To koniec, Anno

Gdyby odrzucić, zupełnie nierealistyczny, wątek z akcją w centrum handlowym, całość oceniłbym na 6+.

”Cześć Aniu, jestem w Poznaniu” usłyszałem w słuchawkach, siedząc w pociągu i będąc w drodze na... Poznańskie Targi Książki.

Lubię takie zbiegi okoliczności. Co więcej, lubię także, kiedy autorzy nawiązują do prawdziwych wydarzeń, szczególnie tych, związanych ze sceną literacką. Tak też było i w tym przypadku, kiedy to Opiat-Bojarska wspomniała o pewnym miejskim evencie, który był elementem festiwalu Granda.

Żeby nie było zbyt cukierkowo, muszę wspomnieć o tym, że... nie lubię Anny Rogozińskiej, czyli głównej bohaterki powyższej trylogii. Wspomniana saga z każdą częścią wciągała mnie coraz mniej. Być może duże znaczenie miała tu moja antypatia do protagonistki. W przypadku To koniec, Anno odniosłem wrażenie, że pojawiło się tu zbyt wiele wątków. Poczułem się nieco zagubiony, niczym Anna Rogozińska w sprawach sercowych.

Co istotne, nawet jeśli w książce dostrzegam pewne mankamenty, jedna z moich ulubionych autorek, czyli Joanna Opiat-Bojarska nigdy nie schodzi poniżej pewnego poziomu. 6 w skali lubimyczytać oznacza książkę po prostu dobrą. Oh, żeby wszyscy autorzy pisali choćby „po prostu dobrze”. ;)

Na koniec zostawiłem sobie najistotniejszą kwestię, czyli research. To jeden z najmocniejszych atutów JOB. W powyższej lekturze z bliska obserwujemy pracę ratowników medycznych. To bardzo ciężki kawałek chleba, a Joanna przekonała się o tym w sposób szczególny, odbywając wolontariat w karetce pogotowia. Wielki szacunek za to i chylę czoła.

Trzecia część przygód dziennikarki Anny Rogozińskiej toczy się po powrocie kobiety do pracy po pobycie w szpitalu. Niestety, w redakcji wiele się zmieniło i nie jest ona już tam tak mile widziana. Dostaje zadanie, na którym ma się wyłożyć - dziennikarka ma nagrać materiał w trakcie akcji poznańskich ratowników pogotowia ratunkowego.
Anna łączy dyżury w karetce, z pracą w redakcji i życiem prywatnym, które w ostatnim czasie również się zmienia. Wszystko nabiera tempa, kiedy kobieta rozstaje się z Łukaszem, zaczyna romans z prokuratorem, którego czytelnik poznaje w poprzedniej część losów bohaterki, oraz w momencie, kiedy do kobiety ponownie odzywa się Kapelusznik.

Fabuła wciągająca, książkę czyta się bardzo dobrze, jednak żeby w pełni rozeznać się i zrozumieć bieg wydarzeń i ich sens bardzo istotna jest znajomość chociażby poprzedniej część losów Anny.

Anna łączy dyżury w karetce, z pracą w...

Bardzo fajna książka.

Bardzo fajna książka.

Najlepsza z serii o Annie Rogozińskiej, dynamiczna akcja, ciekawa i trzymająca q napięciu!! Polecam

Akcja za akcja, wręcz wybuchowe akcje. Ania niezniszczalna, jak zwykle. Co będzie dalej????

Całkiem przyjemne zakończenie serii. 🙂

Całkiem przyjemne zakończenie serii. 🙂

Najlepsza z 3 części. Żadko tak jest. Wrócę do tej autorki.

Najlepsza z 3 części. Żadko tak jest. Wrócę do tej autorki.

Fajny pomysł na książkę. Jak dla mnie cześć wątków zbyt mało rozwinięta, m.in.watek Artura.

Polecam jako odskocznię od policjantów twardzieli.

Polecam jako odskocznię od policjantów twardzieli.

• Kryminał

Dodaj cytat z książki To koniec, Anno