To koniec, Anno

Anna Rogozińska (tom 3)
kryminał, sensacja, thriller
2017-03-29
Poznań dziennikarka kryminał literatura polska niebezpieczeństwo polski kryminał śledztwo wyścig z czasem zabójstwo zagadka kryminalna

Mam trochę mieszane odczucia. Pomysł na fabułę był intrygujący, ale poprowadzenie akcji według mnie wypadło jakoś nierównomiernie. Są fragmenty niemal doskonałe, ale są też dłużyzny, które w dodatku nic nie wnoszą. Z drugiej strony, to, że akcja nie gna na łeb na szyję może się podobać. Bo mimo to pojawia się pewne napięcie. Książka nie jest też do końca przewidywalna, co...

Ciekawy pomysł na książkę. Mogła być szybsza akcja.
Dobrze czytało mi się historię z dziennikarką telewizyjną Anną. Zupełnie nie zwróciłam uwagi na to, że to 3 część.

Pierwszy raz mam do czynienia z tą autorką i muszę powiedzieć, że mam mieszane uczucia. Początek książki zapowiadał się obiecująco, ale niestety... Rozczarowanie. Akcja rozkreca się w zastraszająco wolnym tęmpie. Przebrnęłam do połowy i odpuściłam. Jak na kryminał to bardzo kiepsko.

Polski kryminał, ale jako kryminał to bardzo słaby jest niestety.

Gdyby jednak wyciąć te wszystkie słabe elementy kryminalno/ sensacyjne i te wszystkie opisy z miejsca pracy głównej bohaterki/tez słabe/ czyli jakieś pół książki, i zostawić tylko elementy reportażowe o pogotowiu -to byłaby autentycznie bardzo ciekawa i udana książka w stylu reportażu, więc daję aż 4...

"To koniec, Anno" jest ostatnią z części cyklu o dziennikarskim śledztwie Anny Rogozińskiej. Dla mnie cały ten cykl był bardzo interesujący i wciągający. Dodatkowym plusem był fakt, że książki te czytało się bardzo szybko. Identyfikowało się z bohaterami i przeżywało z nimi wszystkie perypetie. Chociaż kryminał ten był dosyć lekką wersją to muszę przyznać, że mi się...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nieświadoma, że jest to 3 część serii męczyłam się z tą książką okrutnie. Nie dobrnęłam do końca. Nic się w niej ciekawego nie dzieje. Dłuży się jak flaki z olejem.

Wciągający dalszy ciąg losów Anny - czyta się szybko i przyjemnie.

Jakoś mnie ta pozycja nie wciągnęła. Bohaterowie tacy irytujący... powiązania między nimi dziwaczne, a intryga? no cóż nawet do niej nie dotrwałam... wcale mnie nie zainteresowało "o co chodzi". Po pozycji "obsesja", tej autorki,rozczarowałam się.

Rewelacyjna powieść kryminalno-obyczajowa. Akcja wciągająca, nieco przewidywalna, ale nie psuło to odbioru. Sceny w pogotowiu fantastyczne. Postaci zarysowane mocną kreską, nawet zbyt przerysowane, miejscami karykaturalne... No i nie polubiłam Anki, ale powieść przeczytałam z entuzjazmem.

Świetna, wciągająca, zaskakująca. Nic tylko czytać i zapominać o świecie dookoła.

Dyskusje

• 2018