Chemik

2017-04-11
Data 1. wydania:
2016-11-08
Anna Klingofer

Momentami trochę zbyt szczegółowe opisy, trochę nierealistycznie poprowadzona akcja, trochę za szybko wprowadzony romans, ale w sumie nic takiego, co zupełnie skreślałoby tę książkę.
Do Zmierzchu mam sentyment, Intruz był dobry a Chemik po prostu jest OK. Mocna szóstka to ocena, na jaką ta książka zasługuje.

Wolność i spokój jest bezcennym darem niestety nie jest dane raz na zawsze. Porwała mnie ta opowieść i przygody Alex. Bardzo dobra fabuła, tempo trzymające w napięciu aż do ostatniej strony. No i piękne szczęśliwe zakończenie 🙂

Ta książka leżała u mnie dobre 2 lata zanim się za nią zabrałam… zawsze miałam coś i niego do czytania. Muszę przyznać, że książka nie zaciekawiła mnie już od pierwszych stron, chciałam dać jej szanse- przeczytałam 420 stron z 570… przyznam ze ostatnie kartki już pominęłam, resztę czytałam wyrywkowo… i szczerze przeczytałam na koniec po prostu ostatni rozdział i epilog i tak wszystko wiedziałam. Jedna z gorszych książek jakie przeczytałam, autorka zadbała o to bym już nic więcej nie sięgnęła spod jej pióra. Nie polecam

Z opisu thriller, kryminał i sensacja.
Bohaterką jest silna, niezależna i samotna postać kobieca w młodym wieku. Nie jest wyidealizowana, autorka zamiast na wyglądzie skupia się na jej cechach charakteru. Jednowątkowa akcja, toczy się w miarę szybko do przodu, ciężko oderwać się od książki czekając na rozwinięcie. Stephanie mistrzowsko buduje napięcie od pierwszych stron i jeżeli chodzi o nieprzewidywalność - są tu elementy powielające schemat, ale i zaskakujące. Jakże obejść by się mogło bez wątku miłosnego? Mayer rozwija i ciągnie romans przez całą książkę, i to do czego mogę się przyczepić, to fakt, że relacje damsko męskie stają się bardzo prymitywne, wręcz nastoletnie, a wątek kryminalny i sensacyjny znika gdzieś w tle.
Porównując poprzednie dzieła z gatunku fantasy, a thriller'u - tutaj buduje się niewielka przepaść.

Z opisu thriller, kryminał i sensacja.

Bez szału. Historia dobrze napisana, sporo zwrotów akcji. Bohaterowie specyficzni, do polubienia lub nie. Czytało się szybko i przyjemnie, im dalej, tym lepiej.

Fajna, lekka książka. Jestem pod wrażeniem tego, że czytam trzecią książkę tej autorki i każda jest zupełnie inna. Jedyny bardzo poważny minus to wątek romantyczny, który jest za bardzo wyidealizowany.

Książkę przeczytałam szybko, historia mnie wciągnęła na tyle by chcieć do niej wracać i zobaczyć co będzie dalej. Generalnie pomysł ciekawy, ale czasem ta książka okazywała się książką dla dorosłych ( wątek sensacyjny), a czasem pozycją da nastolatków (wątek romansowy). Dlatego czytając coś mi się nie kleiło. Mimo to uważam, że dla rozrywki można przeczytać. Nie miałam takiego poczucia, ze straciłam czas po przeczytaniu jej, co jest dla mnie trochę takim wyznacznikiem, że książka była ok.

przeczytane, ale tylko do połowy
jak już się zakochali, to mi się odwidziało

przeczytane, ale tylko do połowy
jak już się zakochali, to mi się odwidziało

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dobre się czyta, choć autorka mogła się bardziej w głębić w "chemiczną" kwestię książki, jest ona dość pobieżna.

Dobra sensacja. Momentami przydługa ale jak już się dzieje to wciąga. Nierealna w naszych warunkach ale to w końcu amerykański scenariusz więc nie ma powodów do zdziwień.