Chemik

Edipresse
The Chemist
kryminał, sensacja, thriller
Anna Klingofer

Ciekawe, czy Meyer napisze kiedyś coś, co zmieni pierwsze skojarzenie z jej nazwiskiem, o ile jest znane. “Chemik” to kolejna książka ‘dla dorosłych’, niemająca w sobie nic fantastycznego, może poza zwrotami akcji, na które ewidentnie wpłynęły sensacyjnie puszczone wodze fantazji autorki. Mimo opornego początku poczynania tajnej trucicielki w którymś momencie nabierają...

Fajna zabawa!

I aż dziw bierze, że tak wielu czytelników podchodzi do tej książki tak poważnie.
Wszystkie te gruntowne analizy fabuły i uwagi że autorka zbytnio wdaje się w szczegóły.
Dogłębne rozpracowywanie wszelakich postaci, kto chłop - kto baba, kto pies - kto żaba. Naprawdę?
Przecież to jest taki zwyczajny sensacyjny thrillerek, nie jakiś Dostojewski czy inny...

Z początku strasznie się ciągnie, za pierwszym podejściem dosłownie zasnęłam przy czytaniu, ale im dalej tym lepiej. Rozkręca się powoli, ale mocno wciąga.

Książka długo się rozkręca, ale nie warto się poddawać, ponieważ potem akcja się toczy jedna za drugą i ciężko się od niej oderwać. Epilog trochę nie pasuje do całości i jest przekombinowany, ale mimo to polecam

Dla mnie jest to jedna z tych książek "jeszcze tylko jedna rozdział...." trudno się z nią rozstać. Trzyma cały czas w napięciu, trudno przewidzieć dalsze losy bohaterów, historia która mogła by się wydarzyć.
Polecam

Stephanie Meyer udowadnia raz za razem, ze nie jest tylko ''pisarka jednej powiesci'' ba..nawet nie ''jednego gatunku''. Jej powiesc S-F pt. ''Intruz'' tez odniosla sukces.
Przyznaje, ze nigdy wczesniej nawet nie pomyslalam o zlapanie za powiesc o tajnych agentach (badz bylych tajnych agentach). Powiesc zaciekawia juz po pierwszych paru kartkach a gdy wszystko sie...

Okładka intrygująca, natomiast tekst bardzo słaby. Książka nie zaciekawiła mnie nawet w najmniejszym stopniu. Bardzo prosta historia, wręcz przewidywalna. Nie jest to pozycja na długie wieczory.

Szczerze mówiąc to taka średniawka. Przez pierwsze 200 stron w ogóle mnie nie zaciekawiła, podchodziłam kilka razy i czytałam żeby przeczytać. Później trochę się poprawiło, akcja nabrała tempa. Ogólnie zauważyłam bardzo dużo literówek, nie popisali się. Najfajniejszy wątek jak dla mnie w tej książce to wątek związany z psami, bardzo fajnie przedstawione. Reszta bez szału.

Preczytałam kilka opinii i dziwię się zarzutom o zbyt długie opisy. Nic takiego nie odczułam. Książkę czytało się w mojej opinii płynnie.

Pomysł i sam tytuł mnie musiał zaciekawić i największymi atutami są w tej książce opisy pracy Alex, jej zabezpieczenia i opis ostatnich 3 lat ucieczki. Spodobał mi się również pomysł watahy :)

Największy problem miałam z zakończeniem...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka fajna, ale zdecydowanie nie stanowi wyjątkowej pozycji po którą w przyszłości ponownie z chęcią sięgnę. Za dużo opisów- szczególnie pierwsze 50 stron.

Dyskusje

1 421