Kup teraz - 16 ofert w cenie od 7.56 zł do 23.99 zł

Pamiętnik Czarnego Noska

Janina Porazińska Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Foksal Seria: Z Niezapominajką literatura dziecięca
Grupa Wydawnicza Foksal
miś niedźwiedź
literatura dziecięca
Z Niezapominajką
miś niedźwiedź

Na półkach: , , , ,

Jak na książkę dla mniejszych dzieci (przynajmniej ja ta uważam) dobra książka. Słuchałam ją na yt i nawet spoko. Myślę, że dla dziecka,które zaczyna dopiero przygodę z czytaniem może być to ciekawa książka.

Początek nawet ciekawy, później robi się coraz bardziej archaicznie. Niemniej wydaje mi się, że dostrzegam to bardziej ja, z pozycji dorosłego niż córka, dla której ta książka jest lekturą. Na pierwszy plan bowiem wysuwają się ponadczasowe wartości, o których książka traktuje - przyjaźń, miłość, troska ale też i strach, niepewność i przełamywanie tychże. Dlatego mimo, że...

Dla pierwszaków za trudna. Dla trzecioklasistów zbyt dziecinna. Idealna dla klasy drugiej, ale tylko czytając w taki sposób - dwa rozdziały nauczyciel, jeden rozdział dzieci w domu. Dzięki temu uda się doczytać szczęśliwie do końca i "nie zgubić po drodze misia" ;)).

Nowa lektura dla klasy 1, choć wydana po raz pierwszy w 1964 r. Zastanawia mnie, dlaczego sięgamy do lektur sprzed 50 lat, mając znakomitych współczesnych autorów książek dla dzieci. Osobiste moje dziecko wysłuchało, ale żeby jakoś szczególnie uporczywie domagało się powtórki ( a zdarzało się nie raz), nie zauważyłam.

Na półkach: , , , ,

Język książki nie przypadł mi do gustu. Długa historia, która średnio mnie zainteresowała.

Na półkach: , , , ,

Bajka przygodowa dla dzieci, której głównym bohaterem jest uroczy, pluszowy miś Czarny Nosek. Bardzo przypomina ona „Przygody Plastusia” Marii Kownackiej i „Misia Uszatka” Czesława Janczarskiego. Tchnie z niej bardzo dobry klimat. Przygody Czarnego Noska uczą dzieci świata, przyrody i pobudzają do pozytywnych uczuć. Pamiętnik Czarnego Noska, tak jak wiele innych bajek...

Jak miło wrócić do czasów dzieciństwa,książeczka dla dzieci i rodziców warto

Aż się wierzyć nie chcę, że ta książeczka pierwszy raz została wydana w 1964 r. Gdybym dostała ja w łapki nie znając autora, byłabym pewna, ze to nowość wydawnicza. Świetna. Aktualna, Interesująca. Każde dziecko powinno poznać Czarnego Noska i jego niesamowite przygody! Polecam!

Dzięki udostępnionej na czas kwarantanny aplikacji Empik Premium miałam możliwość przypomnieć sobie moją ukochaną lekturę z dzieciństwa, tym razem w postaci audiobooka. Wrażenia już nie te same, to oczywiste, ale książeczka wzbudziła we mnie wiele ciepłych uczuć.

Nigdy nie zapomnę tej książki, bo czytałam ją z córką w zabójczym tempie (wiadomo, lektura szkolna, klasa pierwsza) i oczywiście na głos w tramwajach i w autobusach i nawet już na schodach pod szkołą, żeby zdążyć do deadlinu. Sam fakt, że książka z 1964 jest dzisiaj jeszcze czytana i rozumiana przez dzieciaki i nadal gdzieś tam momentami wzrusza świadczy o jej sile i...

• Dla dzieci
  • 2019