Szlak Kingi. Nigdy nie jest za późno, by zacząć od początku

Okładka książki Szlak Kingi. Nigdy nie jest za późno, by zacząć od początku Katarzyna Targosz
Okładka książki Szlak Kingi. Nigdy nie jest za późno, by zacząć od początku
Katarzyna Targosz Wydawnictwo: eSPe Cykl: Szlak Kingi (tom 1) Seria: Opowieści z wiary literatura piękna
Szlak Kingi (tom 1)
Opowieści z wiary
eSPe
2017-10-20
2017-10-20
literatura współczesna literatura kobieca literatura polska powieść

" - Jesteś Kinga i masz jakiś swój szlak.
Każdy ma.
- W takim razie mój jest bardzo wyboisty i pokręcony.
- Tak podejrzewałem.
- Dlaczego!
- Jeśli nie masz światła, łatwo się potknąć".

Tytułowa bohaterka powieści Katarzyny Targosz od kilkudziesięciu lat błądzi w mroku. Mimo że ma pracę w prestiżowym piśmie kobiecym, wygodne mieszkanie i darmowe wejścia na imprezy, czuje się rozpaczliwie samotna, a jej życie z dnia na dzień zieje coraz większą pustką. Na domiar złego desperacja i niezdrowa ciekawość popychają ją do spotkania z wróżką, która zaszczepia w niej uzależniające zainteresowanie tarotem. Od tego momentu ciemność ją otaczająca staje się jeszcze głębsza, a Kinga traci poczucie sensu istnienia.

I wtedy właśnie upomina się o nią Bóg, który prowadzi ją do Krościenka nad Dunajcem, gdzie dobrzy ludzie wskazują jej Światło i "drogę życia". Przy okazji na jaw wychodzi pewna tajemnica z przeszłości, która zatruwała serce Kingi nienawiścią wobec samej siebie...

Więcej z fabuły nie zdradzę, ale obiecuję Wam, że będzie ona wciągająca i ani przez chwilę Was nie znuży! Jestem też pewna, że tak jak ja zżyjecie się z wykreowanymi przez autorkę pełnokrwistymi bohaterami, polubicie ich i będziecie im szczerze kibicować.

Przy okazji też nie umknie Waszej uwadze mądre przesłanie powieści, która pokazuje, że w duszy każdego z nas toczy się nieustanna walka, ścierają się dobro złem i tylko od nas zależy (mamy wszak wolną wolę!),co wybierzemy. "Życie czy śmierć? Błogosławieństwo czy przekleństwo?"
Od tego zależy, jaki będzie nasz "szlak"!

" - Jesteś Kinga i masz jakiś swój szlak.
Każdy ma.
- W takim razie mój jest bardzo wyboisty i pokręcony.
- Tak podejrzewałem.
- Dlaczego!
- Jeśli nie masz światła, łatwo się potknąć".

Dobrze się czyta, szybko ale nie zostaje w pamięci. Jak dla mnie strasznie naiwna, nawiązania do religii trochę rażące takie jakby na siłę, ale co się komu podoba.

Piękna opowieść o tym, jak łatwo pogubić się w dzisiejszym świecie. I o tym, że gdy ma się wiarę, wszystko jest możliwe i nawet trudności prowadzą do czegoś dobrego.
Bardzo polecam!

Bardzo polecam!

Polecam młodym i starszym, dobrze napisana, ciekawa, wartościowa.

Polecam młodym i starszym, dobrze napisana, ciekawa, wartościowa.

Krościenko, Pieniny.
Szkoda że literatura chrześcijańska często nie jest tych najwyższych lotów. Ta książka jest bardzo przyzwoita, podnosi na duchu, ale nie jest porywająca. Słuchałam jednak w sumie z przyjemnością.

Krościenko, Pieniny.

Niestety jak dla mnie zbyt wiele nawiązań do religii, mimo że jestem osobą wierzącą. Przez to niestety nie skończyłam czytać do końca. Od mniej więcej połowy musiałam się zmuszać do czytania bo zaczęła mnie nudzić. Ale to tylko moja opinia, może innym się spodoba.

Ebook :) Każdy ma swój własny Szlak własnego życia. Nasze życie ma szczęśliwe chwile i trudne momenty Jeśli wpuścimy do swego serca wiarę nadzieje i ludzi obok którzy chcą nam pomoc. Zdarzyć się może wiele niesamowitych momentów, które nas zadziwią Polecam :)

W życiu każdego człowieka zdarzają się takie sytuacje, które mają wpływ naszą przyszłość. Przez co nie potrafimy żyć pełnią życia. Na wiele z nich nie mamy bezpośredniego wpływu
jednak w dalszym ciągu nie potrafimy wybaczyć coś sobie lub innym.

,,W dzisiejszym świecie robienie dobrej miny do złej gry to przecież jedna z najważniejszych umiejętności. Szczególnie w świecie wirtualnym, gdzie wszystko przedstawia się ze sporą ilością lukru i przesady. Nie może być inaczej, kiedy bliżsi i dalsi znajomi tylko czekają na czyjeś potknięcie. Wtedy mogą o tym z zapałem plotkować, lecząc tym samym własne kompleksy i niedostatki”.

Kinga Śpiewaczek to 35-letnia kobieta. Według współczesnego świata powinna być szczęśliwa, gdyż posiada pracę, mieszkanie, wolność, kilku przyjaciół. Ale czy to wystarczy, aby być szczęśliwym?
Główna bohaterka żyje z dnia na dzień. Pewnego dnia wybiera się z koleżanką do wróżki, która ,,zaraża ją” zamiłowaniem do tarota. I w ten sposób zaczynają dziać się różne dziwne rzeczy, z których bohaterka nie do końca zdaje sobie sprawę. Przełom ma miejsce 🚵‍♀️
w momencie, gdy wyjeżdża służbowo do Krościenka, w którym ma przeprowadzić wywiad z właścicielką nowo powstałego SPA. W tej małej miejscowości poznaje kilka osób, którzy odznaczają się bezinteresowną życzliwością i wiarą w Boga. Kinga początkowo buntuje się przed otwieraniem na ludzi czy podążaniem za ich radami. Jednak z czasem zgłębiając lekturę Pisma Świętego odkrywa jak wielka jest moc Bożego Miłosierdzia.

,,Kiedy Kinga otwarła swoje serce i wpuściła do niego Jezusa, On wypełnił je po brzegi i pustka odeszła”. Szymon-mieszkaniec Krościenka jest wspaniałą osobą, która prowadzi bohaterkę do wrócenia na dobrą drogę. Czy jednak wiara w Boga pomoże Kindze całkowicie się nawrócić? Czy można naprawić coś co zaprzepaściło się w przeszłości?

,Szlak Kingi” to najwartościowsza książka, którą czytałam w ostatnim czasie. Ukazuje ona to co powinno być na pierwszym miejscu w życiu każdego człowieka, czyli Bóg. W ciekawy sposób przedstawia perypetie głównej bohaterki oraz jej rozterki. Wszyscy bohaterowie tej
książki zyskali moją sympatię. Szczególnie Gracja-młoda dziewczyna, którą spotkała straszna tragedia. Ona jednak nie poddała się, gdyż wierzy, że Bóg z każdego zła potrafi wyprowadzić dobro. Książka Katarzyny Targosz skłania do autorefleksji, sprawia, że człowiek odzyskuje nadzieję, że nigdy nie jest za późno, by zacząć od początku”.

jednak w dalszym ciągu nie potrafimy wybaczyć coś sobie lub innym.

Kinga nie jest zadowolona ze swojego życia. Nie może porozumieć się z bliskimi, w pracy czuje się niedoceniana, a jej związek, okazał się być tylko złudzeniem, które nie przetrwało próby czasu.

Kobieta jest zrezygnowana i rozgoryczona. Bez przekonania, w zastępstwie za koleżankę, wyjeżdża służbowo do Krościenka. Nawet nie przypuszcza, że ta wyprawa odmieni jej całe życie. To właśnie w tym małym, zapomnianym miasteczku Kinga spotyka osoby, dzięki którym obiera właściwy kurs i trafia na szlak, gdzie odnajduje wiarę w Boga, zaczyna leczyć zranienia z przeszłości i spotka miłość, która nada jej życie nowy sens.

Nie jest to cukierkowa opowieść o tym, że księżniczka spotka księcia i od tej pory żyją razem, długo i szczęśliwie. Ta historia będąca dowodem na to, że rzeczywiście " nigdy nie jest za późno, by zacząć od początku".

Jednocześnie trzeba też zdawać sobie sprawę z tego, że nawet na tej nowej drodze, nie ominiemy wszystkich wybojów. Nie da się, bo to właśnie nasze zadanie, by nauczyć się pokonywać je z cierpliwością i wytrwałością i wierzyć w to, że nadejdzie też czas na jazdę po gładkiej powierzchni. Musimy trzymać się obranego kursu, tylko i aż.

Wielu z nas posiada taką cząstkę, jak u Kingi, która błądzi, czuje się zagubiona. Jednak czasem z pozoru, błahe wydarzenia, takie " przypadki" sprawiają, że tak jak bohaterka powieści pani Katarzyny Targosz, po latach męczącej tułaczki, trafiamy na ten właściwy szlak. Nie jest idealny, idziemy przecież już z bagażem różnych doświadczeń, ale jest nasz i kroczenie nim napełnia nas spokojem i daje poczucie, że jesteśmy we właściwym miejscu. Warto szukać tego właściwego szlaku i nie zniechęcać się drogą, tylko iść do przodu z ufnością i wdzięcznością za to co w jej trakcie spotykamy.

To kolejna mądra i piękna powieść z serii #opowieścizwiary.
Warto otaczać się dobrymi treściami i dlatego z całego serca zachęcam do sięgnięcia po " Szlak Kingi". Znalazłam tutaj historię, która bardzo mnie wzbogaciła i na długo pozostanie w mojej pamięci.

Pamiętajmy " nigdy nie jest za późno, by zacząć od początku" !

• LEGIMI
  • Obyczajowe

Dodaj cytat z książki Szlak Kingi. Nigdy nie jest za późno, by zacząć od początku