, ale spodziewałam się, że „Jak kamień w wodę” będzie rasowym...

Ten, kto tylko kiedykolwiek miał styczność z policją, niezależnie w jakim charakterze, zwykle nie ma miłych wspomnień z tych związanych. Bezosobowe podejście, nieuprzejmość, brak zainteresowania sprawą, to tylko niektóre z grzechów głównych, które można wymienić. Tak naprawdę winne są temu statystyki, presja wywierana na policjantów, zajmowanie się sprawami, które mają dużą...

Bardzo lubię książki P.Greń. Przeczytałam wszystkie. Niestety, ten cykl do mnie nie przemawia. Jakiś taki .... nieGreniowy ? No ale to moja subiektywna ocena.

Hanna Greń jest grafomanką.

Polecam.

Dawno nie czytałam tak dobrej książki,przyjemnie się czyta,ciekawa fabuła,książka wciąga.
To kolejna moja książka tej pisarki i bardzo podoba mi się jej styl pisania. super !

Młoda dziewczyna zostaje napadnięta przez policjanta nikt jej nie chce uwierzyć bo ma opinię puszczalskiej. Bo 11 latach znowu ma problem i trafia na tego samego policjanta co wcześniej prowadził jej sprawę i ma do niej urazę za tamta sprawę. Ksiazka super napisana, można się wciągnąć na maksa w dodatku bardzo zaskakujące zakończenie.

Rewelacyjna książka,wciągająca od pierwszych stron.Jest brak rodzicielskiej miłości i kochająca babci,jest przestępstwo i stróż prawa.Wszystkie wątki przeplatając się tworzą bardzo dobrą całość.Polecam.

Trochę słabsza od tych, które czytałam, ale świetnie się nadaje do czytania w podróży-szybko mija. Dobrze się czyta- polecam dla miłośników lekkich kryminałów.

• 2018
  • 2019