Kup teraz - 1 oferta w cenie od 23.67 zł do 23.67 zł

Lord John i sprawa osobista

Diana Gabaldon Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Lord John Grey (tom 1) powieść historyczna
Lord John and the Private Matter
Lord John Grey (tom 1)
powieść historyczna
2017-01-11
Tomasz Lem

No niestety, ale moja opinia w tym wypadku nie będzie obiektywna, ponieważ na nią wpływa serial Outlander. Bardzo spodobał mi się w nim ten bohater, romantyczny, honorowy, dobroduszny. Czego chcieć więcej?
Dobrej fabuły. I jest. Biorąc pod uwagę to, że miało to być tylko opowiadanie, jestem wdzięczna autorce, że aż tak popłynęła. Bo właśnie w serialu, mało mi było tego...

Taka sobie. Dała się przeczytać, ale do zachwytu mi daleko. Główny bohater bez wyrazu, niby było powiedziane, że ma wdzięk i urok, ale ja jakoś tego nie odczułam. Jedyną postacią, którą polubiłam, był Tom Byrd - ujęło mnie jego oddanie dla jego pana. No i główny "zły" okazał się wcale nie taki zły - to na plus. Raczej nie zamierzam czytać następnego tomu.

Jestem zachwycona główną postacią jak całym tym szaleństwem wokół Niego:)

Mam mocno mieszane odczucia co do tej książki. Lord John Grey jest poboczną postacią z cyklu "Obca" Diany Gabaldon. Książka "Lord John i sprawa osobista" są właściwie spin-offem cyklu, można czytać niezależnie od "Obcej" - wszystkie ważne niuanse można bez problemu wyłapać z tej powieści (która zresztą, wg autorki, miała być tylko opowiadaniem ;)). Bardzo polubiłam tę...

Tematyka ksiazki bardzo mi odpowiada. Czyta sie lekko, szybko a sama tresc wciagajaca. Osobiscie glowny bohater mocno mi przypadl do gustu.

Książkę kupiłam ze względu na na mame, która jest wielką fanką książek Diany Gabaldon i nie żałuje. Mimo, iż nie czytam takiej tematyki, wciągnęłam się do reszty. Początek bym nudnawy, ale już po 30 stronach zatraciłam się w opowieści o Lordzie Johnie.

Już od pierwszych stron poczułam się jak w obcym świecie 🤣 Jako fanka horrorów i thrillerów właśnie natrafiłam na zbrodnie w czasach angielskich XVII wieku. Poza głównym morderstwem zapijaczonego sierżanta mamy mega ciekawy wątek. Jeden z bohaterów prowadzi swoje wewnętrzne sledztwo. Podczas wizyty w jednej z karczm podpatrzył w latrynie siusiaka pewnego jegomościa. I...

Lubię książki Diany Gabaldon. Jej narracja, dbałość o szczegóły sprawiają, że przygody bohaterów są bardzo wiarygodne.
Postać Lorda Johana Greya z całym bagażem doświadczeń fascynuje równie mocno jak bohaterowie cyklu "Outlander". Mimo odmienności, którą stara się ukryć, jest to mężczyzna obdarzony odwagą, inteligencją, sprytem, dowcipem i ponad wszystko honorem.
Szkoda,...

Zaryzykuję stwierdzenie, że jeśli pokocha się powieści Diany Gabaldon, to wszystkie bez wyjątku 😊 sympatyzowałam z Lordem Greyem już w "Obcej", zatem zgłębianie jego przygód sprawiło mi przyjemność.

Uwielbiam Dianę Gabaldon i styl jej pisania, jednak w tej książce trochę przesadziła z homoseksualistami (ma się wrażenie, że jest nim co drugi mieszkaniec Londynu) Ogólnie średnio,ale traktuję tą książkę jako uzupełnienie serii "Obca" więc jestem zadowolona z zakupu.

• 2018
  • Chcę w prezencie