Moja walka / Twoja walka

My Fight / Your Fight
Sine Qua Non
2016-08-03
2016-08-03

Okładka książki Rafał Jackiewicz. Życie na ostrzu noża Łukasz Chmielewski, Rafał Jackiewicz, Artur Łukaszewski
Rafał Jackiewi... Łukasz Chmielewski,...
Okładka książki Fucking Polak. Nowe życie Izabela Koprowiak, Arkadiusz Onyszko
Fucking Polak.... Izabela Koprowiak, ...
Okładka książki Tony Adams. Uzależniony Tony Adams, Ian Ridley
Tony Adams. Uz... Tony Adams, Ian Rid...

Książka jest naprawdę dobra. Autorka szczerze opowiada o swoich przeżyciach. Mamy w niej do czynienia z tym co Ronda musiała przejść by osiągnąć to co chciała, ile czasu musiała poświęcić i ile potu wylać. Podoba mi się szeroko opisany właśnie proces tego jak to opisała- każdy krok w kierunku wymarzonego celu. Czytając, widać że od sportsmenki bije niesamowita pewność siebie i ogromna wiara w swoje jak widać duże możliwości. To co mogę uznać za plus tej książki to także początki wszystkich rozdziałów, tak jakby krótki wstępik do każdego, który bardzo fajnie się czyta.
Tak szczerze, jedyne do czego się przyczepiam, to tylko i wyłącznie fotografie, które są tak naprawdę w całości czarno-białe. Brakowało mi wtedy większych opisów niektórych wydarzeń (np. praca na planie filmowym).

Książka opisuje zmagania w walkach oraz treningach Rondy Jeany Rousey można z niej wiele wartościowych lekcji wynieść. Warto ją przeczytać z uwagą nie raz lecz dwa.

Książka początkowo była średnia (dzieciństwo),później nudna (okres kariery w judo) by na koniec stać się rewelacyjna! (kariera w MMA).

Historia Rondy Rousey to typowy amerykański sen - od zera do bohatera! Ronda Rousey to silna kobieta, którą szczerze podziwiam! Zapoczątkowała ona, tak obecnie popularne kobiece MMA stając się legendą tego sportu. Wielokrotnie przecierałem oczy ze zdumienia oglądając jej niewiarygodne walki. Nie mogłem uwierzyć w to co widzę. Ronda sprawiała wrażenie niepokonanej! Książka motywuje i wprawia w dobry nastrój, jakaś część pewności siebie Rondy przechodzi na czytelnika.

Książkę czyta się szybko, gdyż rozdziały są krótkie i jest przystępnie napisana. Mimo tego z trudem przebrnąłem przez rozdziały młodości Rondy i jej kariery w judo, gdyż nic się wówczas kompletnie nie działo - monotonne opisywanie nudnego wówczas życia, tego jak mama woziła Rondę w korkach na treningi, samych treningów, wyimaginowanych problemów Rondy można by z powodzeniem zastąpić szerszymi opisami anegdot z późniejszej kariery. Wcześniej przeczytałem biografię Mike'a Tysona i w porównaniu z nią historia Rondy jest zwyczajnie chwilami nudna, na szczęście rozkręca się na koniec.

Ronda bez dwóch zdań jest fantastyczną osobą, jednak przesadza z pewnością siebie. Jest wręcz zadufana w sobie, przekonana o swojej niezniszczalności i o tym, że nikt nie da rady jej pokonać. W książce nie ma jej ostatnich porażek - jest tylko przypis, ze po oddaniu książki do druku Ronda odniosła pierwszą porażkę znokautowana przez Holly Holm, następnie w jeszcze gorszym stylu przegrała z Amandą Nunes. Słyszałem tylko, że bardzo to przeżyła, myślała nawet o samobójstwie - chętnie przeczytam jej kolejną biografię, opisująca przeżycia z tego okresu... Nie podobało mi się też co pisała o swoich byłych chłopakach i rywalkach - wypowiadała się kompletnie bez szacunku...

Ronda to legenda i każdy fan MMA powinien przeczytać jej biografię - odsłania tam kulisy UFC, powstania kobiecej kategorii tej organizacji, ukazuje kulisy uprawiania judo, opisuje swoje życie. Polecam!

Surowa siła. Instynkt przetrwania. Kobieca wrażliwość.

Szybko i przyjemnie się czyta. O takich kobietach z duszą wojownika warto poczytać. Pierwszy milion trzeba ukraść, żeby go mieć? Nie! Wystarczy tak walczyć w życiu (nie tylko jak bohaterka na ringu),a można go zdobyć! Ronda Rousey - od zera do bohatera.

Polecam! Mocne 9/10.

Surowa siła. Instynkt przetrwania. Kobieca wrażliwość.

Polecam! Mocne 9/10.

Uznanie do mieszanych sztuk walki zrodziła we mnie właśnie Ronda dla której pierwszej stworzono kategorię wagową w najlepszej organizacji na świecie UFC !
Medalista olimpijska,profesjonalna zawodniczka MMA , aktorka a przede wszystkim niezwykle zawzięta i pewna siebie kobieta ,którą wie ,że klęska jest jedynie większą motywacją :)
Książka wzruszająca , ukazująca prawdziwe wnętrze wieloletniej ikony sportu, wyjątkowej kobiety i dziecka które od małego wie czym jest pasja i zawziętość.
Powieść nieidealna a pełna złości i bezradność , porażek i upadków , wątpliwości i kolejnych prób.
Pełna miłości , do rodziny , do pasji ,do sportu.
Prawdziwe oblicze dziewczyny dla której walki w klatce to nie wyrzeczenie się delikatności i kobiecości...
Jesteś zwolennikiem tylko męskiego MMA ? To dlatego ,że nie poznałeś Rondy. POLECAM ! :)

Książka wzruszająca , ukazująca...

Życie Rondy to opowieść o tej stronie sportowej kariery której na co dzień nie widać w mediach.Poświęcenie , ból, pot, krew, porażki, i nieprzespane noce.Taka jest cena sukcesu w sportach walki. To też opowieść o niezłomności charakteru, pasji i prawdziwej miłości do sportu. Po przeczytaniu tej książki nasuwa się tylko jedna myśl trzeba zapierdalac w drodze za marzeniami nie ma półśrodków

Fantastyczna biografia kobiety dla której klasowa federacja UFC stworzyła miejsce, pomimo iż sam Dana White nigdy nie przewidywał włączenia walk kobiet do swoich gal.
Historia o tym co i kto ukształtował mistrzynię, jakie traumy i dramaty musiała przeżywać. Oglądając walki Rondy ma się wrażenie, że to dziewczyna pewna siebie do granic możliwości. Czytając jej książkę widzimy z jakimi kompleksami musiała się zmierzyć, jak wiele walk musiała wygrać z samą sobą by zacząć wygrywać z przeciwnikami.
Cała jej historia od urodzenia aż do momentu przed jej pierwszą przegraną walką (z Holy Holm) pochłania bez reszty, czytana jednym tchem.
Jedynym nieporozumieniem jest to, że przez długi czas była "zakazana", ponieważ jej treść miała być zbyt brutalna i wulgarna. Owszem, przekleństw jest sporo, ale to sport więc nikt nie powinien tu liczyć na spokojne, wyważone słowa i brak (sportowej) agresji.
Inspirująca. Jedna z ulubionych.

Droga na szczyt nigdy nie jest prosta i przyjemna i o tym jest ta książka. Ciekawa, niesztampowa, szczera. Polecam!

Trochę za dużo motywacyjnych banałów i trochę wolno się rozkręca. Ale od momentu wkroczenia w MMA czyta się rewelacyjnie.

Napisana prostym językiem, bardzo przystępna. Polecam osobom lubiącym autobiografie sportowców.

• Sport
  • Biografie