Pajęczyna Charlotty

Okładka książki Pajęczyna Charlotty E.B. White
Okładka książki Pajęczyna Charlotty
E.B. White Wydawnictwo: Polityka Seria: Cała Polska Czyta Dzieciom literatura dziecięca
literatura dziecięca
Cała Polska Czyta Dzieciom
Charlotte's Web
Polityka
2017-05-10
2017-05-10
Maria Jaszczurowska
dzieciństwo przyjaźń zwierzęta farma

Książka podobała mi się. Merytorycznie jest poprawna i zawiera dużo pozytywnych emocji. Na jej podstawie powstał film.

Świetna opowieść, nie tylko dla dzieci. W Polsce mało znana, trafiłem na nią przypadkiem, dzięki filmowi Leo, w którym ona się pojawia.
Bardzo wciaga, do przeczytania jednym tchem :)

Bardzo wciaga, do przeczytania jednym tchem :)

Pajęczyna Charlotty jest to ciekawa opowieść o zwykłej świni i zwykłym pająku. Powieść zaczyna się tym, że świnia ma być ubita. Na to nie zgadza się fern, bohaterka która wraz z charlottą, pajęcycą chce uratować życie wilburowi. Czy im się uda. Przeczytajcie a się dowiecie. Polecam tą powieść szczególnie wszystkim fanom twórczości Elwyna Brooks whita oraz wszystkim dzieciom.

7.5/10

7.5/10

Bardzo ładnie opowiedziana książka dla dzieci. Możemy sie z niej dowiedzieć o sile przyjaźni i o tym jak dużo może ona zdziałać.

Pajęczyna Szarloty to niepopularny w Polsce tytuł. A to wielka szkoda. To ciepła opowieść o losie pewnej świni, która zaprzyjaźnia się z pająkiem. Takie trochę Dzieci z Bullerbyn tylko, że zamiast dzieci gadają zwierzęta. To książka o sile przyjaźni, lojalności i rodzinie upleciona z delikatnej pajęczyny słów. Jest idealnie wyważona pomiędzy baśniową opowieścią, bajką z morałem i komedią. Polecam bardzo ten tytuł, bo nasze serca skradł okrutnie mocno. Czytajcie!

Książka jest cudowna. Urocza i wciągająca do ostatniego słowa. Ciekawa zarowno dla dzieci,jak i dorosłych. Bardzo polecam :)

Przecudowna książka, pełna uczuć i dobroci, wzruszająca. Polecam również ekranizację

Ta książka jest bardzo ciekawa. Jak sie ja zacznie czytać to nie można przestać. Polecam tę książkę każdemu.

Piękna opowieść dla dzieci poruszająca wątki życia, śmierci i przyjaźni.
Autor nie koloruje życia. Najsłabsza świnka w miocie nie ma szans na przeżycie, jednak lituje się nad nią mała dziewczyna. Nadaje jej imię Wiluś i podejmuje troskliwą opiekę. Pod jej opieką świnka rośnie i jest szczęśliwa. Wilusiowi brakuje jednak jej przyjaciół. Niespodziewanie odnajduje jednak ją w stodole, w której mieszka. Jego przyjaciółką staje się pająk o imieniu Charlotta. Dzięki niej Wiluś jest szczęśliwy. Nowym zagrożeniem dla Wilusia staje się los jaki przypada każdej śwince, czyli przeznaczenie na obiad Świąteczny. Charlotta wymyśla sprytny plan uratowania przyjaciela. Tka napisy na swojej pajęczynie podkreślające wyjątkowość świnki. Ludzie uznają to za cud. Plan się powodzi i świnka staje się atrakcją z długim i szczęśliwym życiem.
Zwierzęta w książce cechują się wyjątkową inteligencją i wrażliwością, dużo większą niż ludzie. Autor nie stara się uniknąć wątków przemijania i śmierci. Uczy dzięki temu dzieci prawdy o życiu.
Opowieść jest napisana prostym językiem dla dzieci. Warto sięgać po takie tytuły dla najmłodszych. Uczą one dzieci wartości prawdziwej przyjaźni.

Piękna opowieść dla dzieci poruszająca wątki życia, śmierci i przyjaźni.

• 100 książek BBC
  • 100 tytułów BBC