Pajęczyna Charlotty

1998-02-06
Data 1. wydania:
2001-10-01
Maria Jaszczurowska
E.B. White literatura dziecięca klasyka przyjaźń farma zwierzęta

Okładka książki Łabędzie nutki Fred Marcellino, E.B. White
Ocena 8,2
Łabędzie nutki Fred Marcellino, E....

więcej Więcej

Pajęczyna Szarloty to niepopularny w Polsce tytuł. A to wielka szkoda. To ciepła opowieść o losie pewnej świni, która zaprzyjaźnia się z pająkiem. Takie trochę Dzieci z Bullerbyn tylko, że zamiast dzieci gadają zwierzęta. To książka o sile przyjaźni, lojalności i rodzinie upleciona z delikatnej pajęczyny słów. Jest idealnie wyważona pomiędzy baśniową opowieścią, bajką z...

Książka jest cudowna. Urocza i wciągająca do ostatniego słowa. Ciekawa zarowno dla dzieci,jak i dorosłych. Bardzo polecam :)

Przecudowna książka, pełna uczuć i dobroci, wzruszająca. Polecam również ekranizację

Ta książka jest bardzo ciekawa. Jak sie ja zacznie czytać to nie można przestać. Polecam tę książkę każdemu.

Piękna opowieść dla dzieci poruszająca wątki życia, śmierci i przyjaźni.
Autor nie koloruje życia. Najsłabsza świnka w miocie nie ma szans na przeżycie, jednak lituje się nad nią mała dziewczyna. Nadaje jej imię Wiluś i podejmuje troskliwą opiekę. Pod jej opieką świnka rośnie i jest szczęśliwa. Wilusiowi brakuje jednak jej przyjaciół. Niespodziewanie odnajduje jednak ją w...

Na półkach: , , , , ,

Ciepła, zabawna, urocza i wzruszająca opowieść.

Na półkach: , , , ,

Mimo, że to książka typowo dla dzieci a pająków w zasadzie nie lubię, historia Charlotty i Wilusia bardzo mnie ujęła. Sympatyczna lektura, chwyta za serducho :)

Wspaniałe opowiadanie o przyjaźni. Prosta i piękna historia nie tylko dla dzieci.

Na półkach: , , , ,

Bardzo pouczająca opowieść o śwince Wilusiu i jego przyjaciółce Charlotcie. Na końcu bardzo smutna, ale z pozytywnym przesłaniem.

"Pajęczyna Charlotty" to zachwycająca książka o niezwykłej przyjażni pomiędzy prosiaczkiem Wilusiem i tytułową pajęczycą.
Wiluś to najsłabszy prosiaczek w miocie, dzięki Frani, udaje się go uratować przed marnym końcem. Ale to nie jedyne kłopoty Wilusia. Nie zdradzjąc zbytnio fabuły dodam tylko, że w ocaleniu Wilusia pomogą pajęczyny.
Wspaniała książka dla dzieci,...

• 100 książek BBC
  • 100 tytułów BBC