Nieobecna

literatura polska
Czwarta Strona
literatura piękna
literatura polska

Książka, od której nie mogłam się oderwać. Przeczytałam jednym tchem. Akcja dzieje się szybko, zaskakuje.
Podchodziłam do tej historii z rezerwą i zastanawiałam się z czego wynikają te wysokie oceny. Z pozoru banalna historia. Ale wyszła z tego naprawdę ciekawa książka. Polecam serdecznie.

-/+

+ zagmatwana sytuacja wzbudza w nas niepokój.

+ świetnie wykrowani bohaterowie

+ doskonale poprowadzona fabuła, która sprawia, że śledząc kroki naszej postaci, czujemy się tak, jakbyśmy tam byli

+wspaniały pomysł na historię, nutka dramatyzmu, która sprawiła, że od książki nie można było się ooderwać

Opinia:
🌟

Jedno pytanie towarzyszyło mi przez cała...

Mam szczerą nadzieję, że to tylko wyobraźnia autorki i tak naprawdę nie istnieją kobiety, które kupują dywan do domu "pod kolor tęczówek" swojego fagasa. Nie istnieją, prawda?

Bardzo dobra historia, bardzo wciągająca i przerażająca, polecam!

Już dawno nie czytałam książki, która by mnie tak bardzo wciągnęła. Z pozoru niewinna przebieranka bliźniaczek powoduje lawinę nieprzewidzianych zdarzeń. Czyta się rewelacyjnie. Jednak koniec mimo iż zaskakujący wydaje mi się przekombinowany.

Bardzo dobra książka, do końca nie wiadomo kto jest mordercą, polecam.

"Nieobecna" jest połączeniem literatury obyczajowej z kryminałem. Przyciąga pomysłem, rozczarowuje wykonaniem. Początkowo imponuje ekspresją i intryguje, ale emocje szybko gasną przez styl i język.
Głównym powodem jest słaba narracja i jej błędy. Bo pierwszoosobowa narracja wcale nie jest taka łatwa. I nawet nie mam na myśli oczywistości, że perspektywa pierwszej osoby MUSI...

Rewelacja! To moje drugie spotkanie z tą autorką i ponownie bardzo udane. Świetny pomysł z zamianą tożsamości bliźniaczek, wszystko przemyślane, stopniowe odkrywanie i budowanie napięcia. Kilka godzin z życia wyjęte, wciągnęłam się całkowicie :) Muszę przyznać, że nie spodziewałam się czegoś takiego po polskiej autorce a tu proszę, czytając miałam wrażenie jakbym czytała...

Książka trzyma w napięciu, nie można się oderwać.

Polecam. Dużo emocji, trzyma w napięciu.
Mamy tutaj doczynienia z wątkiem dwóch bliźniaczek.
Jedna z nich ginie w tajemniczych okolicznościach, natomiast ta druga musi zająć jej miejsce i nie tylko.. Przed nią bardzo trudne zadanie. Dlaczego? Czy prawda wyjdzie na jaw?

• 2018
  • 2019