Immunitet

Okładka książki Immunitet Remigiusz Mróz Patronat LC
Okładka książki Immunitet
Remigiusz Mróz Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Joanna Chyłka (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Joanna Chyłka (tom 4)
Czwarta Strona
2016-08-31
2016-08-31
mistyfikacja oskarżenie prokurator sędzia śledztwo wyścig z czasem zabójstwo zemsta

więcej Więcej

Oficjalne recenzje i

Człowiek, który zabił

Link do recenzji

65 63 61

W ramach akcji #polskietakpoprostu u @zaczytana_tak_po_prostu w której w tym miesiącu czytaliśmy książki @remigiuszmroz przeczytałam "Immunitet", 4 tom z serii Joanna Chyłka.

Jak fajnie było wrócić do losów Chyłki i Zordona. Bohaterowie zmagają się z kolejną sprawą, tym razem będę bronić najmłodszego sędzię TK, który został oskarżony o morderstwo. Na co dzień idealny...

Mimo grubości dobrze i szybko się czyta. Również nie są bez znaczenia głowni bohaterowie ich relacje fajne czasem smieszne dialogi i lekki ton książki mimo kryminalnych spraw

Polecam!

Po raz pierwszy po przeczytaniu książki z serii czuję niedosyt - gdzie podziała się Chyłka, gdy zniknęła? po co te zawoalowane wiadomości w cymelium skoro po prostu chciała uciec... trochę to na wyrost lub pokazuję, że Chyłka to rzeczywiście bezduszna kobieta - bo jeśli po prostu wabiła Zordona za nos, to bardzo straciła tym w moich oczach... skąd dopasowanie dna z ciała...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Pomimo tego, że poszczególne części Chyłki czytam przeplatając je innymi książkami, to i tak zaczynają mi się zlewać w jedną, bezkształtną masę. A sprawy, którymi zajmuje się kancelaria Żelazny&McVay wydają się być coraz bardziej absurdalne i niedorzeczne, nie wspominając już o tym, że zupełnie nierealne... Wyobraźnia chyba nieco za bardzo ponosi autora tej serii.

Chyłka i...

Kolejna część z Chyłką i coraz bardziej jestem pod wrażeniem jak ta kobieta to wszystko rozgryza!
Kolejna część, która wciąga, nakręca, a na koniec zaskakuje.
No i pierwsza na której się popłakałam...

Świetna!!

Miałem dłuższą przerwę od tej serii, więc podszedłem do czwartego tomu z "czystą głową" - nie pamiętałem wielu szczegółów oraz linii fabularnych poprzednich tomów. W związku z tym oceniam tę książkę w oderwaniu od całości serii.

W takim kontekście czyta się ją przyjemnie. Autor nawiązuje do poprzednich części, ale nieznajomość (lub ograniczona znajomość) wcześniejszych...

Historia oderwana od realiów prawnych, ale jednak nie razi to aż tak bardzo że jestem w stanie to zaakceptować. Lubię luz i dystans Chyłki. Przeczytałam nie męcząc się i nie wkurzając nad absurdami wobec tego uznaję książkę za godną polecenia.

Bardzo przyzwoity kryminał prawniczy. Warto. Nie będzie się nikt nudził.

15 416
    2 976