Immunitet

Okładka książki Immunitet Remigiusz Mróz
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Immunitet
Remigiusz Mróz Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Joanna Chyłka (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
Joanna Chyłka (tom 4)
Czwarta Strona
2016-08-31
2016-08-31
mistyfikacja oskarżenie prokurator sędzia śledztwo wyścig z czasem zabójstwo zemsta

Człowiek, który zabił

Najmłodszy w historii sędzia Trybunału Konstytucyjnego został oskarżony o zabójstwo człowieka, którego w ogóle nie zna. Zwraca się z prośbą do swojej znajomej ze studiów, Joanny Chyłki, aby reprezentowała go przed sądem. We wszystkim pomaga jej młody aplikant Kordian Oryński i Kormaczysko.

Z kilku części Chyłki, które do tej pory czytałam ta podoba mi się najmniej. Oczywiście jest ciekawa i wciągająca ale jakoś mniejsza porcja "energii" w tej książce nastąpiła 🙂 Mimo to polecam.

Przed Joanną kolejna trudna sprawa. Tym razem dostaje bezpośrednią prośbę od oskarżonego - zwraca się do niej najmłodszy w historii sędzia Trybunału Konstytucyjnego. Prośba taka może być motywowana chociażby ich starą znajomością, jeszcze z czasów studenckich. Zostaje on oskarżony o zabójstwo osoby, której nawet nigdy nie znał. Zaczyna on odczuwać nóż na gardle, ponieważ prokuratura zaczyna dążyć do uchylenia immunitetu. Motywy oskarżenia są różne, jednak żaden nie jest wystarczająco sensowny dla samego oskarżonego. Czy może to być kwestia polityczna, zemsta, a może Sendala zaczyna dopadać życie prywatne?

Miałam tak długą przerwę od tej serii i no cóż… stęskniłam się za bohaterami. Tym razem fabuła nie leci na łeb, na szyję, jednak wraz z czytaniem możemy odkrywać kolejne tajemnice, które skrywa sam oskarżony. O dziwo rozwiązanie sprawy również nie jest wcześniej podawane nam na tacy. Musimy czekać do samego zakończenia. Lubię od czasu do czasu poczytać taką formę, bo nie zawsze mam ochotę na zabawę w przysłowiowego detektywa. Uprzedzam jednak, że nie jest to historia dla każdego. O ile sięgając po kryminały i thrillery, można spodziewać się okrucieństwa na ludziach, tak opisy okrucieństwa na zwierzętach wiem, że nie są dla każdego, a tutaj akurat takie dostajemy. Może nie są to rozległe sceny, ale wolę wspomnieć o samym fakcie ich istnienia.

Kolejna dobra książka z cyklu Chyłka i spółka. Akcja trzyma w napięciu do ostatniej strony.
Od razu mam ochotę wziąć kolejny tom do ręki. Wciąga!

Od razu mam ochotę wziąć kolejny tom do ręki. Wciąga!

Dalszy bardzo dobry poziom :-),choć poprzedni z Bukano bardziej mi się podobał :-))

Czwarty tom cyklu z mecenas Joanną Chyłką. Uknuta intryga grubymi nićmi szyta. Zagadkowa fabuła przepleciona wątkami polityczno-obyczajowo-prawniczymi. Zakończenie skłania ku poznaniu przyszłych losów barwnej postaci mecenas Chyłki. Książka godna polecenia.

To zakończenie, ostatnie zdanie Chyłki rozwaliło system. Poza tym szczenięcie zaloty tej dwójki.
Jednak... przykro, że już 4 część a tak podobna do trzech poprzednich.

Jednak... przykro, że już 4 część a tak podobna do trzech poprzednich.

Immunitet czytało mi się bardzo dobrze. Jak zwykle jest to połączenie burzliwych i zaskakujących losów dwójki prawników z prowadzoną aktualnie niejednoznacznie sprawą. Z tego względu, że bronią oskarżonego o zabójstwo sędziego Trybunału Konstytucyjnego , spodziewałem się głębszego dna o podłożu politycznym ale nie jest to zarzut. Nie spodziewałem się natomiast oświadczenia Chyłki na koniec książki. Remigiusz Mróz posiada tą umiejętność, że umie spektakularnie i sensacyjnie zakańczać książki i myślę , że to jest jego duży atut bo ochota na kontynuację znacząco wzrasta. Jeden wątek nie został wyjaśniony i ciekawi mnie czy będzie w przyszłości kontynuowany ?

Fajna seria. Mroza znam jedynie z Forsta i Langera ale tam też pojawiła się już postać Chyłki i to dwukrotnie. Wreszcie zabrałem się za tą serię i muszę przyznać, że jest niezła. Na razie do 8 tomu bardzo mi się podoba, szczególnie cięty język Chyłki wymiata. Nie ukrywam, że właśnie ostatni Forst oraz Langer zmusiły mnie do tego żeby zacząć poznawać historię Chyłki i nie żałuję :)

Na półkach: , , , , , ,

Chyba bez szybkiej kontynuacji Chyłki długo nie wytrzymam. Rewelacja !

Chyba bez szybkiej kontynuacji Chyłki długo nie wytrzymam. Rewelacja !

• Remigiusz Mróz