Kim chcą być Niemcy

Prószyński i S-ka
2006-01-01
2006-01-01
Niemcy

Okładka książki Karta nr 109 / 2021 Stefan Bratkowski, Kazimierz Dziewanowski, Aleksander Gieysztor, Zbigniew Gluza, Maciej Iłowiecki, Ryszard Kaczmarek, Andrzej Kijowski, Redakcja Magazynu Historycznego KARTA, Paula Sawicka, Jan Józef Szczepański, Andrzej Szczypiorski, Andrzej Wajda, Wojciech Włodarczyk, Andrzej Zakrzewski
Karta nr 109 /... Stefan Bratkowski, ...
Okładka książki Karta nr 108 / 2021 Stefan Bratkowski, Kazimiera Bujwidowa, Zbigniew Gluza, Maria Janion, Katarzyna Kozłowska, Józef Krzyk, Witold Liliental, Zofia Moraczewska, Zofia Nałkowska, Redakcja Magazynu Historycznego KARTA, Henryk Waniek
Karta nr 108 /... Stefan Bratkowski, ...

Książka jak najbardziej aktualna pokazujący uważać na to eksnazistowskie państwo i dzieci ludobójców. Niemcy krok po kroku opanowali całą Europę przy pomocy ich narzędzia Unii Europejskiej, a my staliśmy się montowaną i zapleczem dla taniej siły roboczej. U nas dzieciom katów ludobójców komunistów bez narodowości, to nie przeszkadza, bo też nienawidzą Polaków. Byleby dostali profity za wypożyczenie niewolników. Najgorsze, że dzieci ofiar dały sobie zrobić wodę z mózgu. To Niemcy właśnie promują w Polsce LPG i to nic nowego. Środowisko homo poparło w dużej części Nazioli i wynieśli ich do władzy. Moja rodzina była po obozach koncentracyjnych i tam wykończyli mi pradziadka właśnie homo. Potem dzieci Nazioli w Niemczech wywołali rewolucje obyczajową 68 roku, a w obecnej Polsce, to w dużej części dzieci komunistów, którzy udają wyluzowanych hippisków. To z Niemczech wyszedł ten nowy ideologiczny szajs ten marksizm psychoanalityczny. W pewnym sensie jest sojusz części dzieci katów z PRL i III Rzeszy Niemieckiej przeciw dzieciom ofiar. Równocześnie pokazują swoją butę przezywając nieświadome dzieci ofiar obozów koncentracyjnych i łagrów zacofanymi. Te prostackie obyczaje nazywają postępowymi. Takie są fakty. Ja pochodzę od prawdziwych elit przedwojennych i moja rodzina sięga korzeniami do czasów I RP, to rozumiem jak się rzeczy mają.

Książka moim zdaniem pełna stereotypów i mało naukowego podejścia do tematu. Zawiodłam się.

Bardzo zwięzły esej ( dziwne, że wydawnictwo zdecydowało się wydać tak krótką formę 70 stron i do tego w grubej okładce) , napisany chyba bez żadnego planu, bo bardzo chaotyczny , do tego nieaktualny. Szkoda czasu, odradzam lekturę.

• Esej
  • Niemcy