Okładka książki British Mystery Multipack Volume 5 - The Sherlock Holmes Collection: 4 Novels and 43 Short Stories + Extras (Illustrated)
Arthur Conan Doyle Wydawnictwo: Amazon Digital Services Cykl: Sherlock Holmes (tom 1-9) Seria: British Mystery Multipack kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Sherlock Holmes (tom 1-9)
British Mystery Multipack
Amazon Digital Services
2014-10-12
Data 1. wydania:
2014-10-12
angielski

więcej Więcej

57 opowiadań i 4 powieści tworzą cykl z Sherlockiem Holmesem, doktorem Watsonem, panią Hudson, inspektorem Lestradem i profesorem Moriartym. Holmes - samotnik, wysoki, szczupły, w domu (221 B Baker street) używa szklafroka. Niech żyje dedukcja!

Porcjowałem sobie całość i po 4 latach mogę oznaczyć tą pozycję jako skończoną. Czyta się bardzo przyjemnie, niektóre historyjki wybitne, niektóre nieco gorsze. Daję 9/10 dlatego, że czasami nie były porywające.
Polecam wersję elektroniczną, ponieważ księga jest bardzo mało wygodna.

Książka bardzo fajna i ciekawa. Z filmem ma bardzo mało wspólnego (pojawiają się małe epizody ale to dosłownie tylko bardzo mały promil całej historii). Cała treść nie męczy pomimo wielkiego formatu. Większość historii jest bardzo krótka. Ich rozwiązanie często zaskakuje i nie raz ciekawość ich finału nie pozwalała mi odłożyć książki do późna w nocy.

Dobrze zebrać wszystkie przygody w jednej książce, chociaż zapodany tu opis wygląda na mechanicznie przełożony z angielskiego, zamiast „nowele” powinno być powieści. Wzmianka, jakoby „Kartonowego pudełka” Doyle nie opublikował, jest błędna, wydrukowane zostało w styczniu 1893 w „The Strand Magazine”, jedynie później, do 1917, było pomijane w wydaniach książkowych, może i...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zajęła mi trochę czasu - ogromna ilość tekstu. Czytałem i czytałem... No cóż - klasyka, znać trzeba, wydanie super by poznać lub sobie odświeżyć (w e-booku). Jak na taką masę bardzo jednolitych i podobnych do siebie pod wieloma względami historii, zważywszy że wszystkie już kiedyś czytałem - nuży niezauważalnie, a myślałem że zmęczy ogromnie. Najwyższy poziom.

Klasyka kryminału. Holmes i Watson z niekończącymi się przygodami koniecznie trzeba przeczytać, jedynym minusem wielkie tomisko troszeczkę nieporęcznie.

I love

Na półkach: , , , ,

Klasyka kryminału i jego ikona - Sherlock Holmes, bohater uwieczniony na stronach kilkudziesięciu opowiadań zawartych w przepastnej "Księdze wszystkich dokonań Sherlocka Holmesa". Cieszę się niezmiernie, że zbiór opowiadający o wyjątkowych dokonaniach bohatera powieści, posiadam w formie elektronicznej, bowiem z tego co wyczytałam jest to 1100-stronicowa pozycja w formacie...

ponadczasowe

Dostałam w prezencie od męża, który wie, że bardzo lubię Sherlocka Holmesa, jednakże przez wzgląd na ogrom tomiszcza, nie został przeczytany. Nadal bazuję na wydaniu, które posiadam, poszczególnych historii. Aczkolwiek, dla prawdziwego wielbiciela, to prawdziwe wydanie kolekcjonerskie.

6 431
    3 658