Furia mać

Patronat LC
Sylwia Kubryńska
literatura piękna 272 str.
Czwarta Strona
literatura piękna
literatura polska feminizm

Czwarta Strona
literatura piękna
literatura polska feminizm

Kup książkę

Recenzje oficjalnych recenzentów i

O polskiej furii słów kilka

12 Link do recenzji

Zachęcona do przeczytania jakimś fragmentem książki.Pomyślałam ,,dobra bedzie -Biorę Ale niestety nie mój klimat.
Książka pełna buzujących emocji ,wulgarności.
Mało z niej przemówiło do mnie ,momentami chaotycznie napisana i cieżko się połapać co do czego.

Wulgarna grafomania ubrana w woalkę wielkiej feministycznej nowoczesności. Czasem przydają się takie książki. Po co? Żeby sobie przypomnieć, że podobne pozycje powinno się odrzucic w kąt po dziesiątej stronie i sięgnąć po wartosciowe pozycje. I nie mam tu na mysli wyłącznie perełek z poziomu literackiego Nobla, po prostu szanujmy się, a furię mać zostawmy tym, ktorym nawet...

Nie jest to specjalnie łatwa czy przyjemna książka, bo tytułowa furia wylewa się tu z każdej strony. Początkowo miałam wrażenie, że autorka ciągle na mnie krzyczy i wylewa frustry; chciałam przerwać lekturę – i jak czytam we wcześniejszych recenzjach – dużo osób to zrobiło. Te frustry to prawda, jednak po przeczytaniu [nie pamiętam już ilu] stron zaczęłam się wciągać.
Łatwo...

po prostu dobra książka o tym, że spora cześć kobiet ciągle się z czymś / kimś użera.. Zresztą, równie zestresowanych facetów jest coraz więcej.

Na półkach: , , , ,

Sylwia Kubryńska, a ściślej jej twórczość jest mi znana z książki pt. ,,Biurwa'', która była bliska memu sercu. Stąd kolejna pozycja tej autorki w moich rękach.

Czuję, że ta książka jest o mnie. Utożsamiam się z nią w każdym rozdziale, stronie, kartce i okładce. Mój wewnętrzny wkurw z każdym rokiem uzewnętrznia się i zatacza szersze kręgi. Dzięki Bogu, że jest ktoś taki,...

Adas Miauczynski w spodnicy. Tylko gorszy. Bardziej sfrustrowany, bez dystansu do siebie.
Jednak nie.

Bardzo nerwowa bohaterka książki :) jest to świetny opis jak bardzo y Polacy jesteśmy wnerwionym narodem, jak każdy z nas jest podobny, jak strasznie potrafimy być wobec siebie i innych.

W tym czymś nie znalazłam niczego dla mnie. Nic w tym czymś mi nie odpowiada. To jakiś bełkot sfrustrowanej i niezadowolonej z siebie i swojego życia kobiety. W dodatku przedstawiony językiem spod budki z piwem.
Dobrnęłam do jakiejś "dziestej" strony i poddałam się.
Niestety, od literatury oczekuję czegoś innego.

Na początku książki bawiłam się doskonale, a w miarę jak czytałam coraz bardziej mnie przytłaczała. Humor i żartobliwy nastrój prysł, zaczęły się poważne tematy, których nie spodziewałam się. Taki mix w jednej książce strasznie dziwnie wypadł. Nie wiem jaki był zamysł autorki, pośmiej się pośmiej, a potem płacz, bo życie to nie tylko śmiech?... Pani Sylwia zostawiła mnie z...

Nie przemówiła do mnie ta furia ...nie ten moment nie ta chwila. Książkę raczej trzeba sobie czytać tak po kawałku, do poduszki nie wchodzi ... Mamy tutaj sytuacje- momenty z życia, które wkurzają kobietę i odpowiednio -dosłownie do tego zdarzenia interpretację, co sobie myślimy. A jak każda z nas wie, sporo tego po głowie nam chodzi ;) Czyli jest akcja to i musi być reakcja.

Dyskusje

• Ebook