Walka zbrojna o niepodległość Polski 1905-1918

niepodległość legiony Piłsudski I wojna światowa
historia
2016-01-01
niepodległość legiony Piłsudski I wojna światowa

Książka, która ponad 40 lat czekała na ponowne wznowienie, zważywszy na polityczną anatemę jaką został objęty zamordowany w więzieniu we Wronkach w 1949 roku pułkownik Wacław Lipiński. Zasłużony historyk wojskowości najczęściej podejmował temat Legionów Polskich oraz działalności Polskiej Organizacji Wojskowej. Nie inaczej było tym razem, aczkolwiek autor omawia także...

Ta książka sypie gradem informacji, które nie zawsze są przydatne, niemniej jednak merytorycznie jest całkiem poprawnie. Styl jest dość trudny w odbiorze, więc raczej nie polecam dla laików.
Wielkimi atutami "Walki..." są zdjęcia oraz ciekawostki. Od teraz będę wiedziała skąd wzięła się nazwa "szczypiorniści".

• Historia
  • I wojna światowa
  • Na tle historycznym, historia
  • 👉 Non-fiction
  • 👉 Historia
  • #️⃣ historia Polski
  • 💲 Kupione / otrzymane w 2017

Wacław Lipiński Walka zbrojna o niepodległość Polski w latach 1905-1918 Zobacz więcej