Enter Night: Metallica. Biografia

metallica biografia
Enter Night: Metallica - The Biography
muzyka
metallica biografia

Za sprawą zadziornych riffów „Enter Sandman” nazwa Metallica stała się powszechnie znana i mimowolnie weszła w grono zespołów z mainstreamu. Jedni nazywają to zdradą ideałów, drudzy otwarciem na szersze grono odbiorców. Dla mnie takie szufladkowanie jest całkowicie obojętne, bo na tym polega swoboda artystyczna, prawo do poszukiwania nowych muzycznych stylów, zaskakiwania...

Biografia LEGENDY. Obowiązkowa pozycja, nie tylko dla fana grupy, ale również dla każdego miłośnika muzyki w ogóle. Nikt dotąd, nie wyniósł tak trudnego gatunku, jakim jest thrash metal, na ten poziom co Metallica. Bez względu na to, czy się ich lubi za wcześniejsze płyty, czy nie lubi za późniejsze (czy nie lubi w ogóle 😉), to zasługują na uwagę. Jako jedyny dotąd zespół...

Na półkach: , , , ,

Metallica.

Zespół obrośnięty legendą, od lat pod ostrzałem piór i obiektywów. A oni dalej potrafią skopać tyłki i to jest MOC.

Nie jestem pod wielkim wrażeniem książki Wall'a. Nie do końca podzielam jego opinię na temat zespołu, płyt czy konkretnych utworów. Oczywiście doceniam pracę, którą włożył w napisanie tej biografii, dlatego ocenia jest tak wysoka, ale pewne...

Ogólnie dobra, choć czasami przeładowana szczegółami co trochę wpływa na płynność czytania. Oprócz typowej historii zespołu jest też dużo subiektywnych opinii (autora książki) o ich albumach i konkretnych utworach. Generalnie po przeczytaniu można wczuć się i zrozumieć cały ten klimat wokół zespołu. Polecam!

Bardzo dobra biografia, dobrze się czyta, ale niestety jak każdy fan po prostu chce się więcej:)

Jedna z lepszych książek o Metallice, jaką czytałem. Kilka anegdot naprawdę zabawnych- szczególnie ta z domem Larsa na wzgórzu. \m/

Na półkach: , , , ,

Kompendium dla fana. Albo - po ominięciu recenzji płyt i utworów - studium psychologiczne zespołu, założonego przez dwóch, skrajnie różniących się od siebie nastolatków, których połączyła miłość do ostrej muzyki. Bardzo dużo wspomnień gwiazd sceny rocka lat 80. i 90., nie za dużo - niestety - zdjęć. I do tego książka bardzo ładnie wydana. Polecam.

Bez dwóch zdań najlepsza książka dotycząca zespołu na polskim rynku. Po jej przeczytaniu można zrozumieć fenomen tej kapeli oraz zobaczyć, że od początku mieli wizję jak ma wyglądać ich kariera.

Cudowna książka o cudownym zespole! Przedstawia historię jego członków, wzlotów i upadków. Opisuje trasy koncertowe, tworzenie wydanych albumów i życie wspaniałych osób, które przyczyniły się do ich powstania. Polecam szczególnie dla fanów Metallicy!

Jestem pełna podziwu dla Mick'a Wall'a za tak fantastyczne opisanie całej historii Metalliki. Jestem fanką tego zespołu od dziecka, ale nigdy nie znałam całej prawdy o nich. Ta książka dała mi możliwość poznania jeszcze lepiej moich idoli. te wszystkie cytaty, analizy, opisy sytuacji... Najciekawsze były krótkie jakby "opowiadania" przed każdym rozdziałem. To pokazuje, że...

Dyskusje

• Chcę w prezencie