Ivar ratuje głodne triceratopsy

Okładka książki Ivar ratuje głodne triceratopsy
Lisa Bjärbo Wydawnictwo: Czarna Owieczka literatura dziecięca
28 str. 28 min.
literatura dziecięca
Czarna Owieczka
2016-01-01
2016-01-01
28 min.

Kolejna część z serii o Ivarze. Tym razem poznajemy triceratopsa. Krótka historia , sporo obrazków w sam raz na jednorazowe czytanie do poduszki

Jako dziecko pamiętam fascynację moich kolegów dinozaurami. Niektórzy zbierali figurki, inni czytali gazety i komiksy, jeszcze inni po prostu udawali, że są dinozaurami, ale byli też tacy, którzy robili to wszystko niemal jednocześnie i to z ogromnym zaangażowaniem. Sama jakoś szczególnie nie pałałam miłością do tych prehistorycznych zwierząt, ale to tylko potwierdza fakt, że istnieje coś takiego jak różnorodność zainteresowań. Minęło sporo lat od czasów mojego dzieciństwa, a dinozaury nadal są w centrum zainteresowań młodego pokolenia. Uwielbiają je nie tylko chłopcy, ale i sporo dziewcząt.

"Ivar ratuje głodne triceratopsy" to niezbyt obszerna książeczka napisana przez Lisę Bjärbo i zilustrowana przez Emmę Gothner. Publikacja posiada twardą oprawę i moim zdaniem jest idealna dla maluchów w wieku od trzech do ok. sześciu lat. W różnych miejscach podawana jest odmienna kategoria wiekowa, ale ze względu na to, że kartki nie są sztywne, nie zalecałabym dawać tej książki do rąk młodszym "czytelnikom". Kolorowe obrazki z pewnością przyciągają uwagę i zachęcają do lektury. Co jeszcze ważniejsze, inspirują do aranżowania otoczenia, w którym występowały dinozaury (walizka, z której zrobione jest miejsce życia tych niezwykle interesujących gatunków). Taka forma z pewnością pobudza kreatywność. Jest jednak szczegół, na który od razu zwróciłam uwagę (i to nie tylko ja) - chodzi o ilustrację przedstawiającą pokój dorosłych, gdzie znajduje się prawdopodobnie lampka z winem - uważam, że niekoniecznie jest to element, który powinien występować na obrazkach w książkach dla dzieci.

Młodych odbiorców z pewnością zachwyci przygoda Ivara przenoszącego się do świata dinozaurów. Autorka zwraca uwagę na otoczenie oraz na emocje, jakie towarzyszą chłopcu. Czytając, dowiadujemy się m.in. o wyglądzie i diecie triceratopsów. Napotkana Telma (bohaterka z okładki) mówi Ivarowi o swoim zmartwieniu, a ten wymyśla błyskotliwy plan jak pomóc dinozaurom.

Książka o przygodach Ivara pokazuje, jaką niesamowitą moc ma wyobraźnia. To właśnie ona sprawia, że chłopiec doświadcza nadzwyczajnych rzeczy, a jego otwarty umysł podsuwa nieszablonowe rozwiązania. Mali miłośnicy dinozaurów będą z pewnością zachwyceni, gdyż ta książka pokazuje jak dzięki wyobraźni można się cofnąć w czasie i poznać gatunki, które od dawna już nie istnieją.

A Wy wiecie, dlaczego dzieci uwielbiają dinozaury?

Ivar ratuje głodne Triceratopsy🦕😍
To już czwarta książka z serii opowiadań o dinozaurach, tym razem pojawiają się Triceratopsy. Ivar zdobywa im jedzenie, a dzięki temu zaprzyjaźniają się😘

Ivar ratuje głodne Triceratopsy🦕😍

⭐RECENZJE⭐

Kolejne piękne książeczki trafiły do mnie. @wydawnictwoczarnaowca przechodzi samo siebie 😁 Pouczające, dające do myślenia. Przede wszystkim uczące dziecko, że mimo inności nie znaczy, że jesteśmy straszni, czy źli. Że w potrzebie trzeba pomagać, mimo że kogoś nie znamy. A ilustracje - coś pięknego 😃 Naprawdę jest na czym oko zawiesić.
Książeczki opowiadają przeróżne przygody Ivara. Mimo krótkich historii, powieści wciągają i myślę, że każde dziecko zostanie "porwane" w ten świat fikcji literackiej 😉 Także ja Wam rodzice gorąco polecam te przepięknie ilustrowane lekturki! Wasze dzieci będą zachwycone 😃 I może to właśnie dzięki tym książeczkom Wasze pociechy pokochają czytanie! 😁
🦖🦕🦖🦕🦖🦕🦖🦕🦖🦕🦖🦕🦖🦕🦖🦕🦖🦕🦖
Za książeczki do recenzji dziękuję @wydawnictwoczarnaowca ❤️🖤🧡🤎💛💜💚💙
🦖🦕🦖🦕🦖🦕🦖🦕🦖🦕🦖🦕🦖🦕🦖🦕🦖🦕🦖

⭐RECENZJE⭐

Książeczki opowiadają...

"Ivar ratuje głodne triceratopsy" to pozycja, która spodoba się wszystkim małym miłośnikom dinozaurów. Nie tylko mogą utożsamić się z małym bohaterem to także przenieść się w świat dinozaurów i przeżyć niesamowitą przygodę. Czy można chcieć coś więcej?

więcej: https://sweeciak.pl/ksiazki-dla-dzieci/ivar-i-kraina-dinozaurow-lisa-bjardo-emma-gothner-recenzja/

"Tata myśli, że jego Kraina Dinozaurów to tylko zwykłe pudełko, w którym Ivar trzyma swoje dinozaury. Ale Ivar dobrze wie, że wszystkie jego dinozaury żyją naprawdę. I kiedy tata nie widzi, Ivar je odwiedza. Wystarczy tylko zrobić mały krok, postawić nogę w pudełku...
....i ląduje się w samym środku świata dinozaurów. Tutaj drzewa są bardzo wysokie, góry ogromne, a Ivar jest malutki jak mrówka. Ivar trochę się boi, ale jednocześnie lubi tam przebywać."
🦖
Seria książeczek o Ivarze i jego Krainie Dinozaurów to pięknie wydane, pięknie zilustrowane krótkie opowieści o przygodach Ivara, przygodach w jego własnej Krainie Dinozaurów. Bo właśnie, kiedy tata Ivara zasypia, on przenosi się do krainy ukrytej w niewielkim pudełku. Tam przeżywa wspaniałe przygody. Mały człowiek może wiele dowiedzieć się od Ivara o dinozaurach, ale nie tylko. Ivar ma bardzo dużo ciekawych pomysłów na zabawy, chętnie pomaga innym, znajduje interesujące rozwiązania problemów. Nie możemy zapominać, że jest też po prostu małym chłopcem, który najlepiej czuję się jednak w swoim własnym domku i zawsze chętnie tam wraca.
Uważam, że te cztery książeczki są bardzo wartościowe i zaciekawią niejednego małego człowieka. Są przeznaczone dla dzieci mniej więcej od 3 do 6 roku życia, jednak myślę, że młodsze dzieci też chętnie sięgną po takie książeczki, chociażby po to, aby pooglądać, a nawet posłuchać opowieści rodzica. Myślę, że każdy duży fan dinozaurów chętnie przeniesie się w czasie i przypomni sobie swoje dzieciństwo w towarzystwie książek o Ivarze 😉🦖
A o czym są poszczególne książeczki?
🦖"Ivar i zagubiony diplodok" to historia o tym, jak Ivar pomaga diplodokowi odnaleźć jego rodzinę. Gdyby nie pomóc małego chłopca biedny diplodok mógłby nigdy nie odnaleźć swojej rodziny, za którą bardzo tęsknił.
🦖"Ivar ratuje małego stegozaura" - Ivar jest zawsze chętny do pomocy. Nigdy nie odmawia, kiedy ktoś to potrzebuje. Dzielny, odważny mały chłopiec pomaga uwolnić małego stegozaura. Zastanawialiście się jak mógł czuć się ten mały, bezbronny dinozaur? Najważniejsze, że udało się to uwolnić.
🦖"Ivar zaprzyjaźnia się z tyranozaurem" Ivar udowadnia, że dinozaury nie są wcale takie straszne i można się nawet z nimi zaprzyjaźnić i świetnie spędzać z nimi czas. Kto z nas nie chciałby mieć takiego przyjaciela?
🦖"Ivar ratuje głodne triceratopsy" Triceratopsy nie mają pożywienia. Jednak sprytny i kreatywny Ivar wpada na wspaniały pomysł! Wie jak pomóc głodnym triceratopsom! Czy zdobędzie dla nich pożywienie?

Polecam. Książeczki są również świetnym pomysłem na prezent dla małego fana dinozaurów ;)

1945

W czasach mojej młodości, czyli jeszcze w ubiegłym wieku wybuchła moda na dinozaury. Wywołał ją stworzony na podstawie powieści Michaela Crichtona , film Stevena Spielberga „Park Jurajski”. Świat oszalał na punkcie wymarłych gadów a moda ta, jak widać nie minęła i młodzi wciąż je uwielbiają. Przykładem tego może być seria książeczek dla dzieci o Ivarze który ratuje młodego stegozaura,ratuje młode triceratopsy, zaprzyjaźnia się z tyranozaurem oraz spotyka zaginionego diplodoka.

O tych wydaniach możemy przeczytać, że:
Kraina Dinozaurów to pudełko, w którym mieszkają dinozaury Ivara.
Ivar jest mistrzem świata, jeśli chodzi o dinozaury. Ma ich bardzo dużo i nazwy wszystkich zna na pamięć. Oprócz tego Ivar wie coś, czego nie wie nikt inny. Wieczorem, kiedy tata Ivara zasypia, wszystkie dinozaury ożywają.

Pełne przygód czytadła wypełnione ciekawostkami o dinozaurach. Świetnie zilustrowane, nie tylko bawią ale i przekazują jakąś wiedzę, a nie zawsze jest to takie oczywiste. Ivar wraz ze swoimi dinozaurami sprawia że czytelnicy przenoszą się wprost w niebezpieczny ale i ciekawy świat. Potwierdzam – moi czytelnicy są zachwyceni. Dlatego polecam.

Gdy zapada zmrok, budzi się świat wyobraźni. Dinozaury już na nas czekają.

Ivar i dinozaury to magiczna seria od wydawnictwa Czarna Owca, która urzeka pięknymi ilustracjami, solidną porcją wiedzy i niesamowitymi przygodami. To świetna propozycja dla młodych odkrywców, a jak wiadomo, każde dziecko przechodzi przez okres fascynacji dinozaurami. Warto mieć wtedy pod ręką tę serię – będziemy mieć odpowiedź na wiele pytań naszych pociech.

Niezwykłe dziecko
Ivar to bardzo błyskotliwy chłopiec, który jest zafascynowany dinozaurami. Czeka aż zapadnie zmrok, a jego tata zaśnie. Wymyka się wtedy do magicznej krainy dinozaurów. Przeżywamy z nim kolejne przygody. Ivar zaprzyjaźnia się z groźnym tyranozaurem i okazuje się, że nie jest on aż tak przerażający. Ratuje głodne triceratopsy i wraca szybko do swojego pokoju, zanim tata się obudzi. Jest też mały stegozaur, który potrzebuje pomocy i zaginiony diplodok. Na szczęście dzielny Ivar jest w stanie rozwiązać każdy problem. Tata myśli, że to są tylko zabawki, ale Ivar doskonale wie, co się dzieje naprawdę – dinozaury ożywają i dzieje się prawdziwa magia. Pokój zmienia się w niesamowitą krainę dinozaurów.

Nauka i zabawa
Seria z Ivarem jest zabawna, mądra, a do tego zachwyca pięknymi i estetycznymi ilustracjami. Teksty są dość proste i zapisane wielkimi literami, więc można też je wykorzystać w procesie nauki czytania. Historie są pouczające, a na końcu każdej opowieści mamy podsumowanie na temat konkretnego gatunku dinozaurów. W ten sposób dziecko nie tylko wkracza w świat wyobraźni i przygód, ale również może się czegoś nauczyć. Warto też te książki czytać wspólnie – to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu, rozmowy o dinozaurach, fantazjach, a także wzbogacenie własnej wiedzy – ja już nie mogę się doczekać, gdy moja córka podrośnie i będziemy razem wędrować śladami rezolutnego Ivara. Polecam serdecznie tę serię od wydawnictwa Czarna Owca – to doskonała propozycja dla dzieci i dorosłych i mam nadzieję, że znajdzie miejsce na Waszych półkach.

Gdy zapada zmrok, budzi się świat wyobraźni. Dinozaury już na nas czekają.

Ivar to chłopczyk kochający dinozaury.
Posiada swoją Krainę Dinozaurów. Wie o nich wszystko. Pewnej nocy nie może uwierzyć w to co się dzieje. Jego pudełko z dinozaurami żyje. Jego dinozaury żyją!
Ivar przenosi się do ich świata by przeżyć z nimi przygodę.
W każdej książce Poznajemy innego dinozaura.
Piekne ilustracje, twarda oprawa to ogromne plusy tych książek. Piękne wydanie.
Każda książka zawiera na końcu szczegółowe informacje na temat dinozaura o którym jest mowa w danej części. Nauka poprzez zabawę.
Fani dino będą usatysfakcjonowani.

👶Testerką była moja pomocnica👶.
Test okładki zaliczony 👍🏼
Test stron (setne ich maltretowanie) nie podarły się 👍🏼
Test zainteresowania 👍🏼
Test ciekawości 👍🏼
Test ponownego czytania 👍🏼
Test pytanie-znajdź 👍🏼

Ivar to chłopczyk kochający dinozaury.
Ivar przenosi się do ich świata by przeżyć z nimi przygodę.
W każdej książce Poznajemy innego dinozaura.
Piekne ilustracje, twarda oprawa to ogromne plusy tych książek. Piękne...

Świetna seria książek dla dzieci. Piękne wydanie, ciekawa treść, można czytać codziennie.

Kilkuletni Ivar w każdej książeczce zabiera nas w niezwykłą podróż do krainy dinozaurów. Wieczorem, gdy tata Ivara zasypia, chłopiec z magiczny sposób przenosi się do świata swoich ulubionych dinozaurów. I każda taka wyprawa to nowa przygoda i nowe dinozaury. Każda książeczka to inna historia.

W kolejnej książeczce „Ivar ratuje głodne triceratopsy” dowiemy się, jaki sprytny pomysł miał chłopiec, aby zdobyć pokarm dla głodnych triceratopsów.

Ogromnym plusem książeczek jest ciekawa grafika, która przykuwa wzrok dzieci na dłużej. Moje przedszkolaki z dużym zainteresowaniem śledziły kolejne przygody Ivara. Fajnym elementem jest ostatnia strona w każdej książeczce z najważniejszymi informacjami o gatunku dinozaura, który był głównym bohaterem danej książeczki.

Szczerze polecam całą serię.

Dodaj cytat z książki Ivar ratuje głodne triceratopsy