Pajęczyna Charlotty

Charlotte's Web
literatura dziecięca
Ryszarda Jaworska
E.B. White literatura dziecięca klasyka przyjaźń farma zwierzęta

Piękna opowieść dla dzieci poruszająca wątki życia, śmierci i przyjaźni.
Autor nie koloruje życia. Najsłabsza świnka w miocie nie ma szans na przeżycie, jednak lituje się nad nią mała dziewczyna. Nadaje jej imię Wiluś i podejmuje troskliwą opiekę. Pod jej opieką świnka rośnie i jest szczęśliwa. Wilusiowi brakuje jednak jej przyjaciół. Niespodziewanie odnajduje jednak ją w...

Na półkach: , , , , ,

Ciepła, zabawna, urocza i wzruszająca opowieść.

Na półkach: , , , ,

Mimo, że to książka typowo dla dzieci a pająków w zasadzie nie lubię, historia Charlotty i Wilusia bardzo mnie ujęła. Sympatyczna lektura, chwyta za serducho :)

Wspaniałe opowiadanie o przyjaźni. Prosta i piękna historia nie tylko dla dzieci.

Bardzo pouczająca opowieść o śwince Wilusiu i jego przyjaciółce Charlotcie. Na końcu bardzo smutna, ale z pozytywnym przesłaniem.

"Pajęczyna Charlotty" to zachwycająca książka o niezwykłej przyjażni pomiędzy prosiaczkiem Wilusiem i tytułową pajęczycą.
Wiluś to najsłabszy prosiaczek w miocie, dzięki Frani, udaje się go uratować przed marnym końcem. Ale to nie jedyne kłopoty Wilusia. Nie zdradzjąc zbytnio fabuły dodam tylko, że w ocaleniu Wilusia pomogą pajęczyny.
Wspaniała książka dla dzieci,...

"Pajęczyna Charlotty" jest przeuroczą opowiastką dla każdego. To historia pięknej przyjaźni zdolnej do największych poświęceń. Z pewnością będę ją czytać swoim dzieciom w przyszłości.

"Pajęczyna Charlotty" nie jest u nas bardzo popularna jako dziecięca lektura, ale obijałam się o ten tytuł w wielu miejscach i w końcu postanowiłam przeczytać. I odetchnęłam z ulgą. Bo w przeciwieństwie do "O czym szumią wierzby", jest to zdecydowanie książka odpowiednia dla dzieci. O przyjaźni i poświęceniu. Bardzo przyjemna lektura. Polecam.

Przeurocza, ale i piękna. Niby dla dzieci, ale i nam dorosłym pokazuję, że trzeba czasem się zatrzymać i popatrzeć. Nawet na pająka snującego sieć w stodole.

"Pajęczyna Charlotty" to kolejna książka z tegorocznego wyzwania. Dlaczego akurat ta? Ponieważ zapadła mi w pamięć od dzieciństwa i tak została. Może się robię zbyt sentymentalna? Nie wiem... ale chciałam sobie przypomnieć czemu akurat Charlotta.

"Pajęczyna Charlotty" to opowieść o pewnym prosiaczku, który dostał szanse. Jako najsłabszy z miotu, z góry skazany na śmierć....

Dyskusje

• 100 książek BBC