O szyciu prosto, kreatywnie i modnie

Okładka książki O szyciu prosto, kreatywnie i modnie Jan Leśniak
Okładka książki O szyciu prosto, kreatywnie i modnie
Jan Leśniak Wydawnictwo: Burda Publishing Polska hobby
hobby
Burda Publishing Polska
2016-11-23
2016-11-23

Książka w bardzo przystępny sposób pokazuje jak uszyć sobie bluzkę. Jak wymierzyć, jak wykroić i w jaki sposób zeszyć bez konieczności przerysowywania wykroju z szablonu, który teoretycznie powinien pasować, a jednak nie pasuje.
Gdyby autor zamieścił jeszcze taki świetny opis na elegancki żakiet w swojej książce dałabym 10 gwiazdek. :)
Kto nie ma chęci szyć znajdzie tutaj metody farbowania bluzki i metodę jak stworzyć własny nadruk. Naprawdę godna polecenia książka.

Kto nie ma chęci szyć znajdzie tutaj...

Genialny poradnik dla początkujących. Prosto napisany z załączonymi ilustracjami, które bardzo pomagają w praktyce.
Nie pozostaje nic innego jak siadać do maszyny i szyć.
Bardzo mi się podoba.

Nie pozostaje nic innego jak siadać do maszyny i szyć.
Bardzo mi się podoba.

Książkę świetnie się czyta, nawet na sucho (bez maszyny). Instrukcje są klarowne, a historie opowiedziane przez autora wciągające. Bardzo pozytywne wrażenie robi samo wydanie - książka jest ładnie zaprojektowana i starannie wykonana. Aż chce się szyć, szczególnie, że podczas lektury widać, że autor ma duże doświadczenie w prowadzeniu kursów szycia i często jeszcze zanim w głowie czytelnika pojawi się pytanie - na stronach książki już znajduje się na nie odpowiedź. Pozycja w sam raz dla tych, którzy przygodę z szyciem chcą zacząć od modnych oversizowych dzianinowych bluz, bluzek i sukienek. Rynek pięknych dresówek (gładkich i wzorzystych) jest coraz szerszy, a ta książka pokazuje, że każdy może z nich uszyć dla siebie coś wyjątkowego.

Autor zaczyna od podstaw, ale nie zasypuje czytelnika nadmiarem fachowej wiedzy. Prezentuje instrukcje szycia coraz trudniejszych modeli tak, że każda kolejna rzecz utrwala już nabyte umiejętności, ale i wprowadza nowe elementy. Miłym dodatkiem są rozdziały dotyczące farbowania i nadruków - coś dla tych, którzy lubią eksperymentować. Polecam tym, którzy jeszcze się zastanawiają, czy szycie może być ich nowym hobby :)

• Szycie
  • DIY
  • Posiadan EN
  • Posiadam Książkę
  • Podręczniki
  • Popularnonaukowe

Dodaj cytat z książki O szyciu prosto, kreatywnie i modnie