Skalpel

Okładka książki Skalpel Tess Gerritsen
Okładka książki Skalpel
Tess Gerritsen Wydawnictwo: Albatros Cykl: Rizzoli/Isles (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Rizzoli/Isles (tom 2)
The Apprentice
Albatros
2015-03-04
2015-03-04
Zygmunt Halka
literatura amerykańska Zygmunt Halka

Czternaście nocy Margaret Atwood, Jo...
Okładka książki Studentka Gary Braver, Tess Gerritsen
Studentka Gary Braver, Tess G...

Udana kontynuacja "Chirurga", jednak odrobinę mniej przypadła mi do gustu niż poprzednia część.

Skalpel to bardzo udana kontynuacja Chirurga. Mocna, trzymająca w napięciu i kolejny raz dająca do myślenia o tym jak skomplikowana i wciąż nie zbadana jest ludzka psychika. Częścią fabuły jest swoista gra psychologiczna nie tylko pomiędzy mordercami a detektyw Rizzoli, ale i między policjantami, bo Rizzoli to wciąż samotna wojowniczka w policyjnym świecie mężczyzn.

Książka ciekawa i trzymająca w napięciu. Opowiada dalsze lisy Jane Rizzoli w tle koszmaru stworzonego przez Chirurga, jednak nie wszystko jest takie jak się wydaje…

Jest to druga część serii w której główną rolę odgrywa bostońska policjantka Jane Rizzoli. Książka podobała mi się bardziej niż pierwszy tom, pochłonęłam ją bardzo szybko. Doceniam to, że Autorka cały czas wodzi nas za nos, ale w dalszym ciągu fabuła nie jest naciągana, opisy są dokładne i realistyczne. Nie przepadam za wątkami romantycznymi i tutaj nie jest on nachalny.

Końcówka książki wygląda jakby była ucięta. Szkoda że akcja nie została bardziej rozwinięta

W porównaniu do pierwszej części -Chirurga część druga jest przeciętna. To kontynuacja historii, jednak napisana jakby na siłę i bez nowego pomysłu. Mam nadzieję, że kolejne części będą ciekawsze

Dobra książka. Ciekawa akcja, może nie jest to pozycja od której nie można się oderwać, ale przyjemnie się czyta. Nie ma sexu.

Ta 6 jest naciągana z powodu mojej miłości do pierwszego tomu, ponieważ autorka nie sprostała poziomowi "Chirurga". Niepotrzebne, powtarzające się przemyślenia Rizzoli, wątek romansu też nie zachwycał, brakowało akcji, suspensu, tej ikry, którą wyczuwało się w 1 tomie od początkowych akapitów. Kilka wątków Gerritsen zwyczajnie zgubiła, nie dopracowała, więc pozostały niedopowiedzenia np. chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej o Hegemonie i jego motywacjach. Prawdę mówiąc - zakończenie jest absurdalnie dziwaczne i ciut nielogiczne, niewystarczająco zmotywowane fabułą, lecz biorące się w sumie "z powietrza". Mimo przeciętności "Skalpela" nadal uważam tę powieść za dobrą rozrywkę, idealną na chwile relaksu po ciężkim dniu, będę kontynuował serię z przyjemnością i nadzieją, że kolejne tomy nie będą równie rozwlekłe i zdadzą egzamin dorównując znakomitemu "Chirurgowi"

Bardzo dobrze zapowiadającą się seria. Sięgnęłam po nią pod wpływem serialu i nie żałuję.

Chirurg powraca, a pani detektyw Jane staje się jego głównym celem. Ale jak to możliwe, że uciekł z więzienia? Jak to możliwe, że policja nie potrafiła sobie z nim poradzić? Gdy Jane staje na miejscu zbrodni, które bardzo przypomina te ze spraw Chirurga dochodzi do niej, że jest ktoś jeszcze. Ktoś równie niebezpieczny.

„Skalpel” to kontynuacja „Chirurga”, która utrzymuje swój poziom. Postać pani detektyw nadal jest moją ulubioną, choć niekiedy działała mi na nerwy.

Do połowy historia jest bardzo ciekawa i pełna zwrotów akcji, ale końcówka jak dla mnie jest napisana na szybko, byleby tylko skończyć ten tom. Czułam wielkie rozczarowanie. Wątek z pewną panią doktor kontaktująca się z Chirurgiem był bardzo ciekawy, a końcowa scena z nimi pozostawia wiele pytań. Ten tom jest mało rozbudowany. Pisany trochę po łebkach. Sięgnę jednak po kolejne tomy.

„Skalpel” to kontynuacja „Chirurga”, która utrzymuje...

• Tess Gerritsen
  • Kryminał