Słońce i jej kwiaty

poezja

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Mam w sobie pełnię*

1 Link do recenzji

Jeżeli szukasz wybitnej poezji, ta książka na pewno nie będzie dla Ciebie

Bardzo dobra książka, porusza ciężkie tematy, mimo to, nie jest nieprzyjemna w odbiorze.

Wydanie polsko-angielskie jest ciekawym doswiadczeniem, mozna sobie pocwiczyc tlumaczenie, co stanowi nawet dobra zabawe. To tyle z plusow. Zaden wiersz do mnie nie trafil, wszystko jest tu wtorne, przewidywalne, mysle, ze kazda nastolatka moglaby napisac taki zbior przemyslen po pierwszym zawodzie milosnym. Zranienia uczuc doswiadczylismy pewnie wszyscy, a ja uwazam, ze...

Niektóre ,,wiersze", tak jak w ,,Mleko i miód" to raczej krótkie sentencje, co jest bardzo popularne we współczesnej poezji,ale niestety nie przemawia do każdego.
Niektóre teksty mi się jednak podobały, niestety nie na tyle, bym miała ochotę do nich wrócić.

Książka pięknie przedstawia proces ,,leczenia się,, ze starej relacji i wchodzenia w nowa.
Jest pare wierszy o rozdarciu między krajami, chodź mi temat jest obcy - został przepięknie ujęty.
O stawianiu granic, kobiecości, samoakceptacji.
Tomik porusza wiele tematów, ale żadny nie zostaje potraktowany niedbale.
Niezwykle podoba mi się wydanie Angielsko-Polskie....

przeczytałam podczas wakacji i akurat krótkie refleksje pomiędzy leniwymi chwilami dobrze się przeplatały. Niektóre "wiersze" ciekawe, inne tematy mocno ograne a reszta jak dla mnie grafomania. Taka fast food poezja.

Zbiór wierszy, genialny pomysł. Fajnie czytać jeden każdego dnia i interpretować go po swojemu.

7,5

day by day I realize
everything I miss about you
was never there in the first place

Bardzo dobra książka do "wyleczenia się" z kogoś.

Na półkach: , , , ,

"to nie krew czyni cię moją siostrą
lecz to jak dobrze rozumiesz moje serce
jakbyś nosiła je
we własnym ciele"

Wiersze o kobiecości, o bliskości między kobietami, o wspólnych i mniej wspólnych sprawach pośród nich. Wiersze o dumie, jaką podmiot liryczny odczuwa, myśląc o kraju, z jakiego pochodzi. Wiersze o miłości, ale stanowiące mniejszą część niż w „Mleku i miodzie”....

Drugi tom poezji Rupi Kaur jeszcze bardziej trafił do mojego serca! Świetne motywy feministyczne, umacniające słowa opisujące piękno różnorodności etnicznej, nie zabrakło też wersów dla krwawiących i rozkwitających serc. Słowa tych krótkich poematów są jak muzyka.

Dyskusje

• 2018