Skalpel

Tess Gerritsen Wydawnictwo: Albatros Cykl: Rizzoli/Isles (tom 2) Seria: Anatomia zbrodni kryminał, sensacja, thriller
The Apprentice
2016-12-13
Zygmunt Halka
Anatomia zbrodni
Tess Gerritsen thriller powieść medyczna Anatomia zbrodni Rizzoli & Isles

Ścisła kontynuacja poprzedniego tomu. Równie dobra, tylko zakończenie mnie rozczarowało. Kto może zabijać, jeśli seryjny morderca siedzi w więzieniu? Przeczytam cała serię, tym bardziej, że rozpoczyna się dobrze rokujacy watek obyczajowy.

Drugie spotkanie z Tess. W miarę dobre spotkanie. Opisy ofiar dość naturalistyczne z dużą dawką fachowego słownictwa. Ale to nie jest mój najbardziej ulubiony rodzaj literatury.

Książka wciągająca ale chyba nic poza tym. Gdy już się przeczytało ,,Chirurga" odczuwa się pewien stopień irytacji. Schematyczność, powtarzalność - Tess nie zaskakuje tutaj niczym nowym. Bohater jest bardzo podobnie uprowadzony do Katherine Cordell, tak samo próbuje wyprowadzić ją z równowagi a do tego dochodzi wątek romansu. Czuję też czasami irytację z powodu opisów myśli...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka wciąga i angażuje czytelnika na tyle by nie mógł się oderwać, ale nie aż tak, że zacznie się gubić w podsuwanych tropach. Tak samo jak w tomie pierwszym- wszystko jest zgrabnie prowadzone, nie ma ślepych uliczek, a Rizzoli jest główną narratorką, co wyszło fabule na dobre.

Jestem zadowolona nawet z tła obyczajowego, co do którego wcześniej miałam drobne...

Chirurg ponownie atakuje...jednak coś tutaj nie gra...przecież jest w najpilniej strzeżonym więzieniu w całym kraju...nie...przecież to tylko moja psychika próbuje mi uświadomić, że piętno które odcisnął i znak który pozostawił na moich dłoniach będą mi zawsze o nim przypominać. A może to tylko ja widzę podobieństwo patrząc przez pryzmat moich doświadczeń... ten dramat już...

Trafiłem na tą pozycję w złym dla siebie okresie. Męczyłem się czytając na początku co sprawiło,że przeczytanie zajęło mi miesiąc!Gdzie pierwszą cześć wciągnąłem w kilka godzin.Ale uspokajam to nie wina lektury a moja:) Jakoś nie miałem ostatnio nastroju na czytanie. W tym tygodniu nastrój wrócił i strony same wpadały. Zdecydowanie dobra pozycja i świetna seria

Kolejna część przygód Jane Rizzoti i właściwie... Chirurga ; Może jestem dziwna, ale ekscytowała mnie ta więź między nimi. Owszem, była toksyczna, ale była.
Kolejne zagadki, które rozwiązują się dopiero na samym końcu.
Potrafiłam czytać te książkę do świtu, tak bardzo chciałam wiedzieć, co będzie dalej, kto jest zabójcą, czy Jane wciąż coś grozi, czy odnajdzie w końcu...

Autorka nie zawodzi, przeczytałam z przyjemnością.

Niestety, ale ten tom mnie bardzo rozczarował. Nawet go nie dokończyłam, ale planuję to w końcu zrobić, by dowiedzieć się, jakie było zakończenie. Dla mnie dość naciągana fabuła.

Dobra kontynuacja historii. Czyta się równie szybko dzięki wartkiej akcji, lecz czuję się nieco rozczarowana zakończeniem.

Dyskusje

8 468