rozwińzwiń

Jak kamień w wodę

Okładka książki Jak kamień w wodę Hanna Greń
Okładka książki Jak kamień w wodę
Hanna Greń Wydawnictwo: Replika Cykl: Polowanie na Pliszkę (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Polowanie na Pliszkę (tom 1)
Replika

Jak kamień w wodę

przeczytanych książek 1636 napisanych opinii 1636

Bardzo fajna obyczjowa książka, z kryminałem w tle. Polecam. Jolanta

Bardzo fajna obyczjowa książka, z kryminałem w tle. Polecam. Jolanta

Po rozpoczęciu i kilku pierwszych rozdziałach byłem bardzo zainteresowany. To był fajny wstęp i za niego ocenę w górę. Bo jednak ciekawy bohaterki biorąc pod uwagę co się wydarzyło, jak straumatyzowane było jej życie. W pewnym momencie mogło by się nawet wydawać, że do przesady. Ale w momencie gdy rozpoczyna się ten główny motyw historii, poziom zaczyna spadać i z kryminału przechodzimy w romans. Może nie przeszkadzało by mi to bardzo gdyby nie fakt, że to był ten najniższy w moim odczuciu rodzaj, enemy to lovers. Jak jeszcze w młodzieżowych historiach, gdy ktoś tam się czubi a potem lubi, rozumiem. Ale w tej konkretnej opowieści, naprawdę ciężko jest mi uwierzyć w takie uczucia, a co najważniejsze w tak krótkim czasie. Może przeżyłbym ten do porzygu słodki romansik gdyby to właśnie w ten sposób się skończyło, że bohaterka co przeżyła tyle złego, ma ten szczęśliwy koniec. Jednak tutaj, nie jestem w stanie być zadowolonym po tym zakończeniu. Wiem, jest to jedynie połowa historii, ale dla mnie ona się definitywnie zakończyła. Ważne, żę początek był dobry, dobrze się czytało przez dość prosty styl i nawet ten romans jakoś wszedł, ale resztę zostawiam już bez komentarza.

Lubię takie książki. Może nie są zbyt ambitne, ale jest trochę miłości, trochę kryminału, a przede wszystkim szybko się czyta - idealna lektura na jedno popołudnie. Polecam. Nie mogę się doczekać kolejnej części.

Przeczytałam w jeden dzień więc czyta się szybko, akcja wciąga, bohaterowie dość sympatyczni i emocje dobrze opisane. Jednak sama zagadka kryminalna dla mnie słaba więcej jest na temat relacji głównych bohaterów. Taki romantyczny kryminał.

Pierwsza książka w tym roku i to w towarzystwie Kornelii Pliszki, zwanej Kolą. To romantyczny kryminał o dziewczynie, która od zawsze miała pecha do ludzi i talent do szycia. Była kobietą pełną sprzeczności, a swój prawdziwy azyl znalazła u babci w Bielsku. Czytamy o jej perypetiach, gdy miała dziewiętnaście lat oraz gdy była trzydziestoletnią kobietą, wykonywającą to, do czego miała powołanie. Pomaga jej nieoczekiwanie Gerard zwany Skunksem, który już kiedyś pojawił się w jej życiu. Generalnie to książka, którą czyta się szybko, a historia wciąga i chce się czytać dalej o przygodach Pliszki.

Jestem zaskoczona niskimi ocenami. Często jednak mam tak, że to co mi się podoba, to tutaj ma niskie oceny, a książki z ochami i achami na mnie nie robią wrażenia 😉 Ale wracając do mojej opinii. Mi się bardzo dobrze czytało, od początku do końca. Cała historia, wciąga i przyciąga, żeby czytać dalej. Historia polowania na Pliszkę, jak dla mnie stworzona perfekcyjnie.

Prawdę powiedziawszy zakończenie mocno mnie rozczarowało. Wręcz miałam odczucie, że autorka nie miała pomysłu na zakończenie i zwyczajnie nagle uśmierciła główną bohaterkę. Czuję niedosyt. Mimo to dobrze się ją czytało.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ech, no nie jest to wybitna ani ambitna literatura. To moje pierwsze zetknięcie z autorką, znałam ją wyłącznie ze słyszenia, więc może dlatego jestem rozczarowana. Szukałam po prostu nie za długiej serii (tu dwa tomy),ale liczyłam na kryminał, a tu... Odniosłam wrażenie, że autorka sama nie wiedziała, czy chce napisać kryminał czy romans ;) No i wyszedł kiepski romans, z elementami zagadki policyjnej, też niezbyt wyszukanej. Język i styl bardzo proste, więc czyta się szybko i sprawnie, ale przyjemności z tego wielkiej nie miałam. Zakończenie też niby tajemnicze, a jednak bardzo sugerujące, że jest jeszcze szansa na happy end ;) Drugą część przeczytam z przyzwoitości, bo nie lubię urywać historii w połowie.

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kornelia mierzy się z siłą plotek i uprzedzeń. Odcina się od rodziców, ma przyjaciółkę, ale przeszłość dogania ją w najgorszym momencie.
Po otrzymaniu kolejnego listu z pogróżkami zgłasza się na policję. Pechowo trafia na tego samego policjanta, który lata temu nie zajął się jej sprawą odpowiednio. Napaść na tle seksualnym, kolega-policjant i jego samobójstwo ... to wszystko tworzy zawiłą intrygę, którą polecam rozwikłać.
Bardzo fajna historia. Szczególnie 1. tom mi się bardzo podobał. Mamy wątki obyczajowe, kryminalne, widzimy walkę głównej bohaterki o siebie, ale nic nikomu nie będzie udowadniać. Taka postawa cieniem kładzie się na jej stosunkach z policjantem.

Na półkach: , , , , ,

No nie mogę, miałam w swojej biblioteczce taką perełkę, a dopiero teraz do niej dotarłam (niestety, czeka na mnie jakieś 50 książek). Pani Greń w każdej serii jest niesamowitą autorką. No Pliszka po prostu mnie urzekła, więc od razu zabrałam się za drugi tom.

1 081
  • 2023