Jak kamień w wodę

Okładka książki Jak kamień w wodę Hanna Greń
Okładka książki Jak kamień w wodę
Hanna Greń Wydawnictwo: Replika Cykl: Polowanie na Pliszkę (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Polowanie na Pliszkę (tom 1)
Replika
2020-10-27
2020-10-27
literatura polska

Wyróżniona opinia i

Jak kamień w wodę

przeczytanych książek 1657 napisanych opinii 1657

Tak się świetnie zaczynało, że wypisałam wszystkie książki tej autorki do przeczytania😁. I w połowie zrobiło się z tego romansidło! Fuj. Także kryminałem tego nie nazwę.

Lekkie- obyczaj z lekkim wątkiem kryminalnym

Lekkie- obyczaj z lekkim wątkiem kryminalnym

Może nie do końca jest to kryminał i byłam średnio nastawiona na początku, to jednak z czasem nie mogłam się powstrzymać od czytania. Miłość, złość, nienawiść i sprawa z przeszłości. Całkiem dobre i nie mogę doczekać się, aż przeczytam drugą część.

Całkiem dobre czytadło...niestety tylko czytadło. Nie jest to kryminał jakiego się spodziewałam...raczej obyczajówka z elementami romansu.

Bardzo fajna obyczjowa książka, z kryminałem w tle. Polecam. Jolanta

Bardzo fajna obyczjowa książka, z kryminałem w tle. Polecam. Jolanta

Po rozpoczęciu i kilku pierwszych rozdziałach byłem bardzo zainteresowany. To był fajny wstęp i za niego ocenę w górę. Bo jednak ciekawy bohaterki biorąc pod uwagę co się wydarzyło, jak straumatyzowane było jej życie. W pewnym momencie mogło by się nawet wydawać, że do przesady. Ale w momencie gdy rozpoczyna się ten główny motyw historii, poziom zaczyna spadać i z kryminału przechodzimy w romans. Może nie przeszkadzało by mi to bardzo gdyby nie fakt, że to był ten najniższy w moim odczuciu rodzaj, enemy to lovers. Jak jeszcze w młodzieżowych historiach, gdy ktoś tam się czubi a potem lubi, rozumiem. Ale w tej konkretnej opowieści, naprawdę ciężko jest mi uwierzyć w takie uczucia, a co najważniejsze w tak krótkim czasie. Może przeżyłbym ten do porzygu słodki romansik gdyby to właśnie w ten sposób się skończyło, że bohaterka co przeżyła tyle złego, ma ten szczęśliwy koniec. Jednak tutaj, nie jestem w stanie być zadowolonym po tym zakończeniu. Wiem, jest to jedynie połowa historii, ale dla mnie ona się definitywnie zakończyła. Ważne, żę początek był dobry, dobrze się czytało przez dość prosty styl i nawet ten romans jakoś wszedł, ale resztę zostawiam już bez komentarza.

Przeczytałam w jeden dzień więc czyta się szybko, akcja wciąga, bohaterowie dość sympatyczni i emocje dobrze opisane. Jednak sama zagadka kryminalna dla mnie słaba więcej jest na temat relacji głównych bohaterów. Taki romantyczny kryminał.

Pierwsza książka w tym roku i to w towarzystwie Kornelii Pliszki, zwanej Kolą. To romantyczny kryminał o dziewczynie, która od zawsze miała pecha do ludzi i talent do szycia. Była kobietą pełną sprzeczności, a swój prawdziwy azyl znalazła u babci w Bielsku. Czytamy o jej perypetiach, gdy miała dziewiętnaście lat oraz gdy była trzydziestoletnią kobietą, wykonywającą to, do czego miała powołanie. Pomaga jej nieoczekiwanie Gerard zwany Skunksem, który już kiedyś pojawił się w jej życiu. Generalnie to książka, którą czyta się szybko, a historia wciąga i chce się czytać dalej o przygodach Pliszki.

Jestem zaskoczona niskimi ocenami. Często jednak mam tak, że to co mi się podoba, to tutaj ma niskie oceny, a książki z ochami i achami na mnie nie robią wrażenia 😉 Ale wracając do mojej opinii. Mi się bardzo dobrze czytało, od początku do końca. Cała historia, wciąga i przyciąga, żeby czytać dalej. Historia polowania na Pliszkę, jak dla mnie stworzona perfekcyjnie.

Lubię takie książki. Może nie są zbyt ambitne, ale jest trochę miłości, trochę kryminału, a przede wszystkim szybko się czyta - idealna lektura na jedno popołudnie. Polecam. Nie mogę się doczekać kolejnej części.