Kochaj siebie! Ideal - nie - doskonałe

Global State of Beauty
Burda Publishing Polska
2016-11-23
2016-11-23

Okazuje się, że poradnik to również nie mój gatunek 😀 Kupiona i przeczytana tylko ze względu na Anię Dereszowską.
Zawartość książki to raczej nic nie wnoszące informacje o uczestniczkach i informacje powielane, które gdzieś już były + reklama marki Phillips 😉

No szczerze- Anna Dereszowska na okładce to zobaczę co to. Parę kobiet i opowieść o ich życiu jak ktoś lubi tak sobie poczytać, rady porady i motywacje... poradnik

Totalne dno, jak można to było wydać jako książkę, a nie katalog reklamowy Philipsa? Nie mam nic do marki, lubię ją, ale żeby od razu coś takiego? Z okładki wita Dereszowka, w środku trochę mniej lub wcale znane panie - zwykłe dziewczyny. Ich historie... to równie ciekawe jak poznawanie historii przypadkowych pań z autobusu. Najważniejsze, że każda z nich używa produktów Philipsa i przez to jest piękna i wyjątkowa.
Żenada. Żadnej treści.

jak czytałam ksążkę zastanawiałam się w czym jej są takie niezwykłe te wybrane kobiety. Ma to jakiś sens, ale jak dla mnie dopisywanie ideologii gdzie jej nie ma i reklama produktu philipsa a do tego omawianie typu skóry uczestniczek.. dla mnie średnie

Przyznam szczerze, że na początku sceptycznie podeszłam do "Kochaj siebie. Ideal - nie - doskonałe". Nie przepadam za poradnikami, nie wiele ich przeczytałam i ciężko mi o nich pisać. Jednak w tym wypadku jedynie kilka pierwszych kartek wystarczyło, żeby książka w zupełności mnie do siebie przekonała i udowodniła swoją nadzwyczajność.

W dzisiejszych czasach na każdym kroku prezentowany jest ideał kobiety. Media społecznościowe promują doskonały wygląd, perfekcyjny makijaż, olśniewające fryzury i nieskazitelny wygląd. Ciągły pośpiech, presja i wymagania jakie stawia przed nami życie może powodować niską samoocenę, stres, kompleksy, a nawet depresje. Jak uwierzyć w siebie i swoją wartość? Co zrobić by poczuć się kobieco? Jak prawidłowo zadbać o swoje ciało? Odpowiedzi na wszystkie pytania i wiele innych znajdziecie właśnie tutaj!

"Kochaj siebie. Ideal - nie - doskonałe" to poradnik, w którym przedstawione zostały historie ośmiu różnych kobiet, o zupełnie odmiennych osobowościach i typach urody, które łączy jedno - dbanie o siebie i o swój wygląd. Każda z nich niezwykle inspiruje i udowadnia, że świadomość własnej wartości, akceptacja i szacunek do samej siebie emanuje pięknem na zewnątrz oraz zapewnia poczucie spełnienia, zadowolenia i szczęścia. Jednak żeby je osiągnąć każda z nich musiała stawić czoła problemom, podjąć trudne decyzje i pokonać wewnętrzny strach.

"Nie musisz być doskonała, żeby być wartościową kobietą"

Styl i język książki jest przejrzysty i prosty. Każda informacja jest dobrze opisana i uporządkowana. Barwne zdjęcia dodają jej atrakcyjności oraz podkreślają szczerość i naturalność zawartości. Książka jest również bardzo praktyczna. Zawiera wiele cennych wskazówek i rad dotyczących pielęgnacji urody oraz podkreślania swojej atrakcyjności sposobami naturalnymi. Trzeba też zaznaczyć, że pojawia się w niej reklama produktów dla kobiet, marki Philips, która przyczyniła się do powstania tej pozycji literackiej.

Nie da się nie zauważyć, co jest wiele razy podkreślone w książce, ogromnego wpływu optymistycznego myślenia, wytrwałości, akceptacji i wiary w siebie oraz pokonania własnych słabości. Ta pozycja literacka uzmysławia nam, że odpowiednia pielęgnacja urody i dbanie o swój wizerunek w połączeniu z pozytywnym myśleniem, radością i uśmiechem uczynią nas piękne, szczęśliwe i usatysfakcjonowane.

"Teraz niezależnie od tego jak wyglądam, jak się czuję, wiem, że jestem akceptowana, piękna, doceniona i kochana. I każdej kobiecie tego życzę. Bo ważne jest to, żeby kochać. Ale też walczyć o siebie"

Jestem przekonana, że każda kobieta znajdzie coś dla siebie w tej skarbnicy wiedzy. Z czystym sumieniem mogę ją polecić. Osobiście na pewno będę do niej wracała!

Na koniec chciałabym jeszcze dodać coś od siebie, ponieważ idealnie współgra to z sentencjami pochodzącymi z poradnika. Jest to pierwsza książka, dzięki której rozpoczęłam współpracę z Wydawnictwem Burda książki. Osobiście jest to dla mnie również mały sukces, ponieważ to kolejne wydawnictwo, które mi zaufało i które swoją decyzją o współpracy bardzo mnie ucieszyło, dodało odwagi i wiary w siebie oraz zmotywowało do dalszej pracy. W poradniku znalazłam również motto jednej z bohaterek, które na pewno na długo zapamiętam:

"Będąc sobą nikt z nas nie ma żadnej konkurencji".

W dzisiejszych czasach na każdym...

"Kochaj siebie!” to swoiste kompendium wiedzy, liczące niespełna czterysta stron, o tym, jak stać się świadomą swoich atutów i pewną siebie kobietą. Żyjemy w czasach, w których presja na bycie piękną i perfekcyjną spotykana jest na prawie każdym kroku. Tempo życia i wymagania powodują, że nasza psychika jest znacznie obciążona. Tracimy
wtedy poczucie własnej wartości, kompleksy mnożą się w naszych oczach, a w skrajnych przypadkach dotyka nas depresja. Osiem kobiet, z Anną Dereszowską na czele, opowiada o poszukiwaniach własnej kobiecości –
jak się zmieniały, rozwijały, a także ile poświęciły i co spowodowało, że w ogóle zawalczyły o siebie i własne szczęście. Celem każdej z nas jest wewnętrzna harmonia, ale jak ją osiągnąć? Zdecydowanie jest to spore wyzwanie, ale na pewno warto je podjąć. Czasem życie samo podsuwa nam różnego rodzaju możliwości, ale w większości przypadków musimy same
wstrząsnąć sobą i swoim światem.

Całość recenzji znajduje się tu: http://karolinahajdysz.blogspot.com/
oraz tu: http://polacyniegesi.org/recenzja-kochaj-siebie-ideal-nie-doskonale-anna-dereszowska/ - Zapraszam :)

wtedy poczucie własnej wartości,...

• Uroda
  • Autorki polskie