Juliusz Verne Wydawnictwo: Peter Haddock powieść przygodowa
travel Europe trip world America
powieść przygodowa
angielski
travel Europe trip world America

Przeczytałam ta ksiażkę razem z moimi synami. Cóż to była za przygoda, przemierzajac świat wraz z Phileasem Foggiem! Wspaniale wykreowani bohaterzy dodawali tylko uroku całej historii. Kto jeszcze takiej podróży nie przebył, zachęcam.

teraz czytam tą książkę ale już wydaje mi się że będę ją czytać jeszcae z min.2 razy 🧡💗💗💗💗💗💗💗💗💗💗💗💗💗💗💗💗💗💝💝💝💝💝

Klasyka, lekka, zabawna. Sprawia, że aż chcę się wyrwać z monotonii i codziennej szarości. Jak śpiewał Fisz "zwiedzać świat, zwiedzać cały świat"

czasami lubię sięgną po książkę rekomendowaną dzieciom lub młodzieży, podobała mi się

Powieść Juliusza Verne`a została wydana po raz pierwszy w 1872 roku. Należy do cyklu powieści fantastyczno-podróżniczych Niezwykłe podróże. Nie wiem czy jest jeszcze ktoś, kto nie zna w podstawowych zarysach treści tej książki?
Głównym bohaterem jest Fileasz Fogg - około 40-letni, samotny Anglik. Mieszka w Londynie. Nie wiadomo o nim nic bliższego. Ma ogromną fortunę,...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ach, ruszyć teraz w podróż! Chociaż na kilka dni, nie musi być od razu osiemdziesiąt :) Uroczy klimat tej książki na parę godzin przeniósł mnie w dalekie kraje. Na razie musi wystarczyć :)

14 kwietnia - 3 maja 2020 r.

Książka przygodowa, klasyk. Czyta się lekko i przyjemnie. Zdecydowanie polecam nadrobić, jeżeli ktoś jeszcze po nią nie sięgnął.

Głównym bohaterem lektury jest Fileas Fogg - angielski bogacz mieszkający przy Saville Row w Londynie. Pewnego razu Fogg w klubie zakłada się o kilkadziesiąt tysięcy funtów ze znajomymi, że okrąży świat w ciągu 80 dni. W podróz wyruszył ze swoim służącym Passepartout. Między czasie dochodzi do kradzieży w banku na wielkość 50000 funtów. Fogg jest głównym podejrzanym w całej...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Klasyka, lekka książka.