Irwin Shaw Wydawnictwo: Książnica literatura piękna
Maria Boduszyńska-Borowikowa
Książnica
literatura piękna
Maria Boduszyńska-Borowikowa

Lucy Crown to opowieść o rodzinie, która z pozoru jest idealna jednak niezrozumienie, brak miłości i znużenie, powodują jej rozpad. Powiem szczerze, że dla mnie to była dziwna lektura. Sama postać Lucy Crown nie wzbudziła mojej sympatii. To że dopuściła się zdrady można by jej jeszcze wybaczyć, ale tego ze wyrzeka się kontaktów z synem nie jestem w stanie zrozumieć. Mam...

Świetna literatura. W tej książce widać talent pisarza, który w niebanalny sposób potrafił przedstawić ludzkie słabości. Świetne dialogi i portrety psychologiczne poszczególnych bohaterów. Książka piękna, ale zarazem przerażająco smutna. Relacja rodziców do syna, żony do męża. Shaw pokazał, że jedno wydarzenie może zaważyć na całym dalszym życiu, że trudno jest potem...

To naprawdę doskonała psychologiczna powieść o ludziach, którzy przez splot wydarzeń tworzą wokół siebie "pustynię miłości". Czy odnajdą się na niej w końcu?

Jak zaznaczyłam, książka dobra. Mimo, że smutna, ponura, dekadencka. Ludzie uwikłani w swoje niemoce, ograniczenia i emocje. Ludzie nie umiejący być sobą i tylko sobą mimo przeciwności. Dramatem jest nieumiejętność odcięcia się od przeszłości, od tego co było. Zerwanie z dzieciństwem i odseparowanie się od traumy jest przecież możliwe... Można więc snuć życie wolne,...

Irwin Shaw należy do mich ulubionych autorów, ale tę pozycję zaliczyłabym do mniej udanych. Temat banalny, akcja łatwa do przewidzenia. Tylko mistrzowskie pióro, styl i podziw dla talentu pisarz pozwoliły mi dotrwać do końca.

Piękna książka Shawa. Dramat tłamszonej kobiety i cierpiącego na tym dziecka. Naprawdę warto!!

Powieść obyczajowo-psychologiczna. Akcja rozgrywa się w USA na przestrzeni prawie 20 lat i koncentruje się wokół trzech osób: matki (żony), ojca (męża) i ich syna. Jedno wydarzenie podczas wakacji sprawia, że życie tych trzech osób zmienia się diametralnie i od tej pory zmierza po równi pochyłej - w dół. Ta historia to jeden wielki dramat, którego źródła trzeba by szukać w...

Ta dziejąca się na przestrzeni wielu lat powieść zdecydowanie daje do myślenia. Co prawda czytając musiałam sobie co jakiś czas powtarzać, że początek XX to zupełnie inna rzeczywistość. Trudno mierzyć zachowanie bohaterów współczesną miarą. Jak łatwo można zrujnować sobie życie, zatrważająco łatwo.

Piękna powieść obyczajowa o zdradzie, niemożności wybaczenia sobie i innym, o poszukiwaniu miłości i o życiu, które bohaterowie traktują jak scenę teatru, gdzie każdy ma rolę do zagrania i nie ma sposobności na porywy serca i głębszą namiętność. Książka pełna goryczy i smutku z pięknym zakończeniem. Polecam.

opowieść o tym,jak splot różnych wydarzeń może doprowadzić do podjęcia pewnej decyzji i jej konsekwencji.
Szczerze, nie rozumiem decyzji, którą podjęła Lucy...( i jej mąż). Moim zdaniem,było to najgorsze,co mogli zrobić i w sumie dobrze, że tak wyraźnie odczuli jej konsekwencje

Dyskusje

• Literatura amerykańska