A Bloody Kingdom

Okładka książki A Bloody Kingdom J. J. McAvoy
Okładka książki A Bloody Kingdom
J. J. McAvoy Wydawnictwo: NYLA Cykl: Ruthless People (tom 4) literatura obyczajowa, romans
Ruthless People (tom 4)
NYLA
2016-07-14
2016-07-14
mafia romans kryminał erotyk dark adult zemsta rodzina miłość morderstwo krew śmierć

Idealne zakonczenie tej historii. Gratuluje autorce. Najlepsza seria mafijna wszechczasów!!!! ze zniecierpliwienie czekam co jeszcze wyjdzie spod pióra tej autorki.

Opowieść o mafii, śmierci, pościgach, polowaniu na wroga. Niesamowita kreacja postaci, które przechodzą przemianę, niewidoczną na pierwszy rzut oka. Bohaterowie, którzy z zewnątrz mają wszystko dom, szczęśliwą, kochającą rodzinę, urodę, a przede wszystkim pieniądze i władzę. W środku to ludzie bezwzględni, walczący ze swoimi demonami. Niesamowita, ale krwawa historia dwóch rodzin, które połączyły się by być władcami świata. Każda z części ma w sobie misternie zaplanowane intrygi i jeszcze bardziej złożone plany zemsty.
Czwarta i ostania część niestety wydaje się już napisana na siłę. Kolejny człowiek, który pojawia się znikąd i chce zabić Melody w imię zemsty. Akcja wartka, ale wpadająca w schematy poprzednich części. Zakończenie serii, które wydaje się być bez pomysłu.
Książki lekkie i przyjemne do przeczytania w długi zimowy wieczór dla wszystkich fanów, a może nie tylko, historii mafijnych.

Świetna książka. Mimo upływu lat główni bohaterowie pozostają świetni. Dość sporo się dzieję. Nie spodziewałabym się tego jak postąpią główni bohaterowie.

Czwarty finałowy tom serii „Ruthless People” J.J.McAvoy to niestety koniec wspaniałej przygody z Melody i Liamem. Pamiętam ile wrażeń dostarczyła mi ta seria i jak bardzo pokochałam tych dwoje bohaterów. On bezwzględny, silny i siejący postrach, a ona twarda kobieta, która pewnością siebie, odwagą i stanowczością skradła moje serce. Ale niestety, wszystko co dobre w końcu się kończy….

Minęło już osiem lat odkąd Callahanowie podbili Chicago i pokonali Aviana Doersa. Melody została gubernatorem, a Liam przejął władze nad Włochami i Irlandczykami. Ich syn Ethan małymi kroczkami zaznajamia się z zasadami panującymi w mafii i już na starcie ma przyjemność zobaczyć ojca w akcji, bowiem Liam sieje postrach u młodego bezczelnego Azjaty, który rozprowadza narkotyki w jego mieście. W tym samym czasie Melody wygłasza przemówienie dotyczące jej poczynań w mieście. Wszystko wygląda iście idealnie, dzięki ich rządom spadła przestępczość, wzrosły wypłaty dla urzędników oraz dzięki Ustawie Rzymskiej poprawiła się jakość życia służb cywilnych. Wszystko co było do zdobycia i osiągnięcia, zostało przez nich dokonane. Tylko pytanie, czy teraz będą w stanie utrzymać swoje pozycje? Czy nie przytłoczy ich nadmiar obowiązków? Jakie niebezpieczeństwa będą na nich czyhać? I jak to wszystko odbije się na nich samych i na ich rodzinie?

Po raz kolejny jestem oczarowana relacja między Liamem i Melody. To nie jest zwykły związek, gdzie jednorożce biegają wokół tęczy po łące. Oni kochają się na zabój, a jednocześnie są skłonni do atakowania siebie nawzajem. W ich związku pełno jest nieprzewidywalnych rzeczy, wystarczy że jedno coś przeskrobie, a już za chwilę zastanawia się jak zakończy się dany wieczór - czy kolejnym postrzeleniem, a może lekkim podtruciem. Dwa niezwykle mocne charaktery, między którymi iskrzy na każdym kroku. Uwielbiam tę dwójkę i to jak na każdej stronie autorka oddała ich postacie. Są bezwzględni, niezwykle silni psychicznie i nie pozwalający sobie na żadne wzruszenia, czy okazywanie serca. Jak choćby scena w łazience, w której to Melody spotkała płaczącą kobietę. Można było pomyśleć od razu, że to naprawdę zimna kobieta (oczywiście można też powiedzieć dosadniej, ale wstrzymam się tu przed wulgaryzmami ;) ). Główni bohaterowie wykreowani są fantastycznie i to w każdym tomie utrzymują taki sam poziom. Nawet postacie drugoplanowe są świetne, a w książce poznajemy też historie ich oczami, przez co mamy jeszcze większe zrozumienie wszystkiego.
Historia jest dynamiczna, nie braku tu zaskakujących zwrotów wydarzeń, akcji, która momentami mrozi krew w żyłach i przyspiesza bicie serca. Tu nie ma chwili na to żeby się nudzić. Mnóstwo tajemnic, które odkrywamy na łamach tej powieści nieraz wprawiają w szok i niedowierzanie. A pożądanie i namiętność między bohaterami dosłownie elektryzuje czytelnika. Seria „Ruthless people” to jedna z moich ulubionych serii i gorąco ją Wam polecam!

Całą serie mogę z pewnością ocenić na 4/5, to jak dobrze mi się to czytało, aż nie dowierzam. Wiele ciekawych zwrotów akcji, nie obyło się bez łez i śmiechu. Uwielbiam Liama i Melody Callahan, szczerze prosto z serca. Najlepszy był 3 tom, który według mnie powinien zakończyć całą historie.

Ogólnie to lubię, gdy czasami pojawiają się rozdziały z innych perspektyw. Co za dużo, to niezdrowo, a nasza parka miała 4 tomy by się wykazać. Bracia oraz ich żony, mieli również ciekawe historie, a mając własny rozdział łatwiej było poznać ich charakter i poglądy. Spodziewałam się trochę więcej po dzieciach, ale da się przeżyć.

W finałowej części wszystko szło spójnie i ciekawie, jakoś do połowy. Potem wszystko się rozjechało, a ja nie wiedziałam, co, dlaczego i po co. Nie potrafię zdzierżyć tego zakończenia, nie żeby coś, ale mam po nim dużo pytań?! Jestem mocno wkurzona za to co autorka zrobiła, nie rozumiem dlaczego nawet główna bohaterka musiała zrobić co zrobiła i poświecić wiele ze swojego życia. Bez sensu. Epilog też bez sensu, jeszcze bardziej mnie dobił, w negatywnym sensie… To było takie szczęście w nieszczęściu.

Na półkach: , , , , , ,

Słodko-gorzkie ale zaskakujące zakończenie serii. Uważam ją za jedną z najlepszych serii z mafijnym wątkiem. Świetni, charakterni bohaterowie którzy jak by mogło się wydawać przez 3 tomy byli niezniszczalni i radzili sobie z każdym problemem. Zakończenie pokazało że i oni zapłacą karę.
Jeśli ktoś się jeszcze zastanawia to polecam przeczytać i poczuć te emocje . Na pewno nie będzie to strata czasu 🙂

Nudy. Niestety, ale rozczarowała mnie ta seria.
Dużym plusem jest zaskakujące zakończenie.

Nudy. Niestety, ale rozczarowała mnie ta seria.
Dużym plusem jest zaskakujące zakończenie.

Zaskakująca, wzruszająca, nieprzewidywalna. Poprostu fantastyczna

Zaskakująca, wzruszająca, nieprzewidywalna. Poprostu fantastyczna

Kto czytał ten wie, że obok tej książki nie można przejść obojętnie, Dla mnie to chyba najlepsza seria mafijna, nie można jej porównywac z Corą czy innymi zagranicznymi autorkami bo historia Liama i Melody to czysta perfekcja,
Po takim zakończeniu wiem że mogłabym dalej o nich czytac bo po 4 częściach mam wrażenie ze jestem częścią ich życia.
Te ostatnie kilka lat nie zostało opisanych możemy się tylko domyślać jak wyglądały.
Wydawnictwo chyba wyda historię ich dzieci i na pewno przeczytam ale to już nie będzie to samo.
Takiej dwójki już nigdy nie spotkamy

Te ostatnie kilka lat nie...

Całą serię czytało się bardzo dobrze. Więcej emocji wzbudziły we mnie tomy 3 i 4. W pierwszym i drugim tomie przeszkadzała mi zbyt wielka pewność siebie głównych bohaterów, przerośnięte ego. Bardziej polubiłam postacie drugoplanowe.

• Mafia
  • Romans