Piwo. Wszystko co musisz wiedzieć, żeby nie wyjść na głupka

Tomasz Kopyra Wydawnictwo: Znak Literanova hobby
Znak Literanova
piwo
hobby
piwo

Oficjalne recenzje i

Ku chwale piwnej rewolucji!

[ 18 ] Link do recenzji

Momentami nużące, ale mimo to bardzo ciekawe anegdoty i historyjki. Dla koneserów niecodziennych piw jest to lektura obowiązkowa.
Miło zabłysnąć pośród znajomych wiedzą na temat kraftowego piwka. :) A sam Pan Kopyr jest bardzo interesującą osobowością.

Dobra pozycja, aby wejść w piwny świat. Czyta się ją bardzo przyjemnie, struktura książki sprawia, że nie trzeba zaznajamiać się z nią rozdział po rozdziale, można czytać konkretne, interesujące nas fragmenty, czy to o procesie produkcji, czy to o stylu piwa, który właśnie pijemy. Warta polecenia, budzi ciekawość i chęć dalszego zgłębiania tematu.

Pomaga uporządkować wiedzę osobom początkującym, ciekawe wprowadzenie w skład i style piwa. Na plus aspekty historyczne. Warto dodać, tak jak autor wspomniał, ta książka nie wystarczy sama w sobie by uwarzyć piwo 🍺

Ciekawy i przystępny wstęp do piwnej tematyki. Może trochę rozciągnięty i zbyt szczegółowy rozdział na temat procesu warzenia. Książka skutecznie zachęca do dalszego eksplorowania tematu, a wiedza w niej zawarta przyda się nie tylko beergeekom.

Kompleksowy zbiór danych o piwie, odpowiednio posegregowany i przeplatany ciekawostkami. Niestety, momentami brzmi jak podręcznik nudnego, szkolnego przedmiotu.

Podstawy wytłumaczone od A do Z w przystępny sposób. Nie podobały mi się jedynie dziwne wstawki pobocznego tekstu odbierające trochę "flow" czytania.

Raz przeczytasz i dostajesz darmowe browary za to jaką wiedzą na temat piwa dysponujesz :D

Książka nieźle napisana. Łagodnie wprowadza w świat piwa i piwowarstwa jako takiego. Niemniej pozycja raczej dla laików. Wiem, o czym piszę, bo piwo warzę od 4 lat :)

Podstawowa lektura dla każdego konesera piwa, czy początkującego piwowara. Polecam.

Po smaku czy po informacjach?
Książka „Piwo” zaznajamia czytelnika z podstawowymi informacjami i ciekawostkami na temat tego trunku. Autor stara się przedstawić wszystkie składowe w rzetelny sposób. Tak naprawdę, my jako konsumenci, możemy sobie z niektórych rzeczy nie zdawać sprawy. Książka zawiera sposób wytwarzania piwa, jego rodzaje, wady i zalety oraz kalkulacje...

Dyskusje

• Chcę w prezencie