Korponinja

Kontorsninja
literatura obyczajowa, romans
Natalia Kołaczek
korporacja korpo ucieczka

Dramat... miało byc śmiesznie, ironicznie, miało byc na czasie.. jest porażka na całej linii. Bohater to życiowa melepeta, cwaniak który nie znosi swojej pracy i lawiruje miedzy biurkami a automatem do kawy. Chowa sie w biurze.. za szafami.. absurd goni absurd w wydaniu nie wzbudzającym uśmiechu. Po 50 stronach męczarni mowię dość, co jeszcze mi się nie zdażyło...

Dobra wakacyjna lektura, dwie zasiadowki i po krzyku. Można się uśmiechnąć albo czasem zastanowić co robimy ze swoim życiem. Wydane na nią 5 zł uważam za dobrze wykorzystane.

Interesująca, jednak końcówka mnie zawiodła. Nie zostało wyjaśnionych kilka wątków.

Książka "Korponinja" jest właściwie o niczym. Nie potrafiłam znaleźć w niej żadnego przesłania, ani głębszego sensu. Bohater nie wzbudza sympatii i jest nijaki, więc nawet nie ma się ochoty jej czytać. Dwie gwiazdki tylko dlatego, że sam pomysł wydawał się interesujący, a autor nie pisze wcale tak źle.
Cała recenzja:...

Szukałam tej książki od dawna, w końcu trafiła w moje ręce. Długo się nie zastanawiałam i zaczęłam ją czytać prawie natychmiast po opuszczeniu sklepu. Początkowe rozdziały muszę przyznać pochłonęły mnie niemiłosiernie. Zabawne anegdotki sprawiły ze chciałam czytać książkę coraz bardziej. Niestety czar szybko prysł i książka bardzo szybko zaczęła być delikatnie mówiąc nudna.

Mam podobne zdanie jak poprzednicy. Połowa książki nawet ciekawa, ale końcówka sprawiła, że niestety całość oceniam jako przeciętną lekturę.

Powieść skrząca się absurdalnym humorem ale też zawierająca dozę melancholii.

Taka sobie, w kilku fragmentach sie usmiechnalem, miala kilka fajnie narysowanych postaci i dialogow, kilka madrosci i potencjal ale ostatnie sto stron choc szybko sie przeczytalo, to bylo absurdalne i nic nie rozumiem z zakonczenia, chyba troche autor sie pogubil i zabraklo mu pomyslu. Tak ze jednak zawód, choc nie zaluje, ze przeczytalem. A moze oczekiwalem czegos innego,...

Zjadliwa i zabójczo śmieszna satyra na pracę w korporacji, mówili. Nienawidzisz/kochasz swoją firmę, przeczytaj tę książkę, mówili.
Jestem korpoludkiem już od kilku dobrych lat i sięgnęłam po Korponinję by pośmiać się z tego, czego częścią sama jestem. Nie zaśmiałam się, niestety, ani razu. Główny bohater Jans Jensen swoją postawą budził głównie politowanie. Zamiast wziąć...

Koniec nie jest dla mnie zrozumiały, zamiast wyjaśnienia jeszcze więcej zagadek. Poza tym książka dosyć lekka, do przeczytania w jeden dzień, trochę absurdalna, ale mnie zainteresowała. Przed przeczytaniem widziałam, że ma raczej średnie, a nawet złe opinie, więc spodziewałam się czegoś gorszego.

Dyskusje

• 2019