Nella. Piękno nieoczekiwanego

Okładka książki Nella. Piękno nieoczekiwanego Kelle Hampton
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Nella. Piękno nieoczekiwanego
Kelle Hampton Wydawnictwo: Wydawnictwo Rodzinne biografia, autobiografia, pamiętnik
Bloom: Finding Beauty in the Unexpected
9788363682002
Justyna Kucharska
zespół Downa

Trudna miłość

Kelle Hampton prowadzi bloga, na podstawie którego powstała książka pt. "Nella. Piękno nieoczekiwanego". Tytuł ten w Polsce ukazał się w lipcu 2012 roku nakładem Wydawnictwa Rodzinnego.
Książka ta opowiada o trudnym macierzyństwie autorki, która po wzorowej ciąży rodzi córeczkę. Okazuje się, że dziewczynka urodziła się z zespołem Downa. Kobieta tuż po porodzie przechodzi kilka etapów. Najpierw pojawiają się łzy i zaprzeczenie, lecz dzięki pomocy i wsparciu przyjaciół oraz rodziny Kelle bierze odpowiedzialność za swoje dziecko.
Książka ta nie jest z gatunku tych, które lubię najbardziej. I miało to odbicie w moim czytaniu. "Nella" to 302 strony, na przeczytanie których potrzebowałem czternastu dni oraz jedenastu posiedzeń. Wynik taki plasuje tytuł ten na 196 miejscu wśród 196 książek Przeczytanych Na Tronie. Jak już wspomniałem nie jest to mój gatunek i nie do końca do mnie trafiła. Wy musicie sami zdecydować, czy sięgać po ten tytuł.

Dobra książka, ciekawie przedstawia zderzenie ze smutną rzeczywistością, jaką jest urodzenie chorego dziecka.

Prawdziwa i wzruszająca

Prawdziwa i wzruszająca

i love you !!!

i love you !!!

Ponoć książka jest o Nelli, dziewczynce, która urodziła się z zespołem Downa. Nastawiłam się na solidną dawkę informacji o jej chorobie oraz opis z pierwszego roku wychowywania córeczki. Otrzymałam za to coś kompletnie innego.

Zachowanie autorki irytuje. Bezustannie płacze. Nieważne czy ze szczęścia, czy ze smutku, prawie na każdej stronie można znaleźć coś o uronionych łzach. Z początku rozumiałam, później zaczęłam się niecierpliwić, a w połowie książki odpadłam. Jak wygląda historia: bohaterka płacze. Uznaje, że musi spotkać się z A. Spotyka się z A, razem szlochają. Stwierdza, iż wszystko od tej pory będzie dobrze. Następnie znowu są łzy cierpienia. Bardzo chce porozmawiać z B... i tak dalej, i tak dalej. Poznajemy całą (wspaniałą) rodzinę autorki oraz (kochanych) przyjaciół bardziej aniżeli Nellę. Nie jestem w stanie zliczyć ile spotkałam się ze słowami "wszystko będzie dobrze", by po chwili cały lament rozpoczynał się od początku.

Nie znalazłam żadnych wartości w tej książce. Może inni dostrzegą w niej coś więcej, niemniej jednak ja odpadam.

Piękna książka.

Piękna książka.

Zbyt tkliwe

Zbyt tkliwe

Przepiękna powieść pokazująca piękno każdego dziecka bez wyjątku. No bo jak można skreślić niewinne maleństwo? Autorka pięknie opisuje swoje emocje, dojrzewanie do miłości dla cudownego daru jakim jest dziecko, nawet te z 46 chromosomami. Nigdy nie wiemy co w życiu nas może spotkać. Kelle miałoby się wrażenie idealna kobieta, żona, matka i przyjaciółka, lecz kiedy okazuje się że jej nowo narodzona córeczka rodzi się z zespołem Downa kobieta wpada w lekką depresję, podłamuje się, ale z pomocą przychodzi rodzina i niezwykli przyjaciele. Z takim wsparciem można pokonać wszelkie trudności jakie zsyła nam życie.
Polecam z zapoznaniem się opowieści Kelle Hampton:)

Szczęśliwa i kochająca rodzina wcale nie musi być idealna!

Fabuła: Kelle Hampton jest autorką książki oraz jej głowną bohaterką. Życie kobiety jest idealne. Ma kochakochającego męża, przyjaciółki, rodzine oraz wspaniałą córeczkę. Postanawia wraz z mężem, że czas powiększyć rodzine. Nie jest to jednak takie łatwe. Wreszcie się udaje! Radości nie ma końca. Wszystko układa się wspaniale, aż do dnia porodu. Świat Kelle przewraca się do góry nogami. Córeczka, która miała być idealna ma pewną wadę. Nella urodziła się z Zespołem Downa. Kobieta kocha córkę jednak ma problem z zaakceptowaniem jej inności. Pierwszy rok wspólnego życia opisuje na blogu. Właśnie na kanwie bloga również powstałą ta książka. Kelle jest bardzo szczera z czytelnikiem i niczego nie ukrywa. Powoli przyzwyczaja się do sytuacji i dostrzega jej piękno. Piękno nieidealnego, które dzięki miłości staje się doskonałe.

Moja opinia: Długo zbierałam się do recenzji tej książki, ponieważ z pewnych względów jest mi bardzo bliska. Autorka z niezwykłą szczerością opisuje w książce swoje uczucia. Czytając można wczuć się w bohaterkę. Jednak negatywne myśli o córce mogą niektórych zniechęcić do lektury. Jednakże czy znajdzie się ktoś kto nie miał negatywnych myśli o najbliższych pomimo wielkiej miłości? Każdy ma gorszy dzień. Ja zachwyciłam się książką i jej szczerością. Mam niezwykły szacunek do rodziny Kelly, która bez żadnego ale zaakceptowała Nelle i przyjeła ją jako dar od Boga. Polecę tę pozycję każdemu kto lubi szerość. Polecę ją również każdej osobie, która ma styczność z Zespołem Downa. Polecę ją każdemu kto szuka siły w ciężkiej sytuacji. Polece ją po prostu każdemu. Książka przepełniona jest niesamowitymi słowami stąd dużo cytatów :)

Moja ocena: ******

Skala ocen: * nie polecam ** nie moja bajka *** daje radę **** dobra ***** bardzo dobra ****** lotta poleca

Recenzja pochodzi z www.lottaczyta.blox.pl

Szczęśliwa i kochająca rodzina wcale nie musi być idealna!

2028

Piękne świadectwo matczynej miłości. Jako matka niemowlaka z zainteresowaniem pochłonęłam wspomnienia pierwszego roku z Nellą. Autorka stworzyła tę książkę bazując na swoim blogu, w którym przedstawia swoją historie. 22 stycznia 2010r urodziła drugie dziecko, wytęsknione, wyczekiwane, po dwóch poronieniach. Druga córeczka niestety urodziła się z syndromem Downa chociaż Kelle miała dopiero 31 lat. Czyżby dzieci o migdałowych oczach nie rodziły się starszym matkom po 40stce tylko u każdej młodej kobiety ? Byłam zmrożona tym faktem, nie dowierzałam podobnie jak autorka, gdyż jestem kilka lat od niej starsza. Tymczasem moja córeczka na szczęście jest zdrowa.
Nie wiem, czy wykazałabym się podobnym hartem ducha co matka Nelli. Cała rodzina zresztą przyjęła maleństwo jako dar od Boga, jako coś cudownego i nie dała odczuć Kelle, że ich zawiodła. Prawie trzyletnia starsza córeczka z miłością przyjęła niedoskonałą siostrzyczkę.
Książka to zapis dojrzewania, wewnętrznej przemiany od goryczy, bólu i rozpaczy gdy Kelle wiedziona matczyną intuicją spojrzawszy na nowo urodzoną spostrzegła, że cierpi na syndrom do pełnej miłości akceptacji odmienności dziewczynki. zazdrościć można że w państwie, w którym urodziła się Nella (oczywiście USA),została ona od razu objęta z matką bezpłatną pomocą fizjoterapeuty, okulisty, kardiologa do chwili gdy ukończy 3 lata. Ciekawe, czy taką pomoc otrzymują polskie rodziny z dziećmi dotkniętymi tym syndromem.
szkoda, że mniej skupia się na rozwoju Nelli, nie opisuje jej osiągnięć jak np. siadania, pierwszych słów, tylko prezentuje krąg wspierających ją osób, poszerzanie swojej wiedzy, wycieczkę na kongres dla rodzin w których wystąpił mongolizm, spotkania z innymi rodzinami i tworzenie więzi z innymi ludźmi. Ten wątek stale powraca, aż do znudzenia przytacza przykłady, jak jej rodzeństwo, kumpelki, pielęgniarki i lekarki podtrzymywali ją na duchu podczas pierwszych trudnych miesięcy.
Trudna lektura, która uczy tolerancji, zrozumienia, akceptacji i bezwarunkowej miłości, pokazuje, jak piękne jest życie tych Bożych dzieci, nieskomplikowanych, radosnych duszyczek.

• Poszły w świat

Dodaj cytat z książki Nella. Piękno nieoczekiwanego