Krime Story

Krime Story
GM LABEL
2015-12-18
2015-12-18

Książka jest bardzo cieniutka, ma niewiele ponad 200 stron ale zawarta w niej historia jest bardzo ciekawa i wciągająca. Początkowo nie mogłam się wczuć w styl pisania autora, ale po pewnym czasie wkręciłam się. Tak jak wspomniałam wyżej byłam niedawno na filmie na podstawie tej książki i nie rozumiem hejtu jaki spadł na tę książkę i film. Moim zdaniem nie zbyt dużo różnic pomiędzy nimi a dodatkowo oba były świetne i przypadły mi do gustu. Prosty tekst, świetny przekaz i książkq warta przeczytania.

Niespodziewanym się tak dobrej pozycji. Miałam nawet myśli, że jest to bardzo zbliżona i podobna treść do Milenium S. Larsson. Zwroty akcji, niebanalne sytuacje, powiązane wątki i to trzymanie w napięciu super!!! Mam nadzieje ze będzie jakaś druga część przygód bohatera!

Szczerze mówiąc nie mam bladego pojęcia o twórczości Kaliego ,więc nie mam się tu do czego odnieść muzycznie ,ale jak na pierwszą książkę uważam,że wyszło super ✌️
Książka dobra, dużo akcji,trzymała w napięciu,ciekawe wątki.trudne tematy,konkretne zakończenie.
Naprawdę nieźle :)

Naprawdę nieźle :)

Historia ciekawa, ale wykonanie średnie.... Dialogi czasami przypominały mi Trudne Sprawy. Dodatkowo jakoś nie podeszło mi wrzucanie samego siebie do książki.
Szału nie ma.

Szału nie ma.

Prosty tekst I miło się czyta, Uważam jednak, że była mocno przewidywalna I za to mały minus ;)

Książkę czytało się dobrze. Łatwy tekst do zrozumienia. Jak na pierwszą książkę tego rapera to naprawdę bardzo dobra książka. Warto przeczytać.

Książka ta została mi podarowana na 18 urodziny długo się do niej nie zabierałam ale w czerwcu w szkole trzeba coś robić by się nie zanudzić więc wzięłam właśnie ją. To jak jest zbudowana i jak wszystko w pewnym momencie się ze sobą łączy jest niesamowite. Chętnie był z kimś popisała na temat jej zakończenia bo wiem ze są różne teorie kto chętny ???

Nie znam twórczości autora jako muzyka, choć słyszałam, że jego teksty mają sens i trzymają się kupy. Książkę pożyczyłam z ciekawości od brata, który jest fanem.
Fabuła jest bardzo ciekawa, akcja wre, naprawdę dużo się dzieje, jak to w kryminałach. Podobała mi się postać głównego bohatera. Trzy wątki występujące w książce bardzo dobrze łączą się w całość pod koniec powieści, a zakończenie jest świetne. Jeśli chodzi o styl, trzeba przyznać, że jest trochę niedopracowany i momentami aż ciężko było czytać. Za to niektóre fragmenty były nasycone metaforami i napisane bardzo ładnie. Cała książka była taka... nierówna. Wiele wątków i momentów akcji można było bardziej rozbudować, czasem odnosiłam wrażenie, że akcja jest cięta zbyt szybko, a opisów jest zbyt mało.
Rozbawiło mnie też trochę promowanie w książce przez autora samego siebie jako muzyka- przechwałki dotyczące liczby jego fanów i głębokich tekstów- choć mogło to trącić autoironią, biorąc pod uwagę kontekst, w którym pojawiał się Kali.
Podsumowując, książkę czyta się szybko i lekko, jest wciągająca, ale wykonanie pozostawia trochę do życzenia.

Językowo nie najlepiej, ale nie czytało się źle dzięki ciekawej historii, choć niektóre momenty mogłyby być bardziej rozwinięte i zagrać na emocjach. Za to świetne, wbijające w fotel zakończenie.

Styl pisarski cienki jak dupa węża

Styl pisarski cienki jak dupa węża