Dom czwarty

Patronat LC
Katarzyna Puzyńska Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Lipowo (tom 7) kryminał, sensacja, thriller
Prószyński i S-ka
Lipowo (tom 7)
kryminał, sensacja, thriller

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Zbrodnia na prowincji

21 Link do recenzji

2084

Powiem tak jak cała książka była dla mnie naprawdę średnie to zakończenie wcisnęło mnie w kanapę.

Po wciągającej lekturze poprzedniej części, nie mogłam się powstrzymać przed kolejną. Choć pozornie bohaterowie pozostają Ci sami, coś się nieuchronnie zmienia - i niestety jest to Podgórski. Chamstwo, wulgaryzmy, totalna obojętność; mimo że nie brzmi to jak opis Daniela, w "Domu Czwartym" staje się to prawdziwe. Choć spodobał mi się pomysł "przeniesienia" komisariatu...

Siódmy tom sagi o policjantach z Lipowa a raczej strzępach tego co z nich pozostało.
Głównym wątkiem książki pozostają poszukiwania zaginionej ex komisarz Klementyny Kopp, która na prośbę swojej matki po wielu latach przybywa do Złocin gdzie ślad po niej się urywa.
Autorka serwuje nam kolejna serię wątków pobocznych rodem z najlepszych powieści obyczajowych które pomimo...

Nie urzekła mnie ta historia.

Przekombinowana, a postać Daniela zmnieniona nie do poznania. Autorka nie potrzebnie odeszła od schematu tej serii.

Jak to w Lipowie i okolicach -duużo się dzieje w tak małej wsi ;-)
Biedna Emilia, biedny Daniel... chociaż ten ostatni ma więcej szczęścia jak rozumu.
Z rodziną najlepiej jednak na zdjęciach ;)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Chyba najlepsza z dotychczasowej serii. Gdy już myślałem że Autorka niczym nie może mnie zaskoczyć w kolejnej pozycji, okazuje się że Dom czwarty jest fantastyczną wciągającą historią, polecam cały cykl

Poniewaz lubie literature wojenna, spodobalo mi sie nawiazanie do tamtych lat. Natomiast nie podoba mi sie przemiana Podgorskiego, jego wulgarny jezyk i zachowanie.

Ciekawa, pochłaniająca. Choć niewątpliwie pozostawia odrobinę niedosytu.

Jestem wiernym fanem Pani Katarzyny. Kolejny tom, kolejny zachwyt i szukanie wolnej chwili, aby brnać i czytać, czytać, czytać. Kolejny raz zmieniona forma prezentowania historii, co sprawia, ze nie staje się nudne lub przewidywalne czytanie kolejnego tomu tego samego autora. Retrospekcja do czasów wojennych, świetna. Połączenie historii ze współczesnością, Pokazanie, że to...

Na prawdę zawsze jest czas.

Dyskusje

3 273