Występna miłość

Okładka książki Występna miłość Sabrina Jeffries
Okładka książki Występna miłość
Sabrina Jeffries Wydawnictwo: BIS Cykl: Stare panny Swanlea (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Stare panny Swanlea (tom 2)
A notorious love
BIS
2008-09-29
2008-09-29
Elżbieta Zawadowska-Kittel
Sabrina Jeffries romans Swan Park panny

Występna miłość to druga książka o starych pannach Sawanlea i podobała mi się bardziej od pierwszej. Już od pierwszych stron zaczyna się akcja, coś się dzieje, a byłam bardzo ciekawa, jak będzie przedstawiona bohaterka, która jest niepełnosprawna, ma problem z chodzeniem - z tym spotkałam się po raz pierwszy. W miarę czytania okazuje się, że laska służy jej bardzo dobrze i to nie tylko podczas chodzenia :)
Helena wyjeżdża do Londynu, żeby znaleźć najmłodszą siostrę, która uciekła - według Heleny - z łowcą posagów. W Londynie zna tylko Daniela, którego jakiś czas temu poznała i którego widziała z jak najgorszej strony. Nie ma jednak wyboru, bo dobro siostry jest najważniejsze.
Daniel początkowo nie chce uczestniczyć w jej przedsięwzięciu ale gdy mówi, że pojedzie dalej sama - zgadza się jej pomóc. Jest on synem bandyty, a chociaż Helena mu się podoba i rodzi się pożądanie, wie, że nie może z nią być - ona jest przecież damą. W miarę podróży Helena też odkrywa budzącą się w niej namiętność i uczucie. Na tle pogoni z siostrą poznajemy praktycznie całe życie Daniela.
Oboje wyznają sobie miłość i nie ma znaczenia, kto jest jak wysoko urodzony, czy jest arystokratą, czy nie.
Najdziwniejsza jest historia Juliet - została porwana dla okupu ale mężczyzna, który to zrobił, nie robi jej krzywdy - pozwala uciec od przemytników, a sam znika.
Podobała mi szybka akcja i pokazanie nie zawsze oczywistych cech bohaterów. Mam nadzieję, że historia trzeciej siostry będzie równie ciekawa.

Helena nie bacząc na swoją reputację i konwenanse, których powinna przestrzegać każda dama, wyrusza w pościg za Morganem, człowiekiem który uprowadził jej najmłodszą siostrę, mamiąc ją obietnicą małżeństwa. Jako że nie jest w stanie sama ich odnaleźć, prosi o pomoc Daniela, syna bandyty, który przed rokiem zabawił się jej uczuciami odgrywając całą tą farsę z Knightonem. Mimo iż Danny nie darzy jej zbyt wielką sympatią - oczywiście z wzajemnością - to postanawia jej pomóc. I tak zaczyna się ich mała przygoda, która powoli ich do siebie zbliża...
Muszę przyznać, że to było całkiem miło spędzone popołudnie. Jedynie do czego mogłabym się przyczepić to... Piotruś. Nie wiem czy to wina tłumaczenia czy autorki, ale poważnie? Niech go nazywa jak chce, ale to było takie nie na miejscu. Teraz jedyne o czym będę pamiętać wspominając książkę będzie jego Piotruś. Raany xD

Na samym początku wspomnę, że choć dobrze się bawiłam i relaksowałam przy jej czytaniu to zdecydowanie bardziej przypadła mi do gustu jej pierwsza część, (ta jest częścią drugą trylogii o starych pannach ze Swan Park).

Pomimo, iż od prawie samego początku mieliśmy do czynienia z akcją to jednak miałam pewien niedosyt, czegoś mi brakowało. Pewnie to efekt pierwszej część, która jest sporo lepsza w moim mniemaniu. Hmm może tutaj chciałam troszkę lepszych scen namiętności i troszkę ich więcej niż marne dwie lub trzy choć jak zwykle napisane ze smakiem. A może zabrakło mi trochę lepiej przedstawionego uczucia rodzącego się pomiędzy dwojgiem ludzi.
Najwyraźniej czytałam lepsze książki tego typu. Oj, oj pani Sabrino myślałam, że ta część będzie równie dobra co i poprzednia, ale się rozczarowałam.

Romans zaczyna się w momencie kiedy to Helena - najstarsza z sióstr i panien ze Swan Park prosi o pomoc Daniela - przyjaciela męża swojej siostry Rosalind w uratowaniu najmłodszej siostry Juliet z rąk porywacza. I tak oboje łamią swoje zasady, udając małżeństwo, podążąją za napastnikiem, by zdążyć uratować reputację Juliet.

Kolejny raz główna bohaterka - Helena nie jest głupią szarą myszką czy gąską (jak zwał tak zwał :)),ale kobietą rozsądną, ostrożną, skromną (może w jej przypadku aż za bardzo),kierującą się swoimi zasadami, troszkę pyskatą i w stosunku do mężczyzn jakby zimną (nietrudno się domyślić dlaczego taka jest w kontaktach z facetami). Po raz pierwszy czytałam romans historyczny, w którym kobieca postać jest w pewnym sensie niepełnosprawna (Helena choruje na polio jeśli dobrze pamiętam) przez co ma problemy z poruszaniem się, ale choroba w żaden sposób nie wpływa na jej wdzięk czy piękno.

Nasz główny męski bohater to Daniel przyjaciel Knightona, którego również tj i Helenę poznaliśmy w pierwszej części.
Mężczyzna wysoki, postawny, z przeszłością przemytniczą, nielubiący kobiet pokroju Heleny. Ale ta jej zadziorność z czasem zaczyna mu się coraz bardziej podobać i stanowi dla niego coraz większe wyzwanie.
A on przy pomocy swoich męskich sztuczek powoli rozbija mur, który wokół siebie zbudowała.

Podsumowując książka ta to dobry relaks i zabawa (potyczki słowne pomiędzy bohaterami - śmieszne i trafione. Polecam dla zabicia czasu czy odprężenia tylko zapalonym romansoholiczkom, inny może poczuć się znudzony i odłożyć książkę w jej połowie. Ale jak to mówią - "do odważnych świat należy" :)

W drugiej części cyklu ""Stare panny Swanlea" opisana jest historia Heleny i Daniela.
Bohaterów już poznaliśmy w pierwszej części i mieliśmy wgląd w ich sytuację.

Helena jedzie do Londynu odnaleźć swoją najmłodszą siostrę, która uciekła z domu, aby wsiąść ślub z łowcą posagów (przynajmniej wg. Heleny nim był).
Niestety chora Helena nie daje sobie sama rady i gubi młodą parę.
Nie znając nikogo w mieście udaje się do jedynej osoby, która może jej pomóc Daniela Brennana.
Daniel ma opory przed pomocą Lady Helenie jednak urok Heleny i jej namowy działają i się zgadza.
Udając męża i żonę udają się razem na poszukiwania.

Druga część cyklu zdecydowanie bardziej przypadła mi do gustu niż pierwsza.
Od pierwszych stron zaczyna się akcja.
Autorka świetnie się skupiła na oddaniu uczuć bohaterów.
Zranionej przez los Heleny i Daniela.

Bohaterów już poznaliśmy w pierwszej części i mieliśmy wgląd w ich sytuację.

Niestety chora Helena nie daje sobie sama rady i gubi młodą...

Historia wciągającą, polecam.

Historia wciągającą, polecam.

najlepsza z serii Stare panny Swanlea ,polecam :)

najlepsza z serii Stare panny Swanlea ,polecam :)

Świetna

Świetna

• Romans historyczny
  • Romanse historyczne
  • Romans
  • Romanse

Dodaj cytat z książki Występna miłość