Lord John i sprawa osobista

Diana Gabaldon Cykl: Lord John Grey (tom 1)
powieść historyczna 320 str.
Lord John and the Private Matter

Tomasz Lem
Świat Książki
powieść historyczna

Kup książkę

Zaryzykuję stwierdzenie, że jeśli pokocha się powieści Diany Gabaldon, to wszystkie bez wyjątku 😊 sympatyzowałam z Lordem Greyem już w "Obcej", zatem zgłębianie jego przygód sprawiło mi przyjemność.

Uwielbiam Dianę Gabaldon i styl jej pisania, jednak w tej książce trochę przesadziła z homoseksualistami (ma się wrażenie, że jest nim co drugi mieszkaniec Londynu) Ogólnie średnio,ale traktuję tą książkę jako uzupełnienie serii "Obca" więc jestem zadowolona z zakupu.

nie jest to jednak "Obca"...chociaż niby ta autorka i ten temat, ale nie wciągnęła mnie tak jak tamta seria

Stęskniłam się za Dianą Gabaldon i cyklem ,,Outlander" a skoro istnieje duże prawdopodobieństwo, że nowy tom pojawi się w przyszłym roku, to póki co zadowolę się namiastką czyli ,,opowiadaniem", w którym głównym bohaterem jest dobrze znany lord John Grey. Ten cudzysłów przy słowie opowiadanie nie jest przypadkowy. Gadaldon jako pisarka nie zna umiaru, u niej króciutkie...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo słabe...

Strasznie się wynudziłem i przyznam szczerze nie dojechałem do końca.

Bardzo mile zaskoczyła mnie ta książka. Naprawdę niezły, lekki kryminał osadzony w XVIII wiecznym Londynie. Bez zbędnych opisów z dość interesującymi postaciami. Główny bohater - John Grey (znany również z serii Outlander) zdecydowanie przypadł mi do gustu. Bardzo żałuję że Polsce nie wydano całego cyklu, bo chętnie bym przeczytała kolejne tomy.

Lubię takie klimaty, ale tym razem nie przebrnęłam.
Zbyt rozciągnięta fabuła, zbyt wiele niepotrzebnych szczegółów.

Pierwsza przeczytana książka Diany G., choć Outlandera oglądam na bieżąco. Chyba wezmę się za serię Obcej. Podoba mi się epoka opisywana na kartach Lorda Johna, przekrój zdarzeń, ciekawe i mnogie wątki oraz ciekawostki czy to prosto z historii czy o chorobach tamtych czasów. Zachęcam czytelników do podróży stronicami książki po XVIII wiecznym Londynie.

Mnie się nie podobała, nudna. Po kryminale, który rozgrywa się w pewnej epoce historycznej należałoby spodziewać się czegoś więcej. Sama epoka jest słabo zaznaczona taka fabuła mogłaby się rozgrywać od starożytności aż po dzień dzisiejszy nie było by różnicy.Autorka nie przyłożyła. Brak zdarzeń historycznych, obyczajów -aż się prosi aby pokazać jak wyglądały zaręczyny i...

• 2018
  • Chcę w prezencie