O duchu praw

Karol Ludwik Monteskiusz Wydawnictwo: Vis-á-Vis/Etiuda Seria: Meandry Kultury filozofia, etyka
De l'esprit des lois
2016-09-15
Tadeusz Boy-Żeleński
Meandry Kultury
Tadeusz Boy-Żeleński nauki polityczne prawo filozofia teoria XVIII wiek

Przypomina, na czym polegają najprostsze zależności na świecie. Najprostsze, czyli takie, które na ogół najtrudniej zrozumieć.

Analiza prawa starożytnego i średniowiecznego na świecie.

Czy warto przeczytać książkę, która pokaże zależność wielkości Państwa, klimatu na typ rządów, obronność czy też wolności obywateli ? Gdyby tylko współcześni politycy czytali Monteskiusza, w którym podobno zaczytywał się Napoleon łatwiej byłoby im zrozumieć co wpływa na politykę. Jak wyglądają prawa wychowania w różnych typach rządów, te i inne społeczno-panśtwowe kwestie...

Szczerze mówiąc obawiałem się tego dzieła ponieważ tematyka którą porusza nie należy do moich ulubionych. Na szczęście nie taki diabeł straszny jak go malują, dzieło jest bardzo przystępne, przyjemnie się czyta, w niektórych fragmentach wręcz porywa czytelnika, jestem mile zaskoczony. Pozycja warta uwagi.

• Filozofia
  • Chcę w prezencie
  • Myśl polityczna
  • Filozofia
  • Ebooki
  • Myśl
więcej mniej

Dodaj cytat z książki O duchu praw