Mroczna Gwiazda

Okładka książki Mroczna Gwiazda Anthony Horowitz
Okładka książki Mroczna Gwiazda
Anthony Horowitz Wydawnictwo: Znak Cykl: Księga Pięciorga (tom 2) fantasy, science fiction
Księga Pięciorga (tom 2)
Evil star
Znak
2007-01-01
2007-01-01
Beata Śmietana
Anthony Horowitz thriller horror paranormal Księga Pięciorga literatura młodzieżowa

Druga część trzyma poziom poprzedniczki. Mocne 7/10.

Druga część trzyma poziom poprzedniczki. Mocne 7/10.

Od tej książki zaczeła się moja przygoda z czytaniem. Bardzo fajna książka. Polecam

To druga część kruczych wrót lecz tym razem Matt przenosi się do Peru aby zapobiec otwarciu kolejnych wrót. Spotyka tam kolejnego strażnika Pedra. Oboje potrafią porozumiewać się tylko w snach. Czy uda im się powstrzymać Salamandę i nie dopuścić do otwarcia wrót?
Polecam serdecznie :)

Polecam serdecznie :)

To co i w innych książkach z cyklu- akcja wartka, opisy przemyślane, dokładne, książkę czyta się przyjemnie.

Bardzo fajnie się czyta. Nie mogę się doczekać czwartej części.

Bardzo fajnie się czyta. Nie mogę się doczekać czwartej części.

Ta część nie wciągnęła mnie tak jak poprzednia.Dlaczego? Matt jest ukazywany tak jakby się wszystkiego bal i nie miał na nic ochoty. jakby ratowanie świata nie było dla niego czymś ważnym . Autor skupił się na opisie cech innych bohaterów i wyglądem niektórych miejsc,rzeczy.Bohater przenosi się w inną część świata, także kulturę i ustrój polityczny-to mnie zainteresowało.zakończenie książki ewidentnie wskazuje że przygody Matta się nie kończą ... Pomimo to polecam tę książkę ;]

Mroczna Gwiazda to drugi tom z serii Księgi Pięciorga. Tym razem przenosimy się z Mattem i Richardem do Ameryki Południowej, gdzie poznajemy drugiego chłopca - strażnika wrót. Niestety to, co najgorsze jest nieuniknione, a jedynymi osobami, które mogą stawić czoła siłom zła jest Matt, Pedro i pozostała trójka strażników. Ale najpierw chłopcy muszą ich odnaleźć.
Pan Horowitz przenosi nas do Peru, gdzie toczy się właściwa akcja. Jednak to nie oznacza, że tylko tam 'coś się dzieje'. Co to, to nie! Cała książka naszpikowana jest niespodziewanymi zwrotami akcji, dzięki czemu czytelnik nie ma prawa się nudzić, ani tym bardziej odejść od lektury i zapomnieć na chwilę o przygodach Matta.
Matt na swojej drodze przeznaczenia spotyka wielu ludzi - w tym przyjaciół i popleczników, oraz wrogów. Na każdym kroku główny bohater jest poddawany wielu trudom i próbom, ale ze wszystkich opresji wychodzi obronną ręką.
Fabuła jest przemyślana, niezwykłość tej książki tkwi w szczegółach. Brutalność ukazana jest w bardzo realistyczny sposób, czasem mamy wrażenie, że to my sami jesteśmy ofiarami tego okrutnego świata, wykreowanego przez pana Anthonego.
Od samego początku kibicujemy chłopcom i jego poplecznikom. Autor sprawił, że my, zwykli czytelnicy możemy bez problemu wczuć się w akcję i przenieść się do Peru. Tym samym stajemy się współbohaterami.
Książka jest niesamowita, nie potrafiłam się od niej oderwać. Druga część, jak i pierwsza nie rozczarowały mnie. Mam nadzieję, że podobnie będzie z trzecią, a tym samym obie części Księgi Pięciorga trafiają na półkę 'Ulubione'

Pan...

Nieźle, ale nie dorównuje pierwszej części. Jednakże akcja fajnie się rozkręca czekam co będzie dalej. Polubiłam Richarda więc fajnie, że nadal gdzieś się kreci, bo bałam się, że autor usunie go z powieści jako raczej mało ważnego :)

Trzyma poziom poprzedniej części.

Trzyma poziom poprzedniej części.

Dobra książka

Dobra książka