Immunitet

Patronat LC
Remigiusz Mróz Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Joanna Chyłka (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
Czwarta Strona
mistyfikacja oskarżenie prokurator sędzia śledztwo wyścig z czasem zabójstwo zemsta
Joanna Chyłka (tom 4)
kryminał, sensacja, thriller

Oficjalne recenzje i

Człowiek, który zabił

[ 55 ] Link do recenzji

Świetny kryminał. Wg mnie najlepszy z serii o Chyłce. Do końca trzyma w napięciu, by na koniec w zaskakujący sposób wyjaśnić wszystkie zagadki. Mimo, ze książka dość gruba, po prostu można ją połknąć. Polecam miłośnikom kryminałów ;))

Książka trzyma w napięciu do ostatniego momentu, co jej się fenomenalnie udaje, jednak mam kilka zastrzeżeń. Między innymi w tej części ekstremalnie denerwowały mnie niektóre zachowania Joanny, oczywiście uwzględniając jej charakter. Poniekąd może to być wytłumaczone na ostatniej stronie powieści, jednak po prostu bardzo szkoda mi Kordiana. Rozumiem, że ma swoje tajemnice...

No no no! Narazie naj-tight- lektura. Jako audio Krzysztofa Gosztyly 10 na 10. Zobczymy jednak nadtepne czesci.

Ta część Chyłki zawiera odpowiedzi odnośnie jej samej, jej postaci. Pozwala nam poznać Joannę bliżej, zrozumieć ją. Jest to w pewnym sensie początek nowej ery dla Chyłki. Polecam serdecznie, jak wszystkie pozostałe.

Chyłkowych przygód ciąg dalszy. Po skończeniu "Rewizji" zarówno książkowej jak i serialowej (gdzie przewinęło się kilka wątków z czwartego tomu) przyszedł czas na "Immunitet".

Tym razem Chyłka i Zordon podejmują się obrony najmłodszego sędziego Trybunału Konstytucyjnego, który zostaje oskarżony o zabójstwo. Sędzia nie przyznaje się do winy, a prokuratura domaga się...

Jak dla mnie najsłabsza część. Pod koniec trochę akacja przyspiesza, ale i tak końcówka słaba.

Jeśli mam już się tłumaczyć z tej oceny, to ta seria jest takim moim czytelniczym guilty pleasure, a Immunitet jest jej najlepszą częścią. Ciąg dalszy losów Chyłki można sobie pominąć, chyba, że nie wiesz, co zrobić ze swoim wolnym czasem.

Serie o Chyłce mogę czytać bez przerw! Serdecznie polecam!

"Nie będę broniła pedofila" mogliśmy przeczytać we wcześniejszej książce z serii. Jednak czy słowa wypowiedziane przez Chyłkę w stanie upojenia alkoholowego znaczą cokolwiek w obliczu umowy zawartej z Żelaznym? Co takiego stało się w życie tej bezkompromisowej i nieustraszonej prawniczki, że może się równać to z jej upragnionym stanowiskiem imiennego partnera? Tego dowiemy...

W środku trochę spada akcja, ale ogólnie dobrze sie czyta

Dyskusje

13 473