Lemingi. Młodzi, wykształceni i z wielkich ośrodków

Jerzy A. Krakowski Wydawnictwo: Fronda literatura piękna
Fronda
Lemingi młodzi wykształceni z wielkich ośrodków
literatura piękna
2014-12-11
Lemingi młodzi wykształceni z wielkich ośrodków

Szalenie życiowe.

Polecam, bardzo trafne spostrzeżenia - aż nie wiadomo czy śmiać się, czy płakać...

Zabawna lektura, choć prcując w korpo coraz wyraźniesze jest takie "nowe" podejście do życia niektórych ludzi. Zmiana znacenia słów, pojęć, oczyajów, przez z pozoru niewinne, łagodne nazwy...
"wigilia świecka, humanistyczna i neutralna światopoglądowo, czyli pozbawiona elementów katolickich." "osoby waginopozytywne"
" związki tożsame...

Zapowiadało się nieźle, a "wyszło jak zwykle". Mając poglądy z prawej strony sceny politycznej (tak, też jestem "z Podkarpacia", mimo że z lubuskiego) szybko nabiera się sympatii do tej książki, gdy zacznie się ją czytać. Treścią książki jest bowiem bezlitosne kopanie leżących i taplających się w kałuży poprawności politycznej "lewaków i im podobnych". Problem polega...

Wahałem się pomiędzy opinią "słaba" a "może być". Przeczytałem ją jednak całą dlatego wybrałem "może być". Ta książka to taka chyba próba stand'upowego wyśmiania tzw. lemingów. Skończyło się jednak na powtarzaniu w kółko gagu o "kiełkach sushi", swoją drogą całkiem zabawnego, jak też "podkarpackim biciu osobożony kablem od żelazka, stroną po której jest żelazko".

Szkoda,...

na początku bardzo mnie rozśmieszyła, ale im dalej w las tym było gorzej... ostatecznie po przeczytaniu zostałam z poczuciem przerażenia, że choć książka jest parodią i karykaturą, to jednak istnieje w naszym kraju powiększająca się grupa osób, które naprawdę tak myślą i tak funkcjonują, w tak bezdennie głupi i pseudointelektualny sposób postrzegając rzeczywistość - a to...

Nie jest to typ książek, które na ogół czytam, ale dostało się na urodziny, to i przynajmniej przejrzałam. Ciężko mi też ten twór oceniać. W jakich kryteriach ocenia się karykaturę? Po humorze? Cóż, ten jest nie za wysokich lotów, choć niektóre teksty całkiem trafne. Po fabule? Nie za wiele jej tutaj. Po stylu? Styl w porządku, czytelny, choć popisów oratorskich nie ma co...

Jest pewna ironia w tym, że największym minusem książki z założenia wyśmiewającej stereotypy poprawności politycznej masowo odmóżdżonych – jest właśnie brnięcie w przesądy lansowane przez przeciwstawne opcje.
Tak jakby przeciwwagą dla skrajności miała być druga skrajność, zamiast normalności.
Dlatego początkowo mnie to śmieszyło, potem zaczęło drażnić.
Niestety żyję w kraju...

Kiedy idę do korpo, to w jednej ręce trzymam zawsze iPhone'a, żeby ludzie jednak widzieli, kto idzie, bo umówmy się, Szajsungi i inne smartfony bez jabłka to siara. W drugiej ręce zawsze trzymam kubek ze Starbunia, a co, niech widzą, że mam.

początek - nic zachwycającego, potem wpadasz w paranoję i się czyta :) mam mieszane odczucia po przeczytaniu.

Dyskusje

• 2018
  • Chcę w prezencie
  • E-booki
  • 2017
  • 2015

Jerzy A. Krakowski Lemingi. Młodzi, wykształceni i z wielkich ośrodków Zobacz więcej