Szukajcie mego oblicza

Rebis
2004-01-01
2004-01-01
Jerzy Kozłowski
Jerzy Kozłowski literatura amerykańska nagroda Pulitzera Pulitzer proza współczesna

Bardzo plastyczny język, świetnie oddana atmosfera zanurzania się we wspomnieniach. Dobrze zarysowane postacie, bez jednoznacznej oceny. Trochę za długie zdania, dużo rozbudowanych wtrąceń, co może powodować gubienie wątku i lekki chaos. Ogólnie mówiąc przyjemna lektura, szczególnie na pochmurne popołudnie.

Malarka, była żona dwóch malarzy i jednego finansisty wspomina swoje życie w wywiadzie-rzece.Poznajemy ją, jej mężów oraz środowisko artystyczne powojennych Stanów. To co mnie najbardziej zachwyciło w książce to doskonale pokazana starość głównej bohaterki. Aż czułam jej ból artretycznych palców...Nie zgadzam się natomiast z opisem książki z okładki o specjalnej więzi między autorką wywiadu a bohaterką. Nie ma tu więzi. Jest tylko niechęć ze strony autorki (paradoksalne) oraz nieśmiała, niespełniona nadzieja na przyjaźń ze strony bohaterki.

Jak ktoś tworzy zdania na pół strony, to niezależnie jak dobrze, kwieciście, zmysłowo będzie napisana książka- zanudzi w końcu. Dobra pozycja ale czuje się zmęczona strasznie jej czytaniem.

• Amerykańska
  • Kindle
  • Nie posiadam
  • 2017
  • P. John Updike
  • Literatura angielska

Dodaj cytat z książki Szukajcie mego oblicza