Steadfast

Okładka książki Steadfast Sarina Bowen
Okładka książki Steadfast
Sarina Bowen Wydawnictwo: Rennie Road Books Cykl: True North (tom 2) literatura obyczajowa, romans
True North (tom 2)
Steadfast
Rennie Road Books
2016-07-10
2016-07-10
1942444184

Na półkach: , , , , , , ,

Drugi tom serii 'True North' opowiada historię Jude'a Nickelsa i Sophie Haines.

Jude to obecnie dwudziestotrzyletni młody mężczyzna, który ostatnie trzy lata życia spędził w więzieniu za spowodowanie śmiertelnego wypadku pod wpływem narkotyków. Mogliśmy go poznać u rodziny Shipleyów, kiedy to przez pół roku pomagał Griffinowi przy gospodarstwie. Teraz jednak, kiedy zbiory minęły i nie potrzebna jest dodatkowa pomoc, Jude wraca do rodzinnego miasta Colebury. Miasta, które kojarzy mu się z uzależnieniem, a co najważniejsze - z dziewczyną, którą kocha, a która jest poza jego zasięgiem.
Sophie trzy i pół roku temu straciła brata. Brata, który zginął w wypadku, gdzie prowadził Jude. Ale Sophie prócz straty brata, straciła miłość swojego życia. Zamiast wyjechać z miasta i spełniać dawne marzenia, została w Colebury, studiuje, pracuje na etapie próbnym w szpitalu i stara się pomagać i scalać rozsypaną rodzinę. Każdego dnia przejeżdża obok miejsc, które kojarzą jej się z Judem... teraz jedzie i nie wierzy własnym oczom, kiedy widzi mężczyznę, którego myślała, że już nigdy więcej nie zobaczy.
Czy dwie rozerwane i rozdzielone przed laty dusze będą potrafiły na nowo się połączyć pomimo wielu przeciwności losu?

Poniżej możliwe SPOILERY!

Powiem szczerze, że to kawał dobrej książki. Byłam ciekawa historii Jude'a (zresztą Zacha także jestem!),bo naprawdę już w pierwszym tomie zarysował się nam fajny obraz jego postaci. Jego historia jest trudna, problemy z którymi się zmaga naprawdę mogą przytłoczyć, ale przy tym wszystkim on jest dobrym człowiekiem, który zboczył z drogi i zapłacił naprawdę wysoką cenę
W tej książce jest naprawdę sporo wątków, naprawdę ich dużo, ale to pokazuje kunszt autorki, że potrafi wszystko ze sobą zgrabnie połączyć. Ci co może czytają moje opinie wiedzą, że czasami potrafię się czepiać. Zwłaszcza, gdy autorka ma dobry pomysł, ale jej umiejętności nie pozwalają na stworzenie logicznej całości. Pani Bowem zdecydowanie tę zdolność posiada. Brawo!
Tak bardzo po skrócie to można powiedzieć, że czytelnik spotka tutaj obraz rodziny po utracie dziecka, po utracie miłości, despotyzmu, człowieka walczącego z uzależnieniem, pomoc innym, wspaniałe ciepło rodzinne w postaci powracających Shipleyów, a co najważniejsze piękną, wszechobecną miłość dwojga młodych, pokrzywdzonych ludzi.
Wzajemna namiętność i uczucie Sophie i Jude'a czuć na każdym kroku. Oni są razem po prostu piękni. Nie wiem jak ich określić inaczej - są PIĘKNI! Ich miłość jest piękna. Ich oddanie.
Uwielbiam Jude'a! Ten facet jest rozwalający. Jego postać coś ze mną robi. Ja nie wiem nawet jak go określić. On zarazem jest ostry, słodki, charyzmatyczny, namiętny, a przy tym wszystkim przygaszony przez niepewność i przeszłość... on jest dla mnie OBEZWŁADNIAJĄCY ( w najlepszym tego słowa znaczeniu).
A Sophie? Co to za niesamowita młoda kobieta. Naprawdę, ja nie wiem czy można jej nie lubić? Ogromne serce. Ogromna wyrozumiałość. Ciepła aura.
Bohaterowie tego tomu są ogromnym atutem. Chyba największym. Drugim atutem jest złożoność wątków złożona w idealną całość.

Z całego serca POLECAM!!

Drugi tom serii 'True North' opowiada historię Jude'a Nickelsa i Sophie Haines.

• A: Sarina Bowen
  • Erotyka/Romans