Huragan miłości

2008-10-15
2008-10-15
Anna Kruczkowska
posiadłość miłość powieść

Bardzo lubię romanse tej autorki. Ciekawe opisuje fabułę i zawsze z happy endem. Idealna lektora na dlugie wieczory. Polecam!

Kiedyś powiedziałabym, że romanse Sandry Brown dobre są na wszystko. Szczególnie kiedy coś doskwiera, coś nie idzie po naszej myśli, coś czego byliśmy pewni zawiodło. Po kilkunastu latach od czasu kiedy przeczytałam jej pierwszą książkę, mogę powiedzieć to samo.
Kiedyś ktoś powiedział, że Sandrę Brown albo się odrzuca po kilku stronach, najdalej po pierwszej książce, albo przyjmuje z całym dobrodziejstwem inwentarza. Nawet jeśli ten inwentarz nie należy do najbardziej wiarygodnych, mądrych i prawdopodobnych.
Ja lubię Sandrę Brown wybiórczo. W szczególnych sytuacjach. I choć sama niekiedy kręcę głową nad swoimi wyborami czytelniczymi, sięgam po jej książkę. Ładuję baterie.
Pewien zbuntowany nastolatek dorasta, mądrzeje, po wybojach młodości postanawia osiąść w miejscowości w której się wychował. Pewna młoda kobieta w tym samym czasie wystawia na sprzedaż swój rodzinny dom. Los chciał, że losy młodych ludzi splotły się ze sobą w przeszłości. Los chce, aby splotły się i teraz. A każdy kto przeczytał choć jedną książkę Sandry Brown, wie jak zakończy się to spotkanie.
Laura Nolan zmuszona okolicznościami sprzedaje swoją rodzinną posiadłość, wielki dom w którym się wychowała, w którym przeżyła całe swoje życie. Jak się okazuje James Paden przejmuje nie tylko wielki budynek, ale coś co jest znacznie bardziej cennego.
Jest kilka historii romansowych Sandrę Brown, które lubię, a Huragan miłości należy do nich. Pełno w nim miłości, poświęcenia, pożądania, ale i pada sporo mądrych słów, sytuacji, wydarzeń, które pokazują, że są rzeczy ważne i ważniejsze i to tylko od nas zależy co zaklasyfikujemy do której kategorii.
Polecam, to znakomita książka na odstresowanie, odpoczynek, kilka namiętnych chwil i miłość, która zawsze wygrywa. Dobrze od czasu do czasu przymknąć oko i cieszyć się historią, a nie poszukiwaniem w niej złych rzeczy. Ta historia ma przynieść odpoczynek, pokazać miłość i poświęcenie. I w tej roli spisuje się całkiem nieźle.

Dramat.

Dramat.

Bardzo przyjemna powieść, ukazuje co w życiu jest najważniejsze.

Bardzo przyjemna powieść, ukazuje co w życiu jest najważniejsze.

Ona – Laura Nolan, młoda dama, przedstawicielka elity, idealny przykład snobki. On – James Paden – chłopak z nizin społecznych, niegdyś rozrabiaka, teraz – milioner. W czasach szkolnych obracali się w innych kręgach. Los bywa jednak przewrotny…
„Huragan miłości” Sandry Brown to mocno przeciętny romans. Historia jest przewidywalna, schematyczna, banalna i niezbyt urozmaicona - niewiele się dzieje w kwestii fabuły. Ogólnie, nic specjalnego.

Książka nie jest zaskoczeniem, ale nie jest też nieprzyjemna w odbiorze. Ot co prosta historyjka. Laura jest denerwującą paniusią z wyższych sfer, która odziedziczyła długi po ojcu, a James niegrzecznym mężczyzną, który zarobił miliony. Większość książki to opowiadanie o tym co wypada, a co nie i co ludzie powiedzą.

Mila, lekka, taka do podusi ksiazka o milosci, i zaufaniu, o wyrazaniu uczuc. Przy tej książce znajdziesz czas na relaks.

Laura Nolan pochodzi z tzw.dobrego domu,wychowywana została na młodą damę,ze znanym w miasteczku i szanowanym nazwiskiem.Po śmierci ojca dziedziczy dom-rodzinną posiadłość,którą jest zmuszona sprzedać,aby spłacić zaciągnięte przez ojca długi.Kupcem okazuje się James Paden-kolega szkolny Laury sprzed lat,typowy bad boy,zbuntowany i sprzeciwiający się wszystkim i wszystkiemu.Po latach zamierza wkupić się w łaski miejskiej społeczności i zasłużyć na ich szacunek,a ma mu w tym pomóc kupno domu Laury.Jednak James nie interesuje się tylko samym domem,ale zależy mu również na poślubieniu Laury,którą traktuje jako swego rodzaju trofeum.Z czasem ich papierowe małżeństwo zaczyna przeistaczać się w prawdziwy związek,po części dlatego,że James ma pięcioletnią córkę Mandy,dla której Laura zaczyna być jak matka.Kiedy nad miasteczko nadciąga huragan i niszczy wszystko na swej drodze,Laura obawia się nie tylko utraty domu,ale również ukochanego mężczyzny...
Bardzo przyjemnie napisana książka,lekka w lekturze i wciągająca.Sama fabuła nie jest może zbyt wyszukana,ale prostota i łatwość,z jaką czytelnik zagłębia się w historię opowiedzianą przez autorkę sprawia,że jest to idealna pozycja na popołudnie z filiżanką aromatycznej herbaty w dłoni.Polecam!!!

"Huragan Miłości" to całkiem przyjemny romans obyczajowy autorstwa Sandry Brown. Z zasady nie czytuję romansów z tzw. grupy harlequinów, ale dla Pani Sandry jestem gotowa zrobić wyjątek. Bardzo odpowiada mi styl pisania autorki, sposób budowania napięcia (choć tego zdecydowanie więcej jest w powieściach kryminalnych) i ciekawe zwroty akcji, dzięki którym z niesłabnącym zainteresowaniem śledzimy opowieść od początku do końca.

"Huragan miłości" to historia Laury - trzydziestoletniej panienki z dobrego domu, która w spadku po rodzicach dziedziczy ogromne długi. Aby spłacić zobowiązania musi sprzedać rodzinną rezydencję w niewielkim miasteczku George u wybrzeży Atlantyku. Mężczyzna zainteresowany ofertą to nikt inny, jak James Paden, szkolny kolega Laury, rozrabiaka i nicpoń, z którym w przeszłości Laura miała do czynienia. Ich zupełnie odmienne charaktery, nieokrzesanie i gwałtowność Jamesa powodują konflikty, w których Laura wcale nie chce uczestniczyć. Nie ma też zamiaru sprzedawać domu, komuś, komu nie może i nie chce ufać. Niestety czas nagli, a długi wciąż rosną...

Jaką decyzję podejmie bohaterka? Kim naprawdę okaże się James Paden? Jakie jeszcze niespodzianki czekają na bohaterkę?

Z jednej strony ta romantyczna, lekka w odbiorze historia z czasów nam współczesnych podejmuje wątek mezaliansu tak charakterystyczny dla XIX i pierwszej połowy XX wieku. Odmienna przeszłość bohaterów, zupełnie różne style życia i to "coś", co przyciąga do siebie przeciwieństwa. Miłość rodzicielska, bezwarunkowa i piękna to kolejny temat warty zwrócenia większej uwagi. Z drugiej strony jest to dość typowa opowieść o niegrzecznym chłopcu i grzecznej dziewczynce, popularna i przewidywalna w ogólnym zarysie, choć trzeba wspomnieć, że autorka nie szczędzi nam niespodzianek, które uatrakcyjniają lekturę.

Pani Brown posiada dodatkowo szczególną umiejętność dokładnego i obiektywnego przedstawiania postaci. Jej bohaterowie są wiarygodni, nieprzerysowani, mają swoje wady i zalety podobnie jak my wszyscy, dzięki czemu cała historia nabiera autentyzmu.

Nie nastawiajcie się na lekturę wysokich lotów, bo to nie ta półka. Ale... jeśli lubicie krótkie, nastrojowe, miłosne historie ze szczyptą pikanterii, które posiadają nieco głębszą wymowę i skłaniają do czytania "między wersami", "Huragan miłości" na pewno Was zainteresuje. Jeżeli natomiast stronicie od romansów w stylu harlequin, to zróbcie wyjątek i sięgnijcie po którąś z powieści Pani Sandy Brown, a przekonacie się, że romans romansowi nie równy. Polecam.

Trochę banalna...ale to dobra lektura na odstresowac i miły wieczór z książką i winem

• Romans
  • Sandra Brown