Ivar ratuje małego stegozaura

Okładka książki Ivar ratuje małego stegozaura Lisa Bjärbo, Emma Göthner
Okładka książki Ivar ratuje małego stegozaura
Lisa BjärboEmma Göthner Wydawnictwo: Czarna Owca Seria: Ivar literatura dziecięca
28 str. 28 min.
2020-09-16
28 min.
Iwona Jędrzejewska

Okładka książki Ivar buduje dom dla pteranodona Lisa Bjärbo, Emma Göthner
Ivar buduje do... Lisa Bjärbo, Emma G...
Okładka książki Ivar ratuje głodne triceratopsy Lisa Bjärbo, Emma Göthner
Ivar ratuje gł... Lisa Bjärbo, Emma G...
Okładka książki Ivar i zagubiony diplodok Lisa Bjärbo, Emma Göthner
Ivar i zagubio... Lisa Bjärbo, Emma G...

Okładka książki Tappi i awantura z olbrzymem Marta Kurczewska, Marcin Mortka
Tappi i awantu... Marta Kurczewska, M...
Okładka książki Snów kolorowych, placu budowy Sherri Duskey Rinker, Tom Lichtenheld
Snów kolorowyc... Sherri Duskey Rinke...
Okładka książki Szary domek Natalia Jabłońska, Katarzyna Szestak
Szary domek Natalia Jabłońska,&...
Okładka książki Miejsce na miotle Julia Donaldson, Axel Scheffler
Miejsce na miotle Julia Donaldson, Ax...

Historia chłopca, który przed snem przenosi się do świata dinozaurów i pomaga im rozwiązywać różne problemy. Fajna opowieść, wspierająca jednocześnie empatię i główkowanie, na końcu książki jest też notka z informacjami o danym gatunku dinozaura. Najlepsza dla 4-7 latków.

Książki bardzo się podobają moim dzieciom. Zarówno treść, jak i wygląd. Są pięknie wydane, z ilustracjami przyciągającymi wzrok, a na koniec każdej książki mamy taką notkę informacyjną o poszczególnych dinozaurach.
Książki idealne dla fanów tych gadów oraz dla tych, którzy dopiero zaczynają z nimi przygodę.
Polecam bardzo!

Polecam bardzo!

Ivar ratuje małego Stegozaura 😄🤗🦕 lubicie historie o dinozaurach? Jeśli tak, to pozycja dla Was idealna 😊
Zobaczcie sami 😍

Zobaczcie sami 😍

Lubicie dinozaury tak jak my je kochamy?
Jeśli tak, to zapraszamy na spotkanie z Ivarem!
„Ivar jest mistrzem świata, jeśli chodzi o dinozaury.
Swoją Krainę Dinozaurów odwiedził już chyba z tysiąc razy.
Kraina Dinozaurów to pudełko, w którym mieszkają dinozaury Ivara.
Ivar ma ich bardzo dużo i nazwy wszystkich zna na pamięć.
Wspaniała książka dla wszystkich fanów dinozaurów, a jest ich bardzo wielu!”
Ivar to chłopiec, który kocha dinozaury.
Posiada on swoją własną, prywatną Krainę Dinozaurów.
Wie o nich wszystko lub prawie wszystko.
Każdej nocy dzieje się coś niesamowitego.
Jego pudełko z dinozaurami ożywa.
Jego dinozaury są jak prawdziwe - żyją!
Ivar przenosi się do świata dinozaurów by przeżyć w nim przygodę.
W każdej książce poznajemy nowego dinozaura.
Ilustracje są przepiękne.
Twarda oprawa – to wielki plus.
Wydanie robi wrażenie.
Każda książka na końcu zawiera szczegółowe dane na temat dinozaura, o którym jest mowa.
Świetna nauka tak jak lubimy, czyli poprzez zabawę.
Polecamy serdecznie tę serię od Wydawnictwa Czarna Owieczka, uważamy, że jest to świetna propozycja książkowa zarówno dla dzieci jak i dorosłych.
Seria znalazła miejsce w Naszej biblioteczce i mamy nadzieję, że również odwiedzi Wasze domy.

Lubicie dinozaury tak jak my je kochamy?
Jeśli tak, to zapraszamy na spotkanie z Ivarem!
„Ivar jest mistrzem świata, jeśli chodzi o dinozaury.
Swoją Krainę Dinozaurów odwiedził już chyba z tysiąc razy.
Kraina Dinozaurów to pudełko, w którym mieszkają dinozaury Ivara.
Ivar ma ich bardzo dużo i nazwy wszystkich zna na pamięć.
Wspaniała książka dla wszystkich fanów...

Do samodzielnego czytania, w sumie dziecko mi przeczytało. Ale można też poczytać na oko 4-5-latkowi.Krótka historyjka. Zainspirowała nas do zabaw z dinozaurami iplanujemy zrobić taki świat dinozaurów jak ma Ivar.

⭐RECENZJE⭐

Kolejne piękne książeczki trafiły do mnie. @wydawnictwoczarnaowca przechodzi samo siebie 😁 Pouczające, dające do myślenia. Przede wszystkim uczące dziecko, że mimo inności nie znaczy, że jesteśmy straszni, czy źli. Że w potrzebie trzeba pomagać, mimo że kogoś nie znamy. A ilustracje - coś pięknego 😃 Naprawdę jest na czym oko zawiesić.
Książeczki opowiadają przeróżne przygody Ivara. Mimo krótkich historii, powieści wciągają i myślę, że każde dziecko zostanie "porwane" w ten świat fikcji literackiej 😉 Także ja Wam rodzice gorąco polecam te przepięknie ilustrowane lekturki! Wasze dzieci będą zachwycone 😃 I może to właśnie dzięki tym książeczkom Wasze pociechy pokochają czytanie! 😁
🦖🦕🦖🦕🦖🦕🦖🦕🦖🦕🦖🦕🦖🦕🦖🦕🦖🦕🦖
Za książeczki do recenzji dziękuję @wydawnictwoczarnaowca ❤️🖤🧡🤎💛💜💚💙
🦖🦕🦖🦕🦖🦕🦖🦕🦖🦕🦖🦕🦖🦕🦖🦕🦖🦕🦖

⭐RECENZJE⭐

Książeczki opowiadają...

"Ivar ratuje małego stegozaura" to pozycja, która spodoba się wszystkim małym miłośnikom dinozaurów. Nie tylko mogą utożsamić się z małym bohaterem to także przenieść się w świat dinozaurów i przeżyć niesamowitą przygodę. Czy można chcieć coś więcej?

więcej: https://sweeciak.pl/ksiazki-dla-dzieci/ivar-i-kraina-dinozaurow-lisa-bjardo-emma-gothner-recenzja/

"Tata myśli, że jego Kraina Dinozaurów to tylko zwykłe pudełko, w którym Ivar trzyma swoje dinozaury. Ale Ivar dobrze wie, że wszystkie jego dinozaury żyją naprawdę. I kiedy tata nie widzi, Ivar je odwiedza. Wystarczy tylko zrobić mały krok, postawić nogę w pudełku...
....i ląduje się w samym środku świata dinozaurów. Tutaj drzewa są bardzo wysokie, góry ogromne, a Ivar jest malutki jak mrówka. Ivar trochę się boi, ale jednocześnie lubi tam przebywać."
🦖
Seria książeczek o Ivarze i jego Krainie Dinozaurów to pięknie wydane, pięknie zilustrowane krótkie opowieści o przygodach Ivara, przygodach w jego własnej Krainie Dinozaurów. Bo właśnie, kiedy tata Ivara zasypia, on przenosi się do krainy ukrytej w niewielkim pudełku. Tam przeżywa wspaniałe przygody. Mały człowiek może wiele dowiedzieć się od Ivara o dinozaurach, ale nie tylko. Ivar ma bardzo dużo ciekawych pomysłów na zabawy, chętnie pomaga innym, znajduje interesujące rozwiązania problemów. Nie możemy zapominać, że jest też po prostu małym chłopcem, który najlepiej czuję się jednak w swoim własnym domku i zawsze chętnie tam wraca.
Uważam, że te cztery książeczki są bardzo wartościowe i zaciekawią niejednego małego człowieka. Są przeznaczone dla dzieci mniej więcej od 3 do 6 roku życia, jednak myślę, że młodsze dzieci też chętnie sięgną po takie książeczki, chociażby po to, aby pooglądać, a nawet posłuchać opowieści rodzica. Myślę, że każdy duży fan dinozaurów chętnie przeniesie się w czasie i przypomni sobie swoje dzieciństwo w towarzystwie książek o Ivarze 😉🦖
A o czym są poszczególne książeczki?
🦖"Ivar i zagubiony diplodok" to historia o tym, jak Ivar pomaga diplodokowi odnaleźć jego rodzinę. Gdyby nie pomóc małego chłopca biedny diplodok mógłby nigdy nie odnaleźć swojej rodziny, za którą bardzo tęsknił.
🦖"Ivar ratuje małego stegozaura" - Ivar jest zawsze chętny do pomocy. Nigdy nie odmawia, kiedy ktoś to potrzebuje. Dzielny, odważny mały chłopiec pomaga uwolnić małego stegozaura. Zastanawialiście się jak mógł czuć się ten mały, bezbronny dinozaur? Najważniejsze, że udało się to uwolnić.
🦖"Ivar zaprzyjaźnia się z tyranozaurem" Ivar udowadnia, że dinozaury nie są wcale takie straszne i można się nawet z nimi zaprzyjaźnić i świetnie spędzać z nimi czas. Kto z nas nie chciałby mieć takiego przyjaciela?
🦖"Ivar ratuje głodne triceratopsy" Triceratopsy nie mają pożywienia. Jednak sprytny i kreatywny Ivar wpada na wspaniały pomysł! Wie jak pomóc głodnym triceratopsom! Czy zdobędzie dla nich pożywienie?

Polecam. Książeczki są również świetnym pomysłem na prezent dla małego fana dinozaurów ;)

2029

W czasach mojej młodości, czyli jeszcze w ubiegłym wieku wybuchła moda na dinozaury. Wywołał ją stworzony na podstawie powieści Michaela Crichtona , film Stevena Spielberga „Park Jurajski”. Świat oszalał na punkcie wymarłych gadów a moda ta, jak widać nie minęła i młodzi wciąż je uwielbiają. Przykładem tego może być seria książeczek dla dzieci o Ivarze który ratuje młodego stegozaura,ratuje młode triceratopsy, zaprzyjaźnia się z tyranozaurem oraz spotyka zaginionego diplodoka.

O tych wydaniach możemy przeczytać, że:
Kraina Dinozaurów to pudełko, w którym mieszkają dinozaury Ivara.
Ivar jest mistrzem świata, jeśli chodzi o dinozaury. Ma ich bardzo dużo i nazwy wszystkich zna na pamięć. Oprócz tego Ivar wie coś, czego nie wie nikt inny. Wieczorem, kiedy tata Ivara zasypia, wszystkie dinozaury ożywają.

Pełne przygód czytadła wypełnione ciekawostkami o dinozaurach. Świetnie zilustrowane, nie tylko bawią ale i przekazują jakąś wiedzę, a nie zawsze jest to takie oczywiste. Ivar wraz ze swoimi dinozaurami sprawia że czytelnicy przenoszą się wprost w niebezpieczny ale i ciekawy świat. Potwierdzam – moi czytelnicy są zachwyceni. Dlatego polecam.

Gdy zapada zmrok, budzi się świat wyobraźni. Dinozaury już na nas czekają.

Ivar i dinozaury to magiczna seria od wydawnictwa Czarna Owca, która urzeka pięknymi ilustracjami, solidną porcją wiedzy i niesamowitymi przygodami. To świetna propozycja dla młodych odkrywców, a jak wiadomo, każde dziecko przechodzi przez okres fascynacji dinozaurami. Warto mieć wtedy pod ręką tę serię – będziemy mieć odpowiedź na wiele pytań naszych pociech.

Niezwykłe dziecko
Ivar to bardzo błyskotliwy chłopiec, który jest zafascynowany dinozaurami. Czeka aż zapadnie zmrok, a jego tata zaśnie. Wymyka się wtedy do magicznej krainy dinozaurów. Przeżywamy z nim kolejne przygody. Ivar zaprzyjaźnia się z groźnym tyranozaurem i okazuje się, że nie jest on aż tak przerażający. Ratuje głodne triceratopsy i wraca szybko do swojego pokoju, zanim tata się obudzi. Jest też mały stegozaur, który potrzebuje pomocy i zaginiony diplodok. Na szczęście dzielny Ivar jest w stanie rozwiązać każdy problem. Tata myśli, że to są tylko zabawki, ale Ivar doskonale wie, co się dzieje naprawdę – dinozaury ożywają i dzieje się prawdziwa magia. Pokój zmienia się w niesamowitą krainę dinozaurów.

Nauka i zabawa
Seria z Ivarem jest zabawna, mądra, a do tego zachwyca pięknymi i estetycznymi ilustracjami. Teksty są dość proste i zapisane wielkimi literami, więc można też je wykorzystać w procesie nauki czytania. Historie są pouczające, a na końcu każdej opowieści mamy podsumowanie na temat konkretnego gatunku dinozaurów. W ten sposób dziecko nie tylko wkracza w świat wyobraźni i przygód, ale również może się czegoś nauczyć. Warto też te książki czytać wspólnie – to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu, rozmowy o dinozaurach, fantazjach, a także wzbogacenie własnej wiedzy – ja już nie mogę się doczekać, gdy moja córka podrośnie i będziemy razem wędrować śladami rezolutnego Ivara. Polecam serdecznie tę serię od wydawnictwa Czarna Owca – to doskonała propozycja dla dzieci i dorosłych i mam nadzieję, że znajdzie miejsce na Waszych półkach.

Gdy zapada zmrok, budzi się świat wyobraźni. Dinozaury już na nas czekają.

• Dla dzieci
  • Dziecięce
  • Biblioteka
  • Współpraca
  • Serie
  • Przeczytane w 2018

Dodaj cytat z książki Ivar ratuje małego stegozaura