Ucieczka

Andrzej Pilipiuk Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Norweski dziennik (tom 1) literatura piękna
9788389011930
Fabryka Słów
Norweski dziennik (tom 1)
literatura piękna
9788389011930

Na półkach: , , , ,

To jest ta książka którą chciałeś przeczytać kiedy byłeś nastolatkiem a lubisz przygody, fantastykę i tajemnice.

Krótko - budowa, raczej remont w domu...
3 kartki akcji...
Z perspektywy II tomu nie warte czytania...

Lekka młodzieżówka-przygodówka z elementami fantasy. Czyta się o tyle miło, że mentalnie znów można poczuć się nastolatkiem. Nieambitna.

Jak na Pilipiuka to dość słabo. Chyba najsłabsza jego pozycja jaką czytałem do tej pory. A przeczytałem sporo. Zupełnie do mnie nie trafia obraz nastolatków, którzy potrafią samemu wykonać generalny remont domu. Nawet opisy Norwegii do, której bardzo chciałbym jechać tutaj nie pomogły tak jak to było w Oku Jelenia. No i czy wszyscy bohaterowie Pilipiuka muszą mieć coś ze...

Najgorsza wg mnie książka Pilipiuka - nie mogłem jej skończyć podchodziłem 2x niby strata czasu ale jednak kilka ciekawostek z innych książek ratowała sytuację.

Bardzo dobrze mi się czytało tę książkę. Szczególnie opisy remontowania domu w Norwegii. Nie wiem czemu, ale było to dla mnie bardzo interesujące.

Na półkach: , , , , ,

"Norweski dziennik" w kolejnych trzech odsłonach połknęłam migiem. W ten sposób zaczęła się moja przygoda z Andrzejem Pilipiukiem. A co za tym idzie, bezkrytyczna miłość do jego powieści.
Cykl niby dla młodzieży, ale w każdym wieku czyta się jednym tchem. Tło obyczajowe, namacalność reala, mix fikcji ze współczesnością, portrety postaci, pełne chichotu dialogi - rewelacja...

Spore rozczarowanie. Choć sam pomysł na książkę jest niebanalny i interesujący, to jednak sama akcja nie jest tak intrygująca, jak w innych sagach Pilipiuka. Inna jest z pewnością otaczająca i dojmująca aura tajemniczości, której nie rozwiewa nawet rzucająca pewne światło końcówka. Może to po prostu średnie wejście do intrygującego świata.

Powiem szczerze, jak lubię Pilipiuka tak ta pozycja nie przypadła mi do gustu. Słuchałam, lektor tez nie pomagał w polubieniu, możliwe, że ta forma dziennika jest dla mnie mniej atrakcyjna. Ale z zasady łyknę 2 kolejne części, bo lubię kończyć serie.

Bardzo wciągająca opowieść o chłopaku z nagła wyrwanym z głębokiego PRL do zupełnie innego świata jakim była w tamtym czasie Szwecja. Autor zachował swoje poczucie humoru w opisywaniu świata, nie mieszając w to jeszcze polityki (co teraz mu się zdarza regularnie).

Dyskusje

2 390