Druga szansa

Okładka książki Druga szansa Karen Kingsbury
Okładka książki Druga szansa
Karen Kingsbury Wydawnictwo: Edycja Świętego Pawła Cykl: Anielski Patrol (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Anielski Patrol (tom 1)
Angels walking
Edycja Świętego Pawła
2016-05-04
2016-05-04
Agnieszka Szponar
powieści obyczajowe romans romans chrześcijański beletrystyka chrześcijańska powieść chrześcijańska

Aniołowie otrzymują misję, która ma polegać na uratowaniu ludzi, będących na skraju życiowej przepaści.
Anioł Beck i anielica Ember interweniują w sprawie bejsbolisty Tylera, oraz jego pierwszej miłości- Samanthy. Misja jest trudna i wymagająca.
Połączy wiele osób, niektórych nawróci, a przede wszystkim uratuje wiele ludzkich serc.

Książka jest niesamowita. Podnosi na duchu, wzrusza i daje nadzieję.
Myślę, że osoby wierzące najbardziej ją docenią.
Historie w niej ukazane łączą się ze sobą, bohaterowie w trudnych momentach zwracają się do Boga o pomoc, lub podpowiedź. Modlą się, wierzą i kierują się cytatami z Pisma Świętego.
Opowieść jest bardzo wartościowa, z mocnym przesłaniem. Sprawia, że czytelnik zaczyna doszukiwać się działań Boga w swoim życiu. To było ciekawe doświadczenie.
Poruszyła mnie i chętnie sięgnę po kolejne części.

Książka jest niesamowita. Podnosi na...

Bardzo lekka i przyjemna lektura, jednakże z głębokim przesłaniem, że każdy zasługuje na drugą szanse i przebaczenie. Wiara może działać cuda i dokładnie to pokazuje nam historia bejsbolisty Tylera Amesa.

Bardzo fajna książka. Błyskawicznie się ją czyta i lekko.

Bardzo fajna książka. Błyskawicznie się ją czyta i lekko.

Można powiedzieć, że przewidywalna – ale czego się spodziewać po powieści, która z założenia ma nas podnieść na duchu. Nie jest to thriller, który ma nami wstrząsnąć, ani kryminał z zaskakującą intrygą. To książka pokrzepiająca i dodająca odwagi i ma się dobrze skończyć.

Można też powiedzieć, że taka „amerykanska” – no a jaka ma być, skoro powstała w USA i ludzie tam jednak trochę inaczej żyją niż w Europie (nie mówiąc już o naszym pięknym kraju).

Po sadze o Baxterach (zresztą nie wydanej w całości po Polsku, szkoda) długo nie sięgałem po książki autorki.
Druga szansa mnie nie zawiodła, chociaż początek nie zapowiadał się specjalnie i był trochę przynudnawy
Najważniejsze w książce jest przesłanie – że Bóg nas kocha i się nami opiekuje. Za to najbardziej cenię powieści Kingsbury – że ma odwagę o tym mówić.
Druga szansa to lektura przyjemna i mądra, skłania do refleksji, wzrusza i nie jest żadnym romansidłem. Godna polecenia

Wspaniała, wzruszająca, dająca do myślenia....jak zwykle cudowna.

Wspaniała, wzruszająca, dająca do myślenia....jak zwykle cudowna.

Ja już chyba niestety wyrosłam z książek Karen Kingsbury.Kiedyś bardzo je lubiłam a przez tą ledwo przebrnęłam. Do bólu przewidywalna, do bólu optymistyczna i do bólu amerykańska. Mam tez druga część ale nie wiem czy się za nią zabiorę...

Nowa seria "Anielski Patrol" może byc całkiem niezła. Pomysł na fabułę mi się bardzo podoba, chociaż jeden minus to fakt, że można sie domyśleć co będzie dalej.
Zobaczymy jak się dalej rozkręci cała seria.

Zobaczymy jak się dalej rozkręci cała seria.

Świetna książka. Początek trudny, obawiałam się, że powieść nie będzie w moim klimacie, ale się myliłam. Dalsza część wciąga, nie można się oderwać od książki.
Wspaniała powieść o mężczyźnie realizującym swoje marzenie, nie ważne jaką drogą i niezważającym na to, jaką cenę za to płaci. Tyler Ames traci karierę i co za tym idzie traci wszystko. Zostaje bez żadnych perspektyw, z dużą kontuzją i brakiem środków na operację.
Nad wszystkimi zdarzeniami czuwa Anielski Patrol, dzięki któremu główny bohater doświadcza serii cudów.
Momentami książka wzrusza aż do łez i skłania do zastanowienia się nad własnym życiem.
Nieraz nie uświadamiamy sobie i nie doceniamy ogromu otrzymanych łask i małych cudów dziejących się wokół nas, nie dostrzegamy aniołów i nie cenimy Bożej pomocy. Czasem dostajemy, tak jak Tyler Ames, drugą szansę, która odmieni nasze życie i która jest początkiem czegoś nowego, czegoś lepszego...
Pod koniec książki Karen Kingsbury pisze do czytelników w formie listu, jest to bardzo miłe.
Autorka opisuje jak powstała książka. List kończy się zaproszeniem do przeczytania kolejnej książki z serii. Zdecydowanie polecam i już nie mogę się doczekać kolejnej książki z serii Anielski Patrol.

Bestseller. Zdecydowanie. Do 50 strony miałam małą obawę, że nie mój klimat - czytać o bejsboliście. Jednak tego typu książki mnie nigdy nie zawodzą. Zawsze zadzieje się coś co spowoduje, że nie nacieszę się zbyt długim czytaniem tego typu książek, bo zwyczajnie w świecie starczają mi na maksymalnie 4 wieczory. Tak też pochłonęłam "Drugą szansę".
Bardzo przyjemna, wzruszająca opowieść o młodym chłopaku, mężczyźnie z niebanalnym marzeniem. I tak podążając za marzeniami i karierą, dokładnie "po trupach do celu", główny bohater traci wszystko - rodzinę, dziewczynę, karierę, dom. Zostaje sam, bez perspektyw za to z ogromną kontuzją i brakiem środków na operację.
Na ratunek przybywa mu Anielski Patrol. Przedziwne ile historii ludzkich splata się w cud, którego doświadcza Tyler Ames. Często w życiu oczekujemy "szybkich" cudów. Jednak ten prawdziwy cud to robota długofalowa na którą składa się wiele po ludzku "zbiegów okoliczności".
"Druga szansa" to coś więcej niż książka, którą przeczyta się raz i położy na półkę. To pozycja, która budzi w człowieku refleksję o życiu, tym co wokół, o marzeniach, tym za czym podążam, o Aniołach i o wszystkich ważnych sprawach, które każdy indywidualnie zechce "wycisnąć" z tak doskonałej książki.
Cenne są również słowa Autorki, skąd pomysł na napisanie takiej książki, oraz zawarte na końcu niej pytania do studiowania w grupie, bądź indywidualnie.
Z niecierpliwością czekam na kolejne pozycje Anielskiego Patrolu :)

Bardzo przyjemna,...

Przyznam szczerze, że myślałam o kolejnym romansie biorąc do ręki tą książkę... A tu miłe zaskoczenie. Książka niezwykle wzruszająca, niejednokrotnie miałam łzy w oczach... Powiem Wam tylko, że daje do myślenia.. Polecam

• Religijne
  • W domowej biblioteczce