Immunitet

Patronat LC
Remigiusz Mróz Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Joanna Chyłka (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
Czwarta Strona
mistyfikacja oskarżenie prokurator sędzia śledztwo wyścig z czasem zabójstwo zemsta
Joanna Chyłka (tom 4)
kryminał, sensacja, thriller

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Człowiek, który zabił

52 Link do recenzji

"Tam, gdzie polityka spotyka się z prawem, kończy się wszystko inne." Już sama ta sentencja z okładki nie napawała mnie pozytywnie, ale wiedziałem na co się porywam. I tak po prawdzie książka mi się spodobała, myślalem, ze bedzie w niej wiecej polityczno-prawniczego stylu, jednak się mylilem. Powieść napisana prostym, fajnym stylem, który czyta się szybko. Fabuła niezła,...

Niby dobrze znani już bohaterowie, a jednak zaskakują.

Zbyt długo zwlekałam z kolejna częścią. To ogromna przyjemność znów przeżywać perypetie pani adwokat i rozwiązywać z nią kolejna sprawę. Wciągająca to mało powiedziane.

Niezawodny prawniczy duet podejmuje się jak zwykle bronić nietypowej sprawy. Tym razem dotyczy sędziego TK, który jak się okazuje ma dwa oblicza.
Podobnie jak w przypadku innych książek z tej serii akcja jest raz wolniej prowadzona, raz szybciej. Język jest bardzo prosty, chwilami trochę nawet za bardzo. Ratują go okazjonalnie wplatane fachowe terminy. Mimo to czyta się...

Intryga ciekawa, ale czasami niektóre sytuacje przestają być realne. Zaczynam się zastanawiać, czy w ogóle coś takeigo jest możliwe, chyba za wiele już przesady. Sama Chyłka zmeczyła mnie totalnie jako postać. Nie mogę juz czytać całkiem fajnej historii, zagadki i takich zachowań, kłopotów głownych postaci. Mam przesyt i odpuszczam następne części. Ja rozumiem, że w ksiażce...

Kolejna Chyłka, i się nie znudziło :)
Jak poprzednie, wciąga od pierwszej strony. Jedną rzecz bym zarzucił autorowi, który pisze rewelacyjnie. Patrząc jak potrafi ciekawie zaskakiwać w trakcie całej książki, przydałby się większy "pocisk" na końcu.

Według mnie słabsza od poprzednich z Serii o Chyłce.

Audiobook
Lektor: Krzysztof Gosztyła
Ocena: 9/10

Fantastyczny lektor, doskonale interpretuje, a głosem zagra każdego . Tylko dzięki niemu przebrnęłam, więcej niż dwie części Chyłki.

Jeśli chodzi o Mroza to miałem już okazję czytać jego książki z serii z komisarzem Forstem. Ogólnie oceniłem je mocno pozytywnie. Po tą pozycję sięgnąłem z chęci zaspokojenia ciekawości jak czyta się serię ze słynną Joanną Chyłką, która to została zekranizowana.
Niestety jestem ogromnie zawiedziony tą książką. Właściwie to dawno mnie żadna pozycja tak nie zirytowała jak...

Joanna będzie w tej książce broniła najmłodszego sędzia, podejżewaja go morderstwo. Czy Chałce uda się tak trudna obrona?
Polecam.

Dyskusje