Jak kamień w wodę

Okładka książki Jak kamień w wodę
Hanna Greń Wydawnictwo: Replika Cykl: Polowanie na Pliszkę (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Polowanie na Pliszkę (tom 1)
Replika
2020-10-27
2017-01-01
literatura polska

Na początku było całkiem sympatycznie, ale im dalej tym się coraz bardziej sypało. Bohaterowie nie przyciągali, sprawa kryminalna bez ładu i składu, a zakończenie tak naciągane, żeby tylko sięgnąć po kolejny tom.
Niestety Pani Autorko, ja się nie nabiorę drugi raz.

Moje pierwsze spotkanie z książką pani Hanny.
Lektura lekka, łatwa i miło się czyta.
Szybciutko.
Taka książka na jeden wieczór.
W dwóch tomach.
Poboczny wątek o powstańcach zakręcił łezkę w oku.
Miałam odczucie czestej zmiany tempa.
Jakby ktoś zabrał mi pilota od dvd i przewijał w niezapowiadzianych momentach x16 x4 x32...
To spowodowało, że pozostalo we mnie...

Wciągająca,zaskakująca i znakomita książka czytało się mi z wielką radością i przyjemnością.

Ckliwa i słodka. Pomysł jest, z wykonaniem gorzej. Z góry wiadomo, że Kornelia żyje. Intryga jest tak grubymi nićmi szyta, że aż boli. Chyba moje ostatnie spotkanie z prozą pani Greń.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Świetna książka !
Czyta się jednym tchem. Akcja dynamiczna, bez zbędnych opisów.
Główna bohaterka bardzo inteligenta dziewczyna, z cięta riposta. Genialnie się czyta jej dialogi 😉 czasem można się dzięki temu pośmiać.
Kornelia nie ma zbyt dobrych relacji z rodzicami, a przez rówieśników ma przypiętą łatkę dziewczyny lekkich obyczajów. W pewnym momencie w klubie zaczepia...

Zapowiadało się dobrze. Nawet bardzo dobrze, zważając na wysoką ogólną ocenę. Niestety, im bliżej zakończenia, tym większy był mój zawód. Spodziewałam się powieści kryminalnej, a otrzymałam niezbyt udaną hybrydę kryminału i romansu, gdzie z czasem ten drugi wyszedł na pierwszy plan i niemal całkowicie przytłoczył fabułę. Całość stała się przez to nie tylko mało wiarygodna,...

Świetny styl. Bardzo szybko czyta się książę. Wciągnęła mnie od pierwszych stron i ciężko było mi ją odłożyć.

Nazwisko Hanny Greń nie było mi obce, jednak po jej książkę postanowiłam sięgnąć dzięki poleceniu koleżanki. Tylko chyba źle dokonałam wyboru pozycji.

"Jak kamień w wodę" przypisana jest do kategorii kryminał, z kolei na tyle okładki pada określenie "kryminalno-romantyczna opowieść". Żadne z tych określeń nie jest jednak odpowiednie. Dla mnie książka jest romansem z...

Opisana historia jak dla mnie mało realna, trochę przewidywalna. Nie dla mnie, niestety.

Odkrywanie przeze mnie współczesnych polskich pisarzy powieści obyczajowych i kryminalno-sensacyjnych przebiega ze zróżnicowanymi wrażeniami. Pierwsza przeczytana książka Hanny Greń, należąca do jej drugiego, dwutomowego cyklu, może na kolana nie rzuca, ale świadczy o dojrzałości autorki i jej solidnym, choć pozbawionym fajerwerków, warsztacie.

Największym atutem życiowym...

• 2018