OOBE. Ścieżka Serca

ezoteryka, senniki, horoskopy
Instytut Roberta Noble
2016-08-30
2016-08-30
OOBE ezoteryka podróże astralne rozwój duchowy oświecenie

Na półkach: , , , , , ,

Bardzo mnie wciągnęła ta lektura i zaskoczyła. Sądziłam, że będzie tylko o OBEE, a tu takie wspaniałe treści. Można w "Ścieżce serca" odnaleźć przeróżne kierunki rozwoju duchowego i zapis osobistych przeżyć autora. Wielokierunkowość ku jedności :) Fajny przegląd technik od LD (świadomego śnienia) przez OBEE do szamanizmu po rośliny mocy i energetykę ciała. Zakres doświadczenia autora imponujący. To w nim jest żywe od zawsze, jak pisze... i to jest pasja i poświecenie , jego ścieżka serca właśnie.. Świetna i bardzo osobiście mi bliska.
Najlepsza z jego książek dla mnie osobiście.

Jest to zapis duchowej podróży autora, który dzięki nieustannemu kierowaniu się Sercem jest inspiracją dla wszystkich młodych Wojowników.

Autor w swojej drugiej pracy, jako bardzo doświadczony i zaangażowany w temat obenauta, prezentuje inne podejście do kwestii eksterioryzacji (ale nie tylko) niż w swojej pierwszej książce, która była praktycznym przewodnikiem. Tutaj mamy mocno osobiste i szczegółowe opisy doznań podczas oobe i zjawisk pokrewnych lub przenikających się jak świadomy sen, szamanizm czy nde. Warto zwrócić uwagę z jaką wręcz obsesyjną determinacją autor dąży do wyznaczonego sobie celu po drodze pokonując niepowodzenia i lęki. Dla ludzi zorientowanych w zagadnieniu inspiracje są tu raczej oczywiste czyli: Robert Monroe ( i tu ciekawy wątek...),Carlos Castaneda, Bruce Moen, Stephen LaBerge czego zresztą Robert Noble nie ukrywa. Najciekawsze są w moim mniemaniu relacje z ceremonii ayahuaski (obszerny fragment) podane wprost i bardzo wyraziście, spuentowane jednak sceptycyzmem wobec tej części etnobotaniki zajmującej się roślinami psychoaktywnymi. Jak sam podtytuł sugeruje zawartość książki jest zaprezentowana w dość emocjonalnym sosie i z odrobiną autopromocji.

Podróż w nieznane...

Ostatnio miałam okazję przeczytać książkę ,,OOBE - ścieżka serca’’ dzięki uprzejmości autora Roberta Noble, za co jestem dozgonnie wdzięczna. Zacznijmy jednak od tego, czym właściwie jest to OOBE? OOBE lub OBE to skrót od angielskich słów out-of-body experience, czyli potocznie doświadczenie poza ciałem. Krótko ujmując osoba, która doświadcza OOBE odnosi wrażenie postrzegania świata spoza własnego ciała fizycznego. I właśnie o tym jest ta książka.

Lektura jest bardzo osobista, ponieważ twórca dzieli się z czytelnikiem swoimi własnymi przeżyciami, jak i punktami widzenia, czy też postrzegania OOBE, dodatkowo, jak przyznaje sam autor, książka napisana jest prosto z serca. Jeśli jesteś osobą, która nigdy wcześniej nie miała styczności z tym jakże cudownym tematem — nie martw się, z tego dzieła literackiego poznasz definicję oobe oraz podstawowe informacje na jego temat. Dla większości osób out-of-body experience to możliwość latania poza ciałem i zwiedzania różnych miejsc lub podglądania sąsiadów, i choć nie jest to niemożliwe, jednak bardzo trudne do wykonania, aby w czasie rzeczywistym móc to zrealizować.

W lekturze mamy poruszone ważne i ciekawe tematy takie jak to, że nie każdy, którego spotkamy na naszej drodze uzna, coś tak wspaniałego, jak OOBE, ponieważ dla wielu osób to czysta abstrakcja i pozostają na to zamknięci, co więcej powinniśmy to uszanować i nie starać się przekonywać nikogo na siłę. Bardzo spodobał mi się i poruszył rozdział o śmierci oraz tego, że dzięki wyjściu spoza ciała jesteśmy w stanie spotkać się ze zmarłymi osobami, co bardziej opisane jest oczywiście w książce. Padło również przepiękne stwierdzenie autora, że musimy zaakceptować fakt, iż nie jesteśmy w stanie osiągnąć pełnego zrozumienia życia, jak i tego, co zachodzi podczas projekcji, ale mimo tego nieustannie poszukujemy i odkrywamy, to co zostało nam przeznaczone. Miło było także natrafić na wzmiankę o NDE (doświadczeniu śmierci klinicznej),świadomych snach i porównaniu ich do projekcji astralnej, oraz gdzie zaciera nam się granica między OBE, a LD.

Jak wspomniałam wcześniej, w dziele mamy przedstawione przeżycia autora, które ukazane są w formie notatek w stylu pamiętnika/dziennika, po prostu spisu myśli. Tym bardziej, że jesteśmy zabrani przez pana Roberta do samych jego początków przygód z OOBE, pierwszych prób, frustracji z tym związanych, bo bądźmy szczerzy, myślę, że każdy z nas w pewnym etapie na drodze samorozwoju posiadał podobne rozterki. Oprócz tego w książce znajdziemy wiele informacji na temat projekcji, szczególnie z punktu widzenia szamanizmu (w tym rozdziały o bramach śnienia),poznamy również zagadnienie istot nieorganicznych, jak i dostaniemy kompendium doświadczenia autora z roślinami takimi jak Calei czy Ayahuascą.

Podsumowując, jeśli jesteś ciekawy tego, co świat projekcji astralnych ma do zaoferowania, uważam, że ta książka jest jak najbardziej dla Ciebie. Mnie osobiście wciągnęła od pierwszych stron i bardzo szybko się ją czytało, dodam też, że nie jest pisana ciężkim naukowym językiem, a prostym i przystępnym dla zwykłego człowieka.

Dziękuję za przeczytanie.

Podróż w nieznane...

Bardzo polecam książkę! Sposób opowieści mocno przypadł mi do gustu - połączenie doświadczeń ze świata materialnego, OOBE i przemyśleń autora. Robert dzieli się z nami dość osobistymi doświadczeniami, jego przeżycia czuje się na własnej skórze. Moim zdaniem może spokojnie stanąć w szranki z takimi kultowymi tytułami jak trylogia Roberta Monroe, z czym książka OOBE ścieżka mocy jest raczej dla ciut bardziej zaawansowanego odbiorcy w tym temacie (choć i osoba "zielona" zrozumie o co chodzi dzięki dość obszernemu wprowadzeniu). Intrygujący jest miks OOBE z szamanizmem, wnosi on świeże powietrze do świata projekcji astralnych. Nie będę zdradzał więcej szczegółów, dla każdego interesującego się rozwojem duchowym lub/i OOBE - pozycja obowiązkowa:)

Trenuję LD/OOBE od *nastu lat z dłuższymi i krótszymi przerwami i muszę przyznać, że pierwsze świadome sny miałem kilkanaście lat temu po przeczytaniu 3 książek Pana R.Monroe. Przeczytałem "Ścieżkę Serca" po raz drugi 6 czerwca 2023 (pierwszy raz przeczytałem na premierę w 2016). Dzisiaj 8.06.2023 miałem 2 świadome sny. Obudziłem się bez budzika o 4.15 i przez 30 minut się rozbudzałem i zasnąłem ponownie. Ahh jakie miałem sny (2 świadome i 1 nieświadomy). A jakie kolorowe i żywe! Do rzeczy! Świetna książka doświadczonego podróżnika astralnego Roberta Noble. Opisuje jego przygodę ze stanami LD/OOBE. Jedna z lepszych dostępnych na rynku książek o tematyce LD/OOBE. Przekaz jest bez cenzury ale napisany w sposób przystępny bez trudnego języka (jaki dla mnie występował w książkach R.Monroe). A ceremonia Ayahuaski to wisienka na torcie w tej książce. Tak więc jeśli chcesz mieć LD/OOBE z wysokim prawdopodobieństwem za kilka dni to PRZECZYTAJ tą książkę.

Piękna wzruszająca książka. Polecam!

Piękna wzruszająca książka. Polecam!

Czytając miałam wrażenie, że przeżywam to samo co autor. Stany mistyczne, odpowiedzi na trudne duchowe pytania i wiele przygód. To wszystko podane przez autora w sposób ciekawy, intrygujący a zarazem wciągający. Bomba

Książka odebrana przeze mnie jako zapis w formie pamiętnika (niekoniecznie chronologicznie) przez kogoś, kto usilnie stara się praktykować wychodzenie z ciała. Ostatecznie z pozytywnym rezultatem.
Do połowy dość mocno wciągająca, dalej z każdą stroną coraz bardziej nużąca. Czułam po prostu przesyt opisami wrażeń towarzyszących wychodzeniu z ciała.

Książka dla każdego poszukiwacza prawdy i drogi do siebie, kierującego się sercem. Mam wielką wdzięczność dla Roberta Noble za napisanie tej książki. Za podzielenie się swoimi przeżyciami , doświadczeniami ,wzlotami i upadkami. Dla mnie jest rodzajem drogowskazu i czymś co rezonuje ze mną, z moją ścieżką serca...❤

• Robert Noble
  • Rozwój duchowy